Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehetne tenni ezzel?...

Mit lehetne tenni ezzel? Babakocsi probléma

Figyelt kérdés

Kislányomnak van egy kisebb testvére, akit babakocsival viszek. Sajnos a ketekére mindig rátapad a sár, sóder, falevél stb. A nagyját nyilván leszedem. Sőt, már egy kis kefét is hordok a kocsiban, hogy a kavicsokat, nagyobb sarat, havas időben a havat leszedjem vele. S lábtörlön is többször átgurulok, de valamennyi kosz így is marad a kerekeken .

És többször hallom, hogy morog a dadus, azt is hallottam már, ahogy az egyik szülőnek panaszkodott hogy mindig beviszem a koszos kocsit. Ma pedig a gyereknek mondta"vicceskedve" hogy legközelebb már befoglak takarítani a tesó után. Hordjak magammal felmosót vagy mit kezdjek ezzel a helyzettel. Kocsit kint hagyni nem opció.


2020. jan. 13. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hordozó kendő?
2020. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az oviban nagyon meleg van és van hogy félórát is várunk a tesóra, így első dolgom, hogy leveszem bent a kabátot, így a babát is le kellene vennem, aki sokszor elalszik útközben. A kabát alá meg csak előre lehetne kötni, de akkor meg nem férek oda a nagyhoz, hogy segítsek neki öltözni. De jobb időben már jó ötlet lenne.

Maximum akkor két kört mennék, és hazamennék a kocsiért, és azzal mennék vissza a boltba.

2020. jan. 13. 16:42
 3/14 anonim ***** válasza:
Praktikerben stb helyeken nézzetek rájuk tehető felhúzható külsőt gumiperemet . Ami sima felületű vagy keresztrecés ....
2020. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Merrefelé laksz, hogy mostanában sár meg hó volt?

Nálunk hetek óta semmi csapadék nincs és hó még egyáltalán nem volt ezen a télen. Falevél meg már rég nincs a járdán.


De a kérdésedre válaszolva: Én ugyan semmi se törődnék vele. Logikus, hogy a babakocsit nem hagyod kint, hisz a baba, ha nem alszik, valószínűleg rövid idő múlva bömbölni kezdene, ami önmagában rossz, ráadásul tele lenne könnyel az arcocskája, ami ki is maródna a reggeli mínuszokban. Ha esetleg már járni tud, akkor vedd ki és vidd be, de a padlóra, ahol a szülők cipőben vannak, letenni megint csak túlzás lenne.

Én abból indulnék ki, hogy a bakancsommal is hozok be ugyanennyi sarat, sódert stb., de föl se merül, hogy a bejárat előtt vegyem le a cipőmet és zokniban legyek az öltöztető helyiségben. Hát a babakocsi is saját kerekén fog bemenni.

Ha esetleg erősebben mozog, akkor kerek-perec kérdezd meg, hogy ő mit tenne a helyedben. Aztán, ha azt mondja, hogy hagyd kinn, akkor mondd el, miért nem fogod kint hagyni. Ha netán valami kiváló ötlete támad, akkor azt fogadd meg, de nem hinném, hogy lehet bármi jobbat tenni, mint amit te csinálsz.

2020. jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó, most nincs se sár, se hó, se falevél. Most épp azzal a fehér sószerű izével küzdök, amit csúszásmentesítés gyanánt szórnak le. Ráadásul eső nem esik, de az úttest folyamatosan nedves. A többit azért írtam, mert ez nem újkeletű probléma.

2020. jan. 13. 16:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel ra vagy varrj ilyen kerekzacskot. Futobringara lehet venni.
2020. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
Ne vidd be a kocsit. Gyereket kiveszed belőle és kint hagyod a kocsit. Igaza van a dadusnak.
2020. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Nincs igaza a dadusnak. Nincs a kérdésben a baba kora, de mégis hova tegyen addig egy járni nem tudó babát, amíg a nagynak segít? Fél kézzel egy esetleg kapálózó babával nagyon hatékony lenne a dolog.

Ráadásul nem mindenhol lehet kinthagyni egy babakocsit...

2020. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Hát a mi ovinkba minden babakocsis behozza s kocsit, és nem ettől van a kosz, hanem a cipőkből kipotyogó sártól. De ezen sem morognak, mert ez természetes.
2020. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sose vittem be a babakocsit, eleinte a mózesbe vittem be a babát, majd a hordozóba, ezeket simán letettem a földre, utána meg kivettem a kicsit a babakocsiból, és kézben vittem.
2020. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!