Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/172 anonim ***** válasza:
85%

Az én fiam lassan 25 éve volt ovodás. Mi akkor vidéken laktunk, és máig emlékszem, hogy az óvodában miért kellett fizetnem

- heti gyümölcs

- havi tisztassági dolgok vagyis: 100 db papírzsebkendő, wc papír, szappan,

Itt megmertem kérdezni az óvonőt, hogy mégis minek 25 kisgyereknek havonta 100 db papírzsebkendőt vinni, ha betegek, akkor mindig hazazavarják őket, ergo el sem fogy havi szinten a papírzsebi, és a szappan sem.

De csak azzal jöttek, hogy márpedig elfogy. Erre csak annyit jegyeztem meg, hogy persze, hogy elfogy ha az óvonénik, dadusok hazaviszik.

- volt havi pénz

- minden ünnepségre külön pénzt kértek mikor mennyit

- minden eseményre, ünnepségre vinni kellett sütit, innivalót.

Egyedül a "szégyenfal" nem volt amiről te írsz.

Emlékszem volt olyan szülő aki kiakadt a heti győmölcscipelés miatt is, mert kiderült a 25 fő csoportból jó ha 15 szülő vitt gyümölcsöt, vagy tisztassági csomagot. Amikor egy szülőin valaki ezt megemlitette az óvonő közölte, hogy ezért dobják össze a gyümölcsöt, így minden gyerek kap.

Olvasva amit írtál, hiába telt el majdnem 30 év, semmi nem változott.

2020. jan. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/172 anonim ***** válasza:
77%
Ez majdnem minden óvodában van. Hát nálunk a szegény sorsú családok nem voltak megszégyenítve, általában mi áltunk egy csomó mindent. De azért megjegyezném, hogy fura mód a szegény családoknál anyuka mindig háztartásbeli, valahogy nem értettem miért nem dolgoznak, de kifogásuk mindig volt. Az önkormányzat nem fog ragasztót, ceruzát stb. venni az ovinak, legalábbis nálunk, rendezvények belépőit se állja, valahogy meg kell oldani a csoportnak ezeket.
2020. jan. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/172 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván valamennyit- mint az iskolában is az osztály pénz- szoktak gyűjteni. De ez én is kicsit sokallom. Én az óvoda vezetőnél kérdeznék rá, teljesen higgadtan.
2020. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/172 anonim ***** válasza:
91%

Azt írtad h megszavazták!

Tehát lett volna mindenkinek lehetősége arra h szóljon ha neki ez sok.


Egyébként, én is sokallom ezt a kiadást. Nálunk a csoport pénz 500/hó negyedévente viszünk tisztaságit. Illetve akinek van lehetősége gyümölcsöt. ( kb mi hetente,2 hetente szoktunk vinni)

Rendezvényekre mindig külön szednek pénz.

Illetve ünnepek előtt "vásárt" tartanak. Az óvónénik által készített tárgyakat lehet megvenni. Ebből a pénzből vesznek karácsonyi ajándékot stb.

Azt tényleg nem tartom helyesnek h "megszégyenítés" képp kiírják a falra a neveket, de azzal szemben viszont korrekt aki tisztességgel beadja a pénzt stb

2020. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/172 anonim ***** válasza:
84%

Csoportpénz -> karácsonyra pár új játék, gyerekeknek Mikuláscsomag, nyuszicsomag, ősszel és tavasszal buszos kirándulás+belépő

Rendezvénypénz -> helyi művházban v tornateremben nèptáncosok, bábszínház, koncert, stb.

Eszközpénz -> ceruza, filctoll, tempera, papír, krepp papír, ecset, olló, zsírkréta, gyurma, karácsonyi és anyáknapi ajándékhoz alapanyag.

Egyáltalán nem tulzás.

2020. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/172 anonim ***** válasza:
69%

Azt nem szavazták meg, hogy el is kell számolni azzal a csoportonkénti évi fél millióval?

Tegyetek panaszt a fenntartónál!

