Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Te szoktad "nevelni" más...

Te szoktad "nevelni" más gyerekét, ha úgy ítéled meg, hogy a szülei nem teszik meg?

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha konfliktusa van az én gyerekemmel, mind a kettőnek elmagyarázom, hogy mit miért. De csak úgy nem szólok bele.
2020. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, szoktam. Ruházati eladó vagyok és elég gyakran előfordul, hogy a szülőket nem érdekli, hogy a gyerekük mit művel az üzletben. Sokszor előfordul, hogy rá kell szólnom a gyerekekre.
2020. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha nem muszáj.
2020. febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszélyezteti magát vagy mást akkor igen. Ha "csak" rohangál vagy hangoskodik akkor nem.
2020. febr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Belekötni vagy kritizálni nem szoktam (ha mondjuk valaki épp hisztizik vagy csúnyán beszél vagy a sárban fetreng), de olyankor inkább szólok, ha sehol a szülő és a gyerek ön- vagy közveszélyes vagy rongál (pl. kirohanna az úttestre, szórja a homokot a másikra vagy épp letöri valaki biciklijéről a csengőt). Ha van szülő, akkor megvárom, rámozdul-e és mérlegelem, mennyire veszélyes, amit a gyerek csinál, esetleg udvariasan próbálom felhívni a figyelmét. Nem szoktak megsértődni - ahogy én se :D
2020. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
En meg ugy lettem nevelve h a felnott a fonok es szot fogadok, sajnos manapsag mar a gyerek a fonok es szamomra ez tul liberalis hozzaallas. Ugyh hobbibol az utcan nyilvan nem megyek oda okoskodni mashoz, de ha egy helyisegben vagyunk es ugy erzem h elkel egy felnott szigora, siman elmondom h ne csinalja/ne verje/ne kenje a falra/ne torje ossze. Nem azert mert en tudom a tutit es az anyja nem, hanem mert zavar.
2020. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben, ha engem, a családom bármely tagját érinti a viselkedése, illetve ha önmagára veszélyes, akkor igen. Akkor határozottan igen. Egyébként hogy a saját anyja fejét veri (volt rá példa) az nem érdekel. Azt állja az anyja.
2020. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Nevelni nem, mikor gyerek voltam, a játszótéren a barátaimmal szemtelenkedtünk egy fiatal párral, ők haverkodva, kedvesen reagáltak vissza, nagyon megszerettük őket. Elsőben a fiamat egy visszabukott lány zaklatta. Egyszer találkoztam vele a közértben, kedvesen köszöntem neki, kérdeztem milyen a suli, az anyjával beszéltem 1-2 szót, azóta a fiam legjobb barátja. Néha, ha normálisan áll az ember a dolgokhoz, sokkal többet ér el.
2020. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi hat órában. Pedagógus vagyok.
2020. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 De La Cruse ***** válasza:

Naná.

A szomszédról is tanultam olyan dolgokat amik itthon nem voltak jelen.

Például fater nem volt alkoholista.

2020. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!