Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy zajlott a beszoktatás...

Hogy zajlott a beszoktatás oviban?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, volt e benne rendszer, hogy az óvónő elmondta e a folyamatot, mikor mire lesz.

Harmadik gyerekem szoktatom oviba. Nagy a korkülönbség, szóval már rég volt, de úgy emlékszem nem így zajlott.

Vittem a kicsit hétfőtől péntekig de reggeli után és ebéd előtt el is jöttünk. Egész héten az udvaron ültem vele, mintha csak játszótéren lettünk volna. Egy nap voltunk bent a csoportban, vagyis mi nem is, mert a gyerek a folyosón az ölemben ordított...

Következő hét kimaradt mert kicsit megfázott.

Tegnap vittem újra. Magamtól vittem be az ovis zsákot, senki nem mondta, hogy vigyem vagy mikor vagy mi legyen benne. A dadus kérdezte, ott ebédel e a fiam. Mondtam nem tudom, senki nem mond semmit. Megkérdezem az óvónőt. Erre ő kicsit variált, hogy vigyem ma reggel korábban, hogy ott reggelizzen. Aztán, hogy inkább ne, menjünk később és ott ebédeljen. Mondtam neki, hogy kezdek kicsit aggódni, mivel nekem augusztus elején kezdenem kell melóban, és addigra ottalvósra be kéne szoknia.

Azt se mondják, hogy menjek el egy kicsit, nézzük meg hogy reagál. Semmi. Tegnap magamtól mentem ki, jó fél órát elbújtam.

Ez így rendben van? Mert én úgy érzem nem.


2020. júl. 14. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Első két nap elhoztam ebéd előtt. Harmadik nap ebéd után. Negyedik nap már bent "aludt", azzal a kivétellel, hogy sose aludt bent.

4 évesen kezdett,

2020. júl. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy zajlott, hogy három napig benn lehettem ebédig. Aztán a negyyedik naptól hazaküldtek. A mádik héten már ott is ebédelt. Reggelenként volt egy kis sírás de a nagyobb gyerekeknél is előfordult. Volt amikor egy nagyobb elkezdte és a többi is rázendített.

Lelkileg megterhelő volt sírva otthagyni de hamarabb beszokott, minths hetekig halogattuk volna a dolgot.

Amikor nagycsoportos lett volna elköltöztünk és itt már más rendszer van eleve az első naptól kezdve egyedül kell hagyni a gyereket.

Még hat évesen is sírdogált egy kicsit, persze érthető az új környezet miatt.

Ha esetleg szabin voltam és mondtam neki, hogy megyek érte ebéd után ne aludjon ott simán azt mondta már, hogy ott marad annyira szerette.

2020. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú, rég volt, de emlékszem.

4 éves volt a lányom, levittem reggel, úgy volt, hogy ott maradok ebédig. Elkezdett játszani, nem is foglalkozott velem. Mondta az óvónő, nyugodtan menjek haza. (a kapu előtt én bőgtem) Ebéd után mentem érte, elkezdett sírni, hogy ő még maradni akar játszani a többiekkel. Na, óvónő mondta neki, hogy most menj haza anyával, de holnap jössz, és akkor itt maradsz egész nap.

Hát ennyi volt a mi "beszoktatásunk". :)

2020. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Folyt. Jól érzed, az nincs rendben, hogy semmit nem mondanak.

Beszéld meg velük, hogy szeretnéd ha minél hamarabb megszokná, mert augusztusban már dolgoznál. Valamit csak mondanak.

Próbáljátok meg, hogy amikor játszik, hazamész. Lehet fog sírni kicsit, de szerintem minden gyerek hamar megszokja. :)

2020. júl. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, ennél sokkal kommunikatívabbak voltak. Mindig mondták előre, hogy ma meddig és milyen feltételekkel lehet bent a gyerek.

De amúgy a háromból 2-t be sem szoktattam, mert a nagy bölcsiből ment, annyi volt, hogy első 3 napban még hazavittem délben.

A középsőnél se maradtam ott, mert "beszoktatta" a tesó a vegyes csoportban.

A kicsinél ültem 2 napot az udvaron, aztán hazahoztam délben 2 hétig, mert nyafibb volt, mint a többiek. De akkor is kommunikáltunk az óvónővel, hogy mikor mi lesz.

2020. júl. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nagynál első nap 9-10ig voltunk ott, 2. nap 9-ebéd előttig, 3. nap vittem 8ra és ebéd után elhoztam - szóval már rendesen járt.

A kicsinél nem volt beszoktatás

2020. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem határozottabbnak kell lennem.

Ma ott ebédelt, de én mondtam, hogy elmegyek mert ha ott leszek nem fog enni. KB. másfél órát volt "egyedül".

2020. júl. 14. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!