Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti kiveszitek a gyereket a...

Ti kiveszitek a gyereket a magán óvodából, a járvány miatt? Vagy továbbra is fizettek, amíg otthon van a gyerek?

Figyelt kérdés

Azt mondják június-júliusra várható a tetőzése a járványnak.

Ha így lesz, akkor a tetőzés után még sok idő amíg stagnál majd elkezd javulni a helyzet.


Így akár szeptembertől is lehet még távoktatás egy ideig.


Akinek magán oviba jár a gyereke.

Ti fizetni fogjátok így is tovább a magánovit, hogy otthon van a gyerek? Vagy kiveszitek?



2020. márc. 29. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ovi vezetosege dontott nem kell fizetni.

Mi havonta utalunk az alapitvanynak ettol meg.

Szolnoki maganovi

2020. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Mi pont ma kaptunk egy Facebook bejegyzést, amely szerint csak az étkezés díját nem kell fizetni. Ki vagyok akadva rendesen. Nem lenne ellenvetésem, hogy ha csökkentett díjat kellene fizetni, de így... Nincs senki az óvodában, nem kell világítani, fűteni elég kB 16 fokig és víz sem fogy. Én elhiszem, hogy a dolgozóknak jár a fizetés. De úgy gondolom, hogy amit az államtól kapnak pénzt, annak fedezni kell. Van egyébként erre a helyzetre valami jogszabály?
2020. márc. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

Májusba a legtöbb ovi meg fog nyitni, max ha egy olasz szituáció kialakul nem.

Egy hónapot meg csak kibírsz fizetni, ha már magán oviba adtad a gyerekedet.

Magán oviba pont azért adtad, hogy jobb körülmények legyenek, és ezért fizetned kell. Gondolom elvárod, hogy az óvoda a nyitás után ugyan úgy müködjön, hogy az óvonökböl és dadusokból pont annyi legyen.

2020. márc. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kizárólag a hiperszuper gazdag szülők gyerekei járnak ám magánóvodába. Vannak olyan települések, ahol nem marad más megoldás, mert államiban nincs hely, vagy be tudnád tuszkolni harmincadiknak. Ami senkinek sem lenne jó. Ehelyett vállaltam, hogy fizetek x összeget. Ki tudjuk gazdálkodni a fizetésünkből, ha minden jól megy. De jelen helyzetben semmi sem megy jól sajnos. És úgy gondolom, hogy a magánóvoda egy szolgáltatás, amiért fizetek. De jelenleg nincs semmilyen szolgáltatás, ezért nem szeretnék teljes összeget fizetni. Az ide járó gyerekek után is fizet az állam, mi ezt kiegeszitenenk valamennyivel. De nem a teljes összeggel. Ez így lenne a korrekt szerintem.
2020. márc. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!