2020. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/172 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk havi 700ft a csoportpenz mellette nekunk kell vinni minden heten par db gyumit vagy zoldseget (2-3db) meg ha kulon delutani ora van akkor arra is kell fizetni. Ha mennek szinhazba most 3eloadasra fizettem 3800ft na meg az allatkert 800ft.
2020. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/172 anonim ***** válasza:
83%
5000+7000+6000=18000 Ft egy egész évre amit ki kell fizetned az oviba ha 10 hónappal számolok. Én egy hónapban többet fizetek ki.
2020. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/172 anonim ***** válasza:
85%

Dadus vagyok,leírom nálunk hogy van!

- csoportpénz félévente 2500 ft / ez kifejezetten ami csoportbeli dolgainkra megy el: pl színes papírok,ecsetek,tempera,krepp papír,nedves törlőkendő,minden kézmúves cucchoz a hozzávalók. Vagy ha a faluban elsétálunk a fagyizóba,zöldségeshez akkor tudjunk venni 1-1 gombóc fagyit esetleg almát!

Gyümölcsöt sosem várunk el! Nagyon örülünk ha hoznak,van hogy napokig esszük az egy gyerek által hozottat,nemhogy hetente több gyerektől kérjük.


Ezen felül évkezdéskor kérünk 1 cs.papírzsepit és folyékony szappant.

Illetve mini csoport kezdéskor 300 ft/ gyerek a fogmosó szettre. Igen,mindenkinek egyforma van,de a poharakon a jelek feltüntetve. Ezt a továbbiakban nem kérjük.

Ünnepek nálunk zártkörűek,van hogy 100-200 ft-ot kérünk évközben ha úgy gondoljuk legyen egy kis nasijuk a buli után a gyerekeknek,de mindenről az ajtóra kitett kérdőíven nyilatkozhatnak a szülők.

Ezt évközben többször is megtesszük,főleg mert sokan nincsenek facen hogy tudják .

Kifejezetten kérni a nagycsoportosoknál szoktunk ballagáskor,hogy a művházban utánna lehessen falatozni. De pl farsangkor is szoktunk gyűjteni pénzt úgy hogy a szülők akik vállalták 1-1 tálca süti hozatalát az Abból befolyt összeg az ovikasszába megy.

Ami sarkalatos pont: sajnos nálunk is előfordul hogy pár szülő semmit se fizet,kötelezni nem lehet ugye,így az ő részüket volt hogy mi pótoltuk az óvónőkkel.

Előfordult hogy a mikulás csomagra szedett 200 ft-ot se Adták be,de kihagyni a gyereket mert nem fizettek számunkra lehetetlen,így a csoportpénzből veszünk ki.

Sok mindent nem láttok ti szülők,pedig ha tudnátok..hajjjaj

2020. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/172 anonim ***** válasza:
89%

Abban az óvodában dolgozom, amibe a lányom jár, így mindkét oldalt látom.

Náluk is van 700Ft csoportpénz havonta, gyümölcs hetente, a színházat, kirándulást külön fizetjük. Az ő csoportjukban a tisztasági csomagot a csoportpénzből állják (a többiben, havi 1 szalvéta és 1 zsebkendő), de én pl. viszek évente min.40 doboz fogkrémet, aminek nem kérem el az árát.

A gyümölcsből gondolom a te gyereked is eszik, nyilván rajzol (filctoll, zsírkréta, ceruza), ragaszt, fest, gyurmázik, stb. 20-30 gyerek esetén ezek is gyorsan fogynak. Zsebkendő és szalvéta is rengeteg fogy, mert bizony októbertől áprilisig taknyosak a gyerekek és tisztelet a kivételnek, a leggagyibb zsebkendőt hozzák a szülők, amin át fúj a gyerek, úgyhogy kapásból 2 kell. (nincs óvónő, aki azt használná)

És ahogy előttem írták, a csoportpénzből vesznek új játékokat, könyveket is.

A bulin való sütin/üdítőn lovagolás meg végképp szánalmas. Ne vidd aznap a gyerekedet és akkor nem kell készülnöd.


Mit gondoltál, ezeket az önkormányzatok állják vagy az óvónők?

2020. jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!