Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Évvesztes kisgyerek ovikezdése...

Évvesztes kisgyerek ovikezdése hogyan működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még nem aktuális a dolog, van egy évem, de szeretnék előre képben lenni, azért teszem fel a kérdésem.


A kislányom szeptember végén született, tehát hivatalosan nem 3, hanem 4 éves lesz már, mire óvodaköteles lesz. Annyi ideig viszont nem maradhatok vele itthon és bölcsibe sem szeretném adni, mert korának megfelelően érett és elég nagy is, szóval megpróbálom oviba íratni. Elvileg a körzetesben szokott lenni hely, tehát talán felveszik.


Ilyenkor mit csinálnak: beíratom tavasszal, felveszik és szeptember elsejétől rendesen jár oviba, vagy meg kell várni amíg betölti a három évet? Nekem elvileg csak akkor kell visszamennem, ha betöltötte a 3. évet vagy ha felveszi az ovi akkor előbb is? Pár héten persze nem múlik, és úgyis a felgyűlt szabadságokkal kezdődne a munkába állás, csak szeretnék "rendelkezésre állni" a beszoktatós időszakban, hogyha kellek akkor hazavihessem azonnal, stb. Lehet úgy kérni, hogy hivatalosan csak mondjuk október elsejétől legyen rendesen óvodás, és előtte csak beszoktatnám, vagy ez mindent vagy semmit alapon van?


Köszönöm a válaszaitokat előre is!



2020. márc. 8. 13:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%

A novemberi születésű lányomat beírattam májusban, júniusban értesítettek, hogy van hely a nem betöltött korú gyerekeknek is. Nálunk az a szabály, hogy az anya helyzetétől és a gyerek korától tették függővé a kezdést, de akit felvettek, azt mind a szeptemberi beszoktatástól ütemezték be. Heti 4 gyereket szoktattak be, október végére megtelt a csoport. Náluk mini csoportnak hívják, lesz kis, közép és nagy csoport utána, mert a nagy része a lányomhoz hasonlóan ősszel tölti a 3-at.

A sorrendet úgy adták meg, hogy aki volt bölcsis, azokat vették előre, mert már ismerték a rendszert és az óvónőnek is könnyebb volt a napirend megtanítása, mintha nulláról kezdenék a gyerekek. Aztán az oviérett gyerekek szüleit vizsgálták, akinek gyorsan kellett visszamenni dolgozni (vagy már dolgozott), az előbb kezdhetett. Aki kistesóval otthon volt még, az később vihette beszoktatni, mert nem múlt rajta a munkaviszonya.

Én nem fogtam volna vissza bölcsiben, hogy a vegyes csoportban majdnem 4 évesen a 2 évesek közt legyen még egy évet, főleg így, hogy most max fél év van a csoporttársai és közte.

2020. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítenek!


Megpróbálok majd beszélni persze az illetékes ovival, hogy itt mi a helyzet, pontosan hogy működik a rendszer. Bölcsibe nem járt, nem is szeretném oda beadni, mert egy majdnem négyéves a másfél-kétéves gyerekek között nem érezné már jól magát. Meg a környéken három jónak mondott ovi is van közel, valahova csak befér majd, viszont bölcsi az csak egy van és az is messzebb.


Én magam is évvesztes vagyok, bár 30+ évvel ezelőtt nem is volt szerintem olyan lehetőség, hogy ne tartsanak vissza (vagy ha volt, a szüleim biztos nem tudtak róla). Utána meg ötéves nyelvi tagozatos gimibe jártam, elég rossz volt majdnem húszévesen érettségizni, bár a többiek is ennyi idősek voltak átlagosan.

2020. márc. 8. 21:51
 13/13 anonim ***** válasza:

Én ezesetben bölcsi-párti vagyok, de ha te nem akarod, lehet az ovival próbálkozni. Szeptember-december közötti gyereket azért meglehetősen gyakran felvesznek szeptembertől a körzetes ovik.

Hogy viheted-e szept 1-től, vagy csak betöltött 3 évtől, szokás kérdése, helyenként változó.

Nálunk kérték, hogy várják meg az ilyen kicsikkel a születésnapot (ha addig nem dolgozott anya, akkor a szülinapig már úgysem fog), hogy a "nagyok" beszoktatása már meglegyen, és lehessen a kisebbekre koncentrálni.

2020. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!