Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mit csinalnatok?

Ti mit csinalnatok?

Figyelt kérdés
Adott egy 6eves nagycsoportos kislany aki nehezen fogadja el a valtozasokat es jo forman mindenert hisztizik. A helyzet az hogy a csoportjaban sorban mennek el az ovo nenik illetve a dajkak. A problema az hogy reggel is es ebed utan is hisztizik hogy nem akar oviba menni vagy ott aludni. Ma mar annyira hisztizet hogy hanyingere volt. Mar tanacstalan vagyok. Pedig ugymond regi ovo neni van a csoportjaban mert masik csoportbol jott at es ismeri es kedveli is.

2020. jan. 16. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Én elvinném nevelési tanácsadóba. Nézzék meg hogy nincs e valamilyen lemaradása, idegrendszeri éretlensége. Ne értsd félre nem azt mondom hogy fogyatékos a gyerek! Szerintem valami mélyebb dolog van a háttérben amit érdemes kideríteni szakemberrel. Itt már nem elég annyi hogy beszélgessünk róla.
2020. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyet értek az első hozzászólóval. Szorong. Oka van. Lehet idegrendszeri fejletlenség.
2020. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez most ebben az evben kezdodott. December vegen ment el az egyik ovo neni aki kezdetektol vele volt. O helyere jott egy a masik csoportbol az ovono. Akit ismer mert szoktak at jarni hozzajuk.Heten a dajka megy el. Marciusban a masik regi ovono megy nyugdijba.
2020. jan. 16. 15:10
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Hisztis ennyi
2020. jan. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
#4 azt elfelejtetted odaírni hogy jól el kéne verni vagy valami hasonló. Remélem nincs gyereked, senkinek nem kívánok ilyen sivár lelkű szülőt...
2020. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vidd el nevelési tanácsadóba, mert valami miatt szorong! Nálunk állandóan cserélték az óvónőket, volt h. középső én mindkettő elment, egyik nyugdíja, a másik kapott Kiscsoportot. Az ovis barátnői elmentek iskolába. Plusz nálunk még otthon is voltak változások, mamája meghalt, aki velünk lakott, plusz jött a kisöcsije. Kicsit sok volt neki egyszerre!Nem akart barátkozni, beszélni az Oviban. Nagyon aranyos, pszichológust kaptunk. Értette a dolgát, sokat foglalkozott a gyerekkel. És megérte! Kaptunk sok jó tanácsot, sőt az óvónők is. Volt egy közös konzultáció. Azóta mintha kicserélték volna a lányom. Egy próbát szerintem megérne.
2020. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedagógusként is az előttem lévők tanácsait ajánlanám. A legjobb lenne a nevelési tanácsadó. Ilyenkor még elsősorban az érzelmei irányítják a gyerekeket, lehet a hiszti mögött felhalmozott problémát vannak, vagy nagyon kötődött a régi óvónénijéhez.
2020. jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!