Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha egyéni vállalkozó vagyok...

Ha egyéni vállalkozó vagyok és itthon dolgozom, attól még beveszik oviba egész napra a kisfiamat vagy csak délig?

Figyelt kérdés

Otthonról dolgozom, nem kell irodába meg sehova mennem, a vállalkozás telephelye is a lakóhelyünk.

Ilyenkor beveszik rendes egész napos tartózkodásra a kisfiamat az oviba vagy csak fel napra ebédig?

(KATÁS egyéni vállalkozó vagyok.)


2020. jan. 30. 06:49
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ez óvoda nem bölcsöde. Max megkérhetnek, hogy hozd el hamarabb, ha tudod, de nem kötelezhetnek rá. Kötelességük minden gyereket addig vállalni, amíg az óvoda be nem zár, a szülők munkakörétől függetlenül.
2020. jan. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ovi kötelező! Semmi közük hozzá h te dolgozol valahol, vagy otthonról vagy vállalkozó esetleg csak otthon "terpeszted" magad és eltartanak!

Az ovi nem kötelezhet h elhozd a gyereket ebéd után. Még csak megsem kérhetnének rá!

2020. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha felveszik, akkor mindegy h te mit csinálsz. Olyan nincs h csak délig lehet. Hanem ugy van, ha oviköteles a gyerek, akkor napi 4 ora "kötelező" a számára. Azaz, délelőtt kell oviba lennie ebedig. Akkor vannak a foglalkozasok.

Megkerni megkerhetnek h hozd el ebed utan, de lehet nemet mondani.

Egyébként en meg itthon ülök es eltartanak, de egy szoval sem mondtak h vigyem delben. A mi ovinkban orulnek neki h ott marad. Nagyon fura, de ők tényleg szeretik. Nem szeretik a deli atjaro hazat. :D Mondtak h sokkal egyszerűbb ha minden gyerek ugyanazt csinálja, nem valnak csoportokra h te ulsz a folyoson mert jönnek érted.. Te meg fekudj a helyedre.. Hanem mindenki ugyanazt csinalja.

2020. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem küldhetnek haza délben senkit. Tudom, sok helyen így próbálnak hatni anyukákra, hogy azt mondják, nem maradhat tovább, de ilyen nincs. Én is katas vagyok, szintén home office, fél 4rr szoktam menni a lányomért, pedig még 1 éves kistesó is van itthon.
2020. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
3-as, miért kellene a gyereknek a folyosón ülni? Én ebéd után hozom haza, meg még 3-4 anyuka. A szülők megérkeznek mielőtt a gyerekek befejezik az ebédet. A gyerekek együtt elmennek a mosdóba. Aki marad az a csoportszobába megy az ágyába, aki megy, azt meg az óvónéni kiengedi az anyukájához. Kb az ajtót kell csak kinyitnia. Nem akkora plusz munka.
2020. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert nem minden ovi nagysaga ugyanakkora. Nalunk is általában úgy van. De van mikor extra ugyesek(vagy faradtak) es a fél csoport mar fekszik mire kinyitjak az ajtot lent h be lehet menni. (Nalunk 12:30kor nyitják a lenti ajtot). Plusz van olyan hogy hazamenos a gyerek, de valami miatt kesik aki megy erte... Igy vagy a csoportban ül (a tobbi gyerek meg "izgatott" miatta) vagy kint, de akkor kell felügyelet. Es en is ugy gondoltam h egyszerubb ha kevesebben vannak alvasnal mar... De most miért kotekedjek az ovonovel h marpedig neki is ugyenezt kell gondolnia, ereznie mint nekem.🤦‍♀️😅. Ha nekik így könnyebb, akkor könnyebb. Es latom is h miert... Mert mindig van szülő akinek halaszthatatlan mondanivalója van, es nem elég a dajka aki kiadja es beveszi az oviszsakot... Szoval óvónő jojjon ki, aki mondjuk meset olvas... Stb. Szoval. En ertem ha NEKIK egyszerubb. Persze van ahol meg pont az ellenkezoje. De nem ez a lényeg. Csak en is leirtam a mi peldankat. 😅
2020. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az tök mindegy, hogy hol és mit dolgozol, a KATA-s munkaviszony is ugyanúgy 8 órásnak számít, mintha bejárnál egy munkahelyre. Szóval beveszik :)
2020. jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!