Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van olyan, aki viszi az ételt...

Van olyan, aki viszi az ételt a gyerekének az óvodába?

Figyelt kérdés
Miért viszitek? Betegség vagy a közétkeztetés minősége miatt? Hogyan tudtátok elintézni? Nagy volt az ellenállás az intézmény részéről vagy simán ment?

2020. jún. 30. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Oviba nem vittem, kenyéren és vízen élt 3 évig. A suliban viszont első után az osztályfőnöke ajánlotta fel a lehetőséget, így minden nap főzök, viszi.

Szimplán csak finnyás a gyerek.

2020. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Gluténmentesen kell táplálkoznia, így visszük, mert az óvoda nem tud olyan menüt biztosítani, amivel ne ártanának neki.Orvosi igazolással intéztük el,így simán elfogadták.Engem az jobban zavart, hogy a gyerekem nyála csorog a társai ételeiért és nem érti ,hogy ő miért nem ehet velük olyat.
2020. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem magánoviba járt volna, akkor vittünk volna. Borzasztó, hogy ebben az országban milyen moslékot próbálnak a gyerekek torkán lenyomni. Egy jó ízlésű disznó sem szívesen enné meg. Főleg amióta spórolnak a sóval és cukorral.
2020. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Csak orvosi igazolással lehet bevinni, és azt is csak akkor ha ők nem tudnak neki megfelelő ételt biztosítani. Nővérem kislánya cukorbeteg, inzulinpumpával így egy pici figyelmetlenség is az életébe kerülhet, az óvoda ezt nem merte bevállalni. Minden hét utolsó napján megkapták a következő heti menüt és megfőzték úgy hogy a kislány is ehesse, felcímkézett dobozban vitték minden reggel.


Ha nincs indokolt egészségügyi akadálya a benti étkezésnek nem fogják megengedni. A csoportban volt egy vegán kislány, őt hazavitték ebéd előtt mindig mert nem vihettek be ételt.

2020. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Csak orvos által kiadott, évente frissített igazolással vehetjük be és csak abban az esetben, ha az óvoda konyhája/a konyha, ahonnan az oviba szállítanak, nem kínál mentes menüt. Külön hűtőben kell tárolnunk, külön mikróban kell melegítenünk, elég macerás az egész.
2020. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Crohn beteg a kislányom, most nyáron lesz 3 éves és aggódom, hogyan tudjuk megoldani. Ennek a betegségnek nincs olyan egységes diétája, mint a különböző ételerzékenységeknek. Teljesen egyéni, hogy ki milyen ételeket bír. Mi kikísérleteztük, hogy mi az, amitől panasza van, de nyilván egy ovitól nem lehet elvárni, hogy ezt betartsa. Főleg, ha éppen akut szakaszban van a betegség, akkor még szigorúbb a diéta. Erre az orvos nem tudott adni igazolást,mert törvényileg csak allergiára, érzékenységre van diéta. Most kezdjük majd a kommunikációt az ovival ez ügyben. Köszönöm a válaszokat! Minden tapasztalatnak örülök, ha megírjátok! Majd megírom én is, hogy mi lett a vége. 😊
2020. jún. 30. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Aktív crohnban nagyon nem lesz mindegy, hogy mit eszik :/ Borzasztó dolog ez egy 3évesnek.

Én a helyedben a saját óvónővel beszélnék inkább, mert azért remélhetőleg az ovis időszak nagy részében normál gyerekként normál ételeket fogyaszthat. Nyilván tudni fogja, hogy rakottkáposztát ne egyen, akkor majd eszik kenyeret, vagy 2 adag levest.

Rosszabb időszakokban pedig egészen egyszerűen ne vidd. Hasmenéssel talán be sem veszik... és akkor mindegy a diéta, a fél pohár víz is átmegy az emberen 10 perc alatt. Gyenge lesz, vérezhet, fájdalmai lehetnek... aktív betegséggel egy ekkora gyereknek otthon lesz a helye.

2020. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a bolti pékárutól, felvágottaktól is tünetei vannak. Én szoktam neki jó fajta lisztből kenyeret sütni. De azt sem napi 2-3x kapja, hanem mértékkel. Persze, ha nagyon durva panaszai vannak, nem viszem majd. De van, hogy "csak" nagyon büdöseket pukizik vagy véres a széklete, hasmenés nélkül, de pl. a közérzete jó. Ilyenkor nem venném ki, de a diétát ilyen esetekben szigorítani kell. Meg tényleg van egy csomó kaja, amire érzékeny a pocakja. Rengeteg zöldség-gyümölcs van, amit rosszul emészt.
2020. jún. 30. 15:12
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Én a crohn mellett elgondolkodnék a lisztérzékenységen is. És a tejfehérjén is. Ezekre próbáltad diétáztatni? Gyógyszer mellett kvázi tünetmentsnek kell lennie. Ha adott ételtől büdöset pukizik, akkor annak valamely összetevőjét nem bírja. És NEM a crohn miatt.

Az, hogy a crohn miatt a zöldséget, gyümölcsöt nem bírja, szinte "természetes". a durva rostok bántják a belet :/ Péksütemények, krumpli, rizs, csirkehús, hal, puhaszalámik. Lényegében ezek mindig mehetnek, ha éppen nem durván fekélyes a bélfal.

Kitartás!

2020. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!