Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van olyan óvoda ahol mehet...

Van olyan óvoda ahol mehet pelenkában is a gyerek?

Figyelt kérdés

Tud valaki olyan óvodáról ahol elfogadják, ha még pelenka van rajta az első pár hétben? Ha igen, mennyit kell bevinni? Cserélik ugyanúgy?

Járt valakinek a gyereke úgy hogy még pelusos volt az oviban mert em volt szoba/ágy tiszta? Mik a tapasztalatok?



2020. júl. 27. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Önkormányzati óvodákban nem tudok ilyenről.

Magánóvodában azért a pénzért bármit el tudok képzelni, ill. itt a gyakorin is olvastam olyat, hogy mehet pelenkában.


Amúgy lenne benne ráció, mert a (délutáni) alvás alatti tisztaság mindenképpen később alakul ki, mint az ébrenléti. Ill. pl. a nagydolognál sok gyerek kéri a pelenkát akkor, amikor kisdologban már régen használja a bilit vagy a WC-t.


Emlékszem Vekerdy egyik mondására, miszerint a gyerek, aki kéri a pelenkát, és csak abba hajlandó elvégezni a dolgát (de addig tartja), az tkp szobatiszta. Én meg hümmögtem erre egy sort, hogy oké, csak ezt mondja el az óvónőknek is. :-)))

2020. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Oviba szobatisztaság az alapfeltétel. Miért nem volt időd rátanítani?
2020. júl. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Nincs ilyen. Nem mehet pelenkában, mert a pelenka tárolására szigorú szabályok vannak, és erre az óvodáknak nincs engedélye. Azt kérik az óvónők, hogy több váltás ruha legyen bent baleset esetére.
2020. júl. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez nem nagyon szokott gond lenni. Legalábbis nálunk is úgy ment a kislány, majd kb. két hét alatt szobatiszta lett (ami ellen előtte hónapokig foggal-körömmel küzdött... csak látnia kellett, hogy a többieknek sincs már pelus, így neki is "ciki" lett).

Mikor beiratkozásnál mondtuk a problémát (konkrétan makacskodott a gyerek, nem akarta levenni a pelenkát, sehogy se lehetett rábeszélni), az óvónő csak legyintett, hogy nyugi, hamar megoldódik. Így is lett.

2020. júl. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos önkormányzati oviban sehol nem engedik, pedig ez a külön tárolás hülyeség, ha a pisis ágyneműt lehet tárolgatni szatyorban délután négyig, akkor a pelenkát is lehetne, majd én kidobom odahaza. A dadusnak se kellene takarítania, felvenni meg ugyanaz, mint egy bugyit, az sem okozhatna gondot.

De még van rá pár hetetek, csodákra képesek a gyerekek.

2020. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Én emlékszem (!) hogy bekakiltam egyszer az oviban az alvás idő alatt.


Úgy megszégyenített az óvónő, hogy sose fogom elfelejteni. Mindenki előtt nézte meg a szag forrását.


Én nem adnék oviba nem szobatiszta gyereket, pont ezért.

2020. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
4-es vagyok: a mienk is önkormányzati óvoda pedig...
2020. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem engedik, inkább tárolgaják a húgyos ruhát.
2020. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

Tudok olyan önkormányzati ovit, ahol engedik. Kisvárosi kis létszámú ovi, ahol lasszóval fogják a gyerekeket, mert a szomszédos megyeszékhelyre hordják sokan a gyerekeket a munkahely miatt.

Nálunk viszont nem engedték, így az augusztus 31-i, egyébként is fejlesztésre hordott gyerekkel mi inkább halasztást kértünk. Ha nem érett, nem hat rá a többi gyerek se, megszégyenítést, még nagyobb visszaesést (másban) nem akartunk. Így mire végül ment, stabilan szobatiszta volt egy fél éve.

2020. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Jajj, ezt nálunk se megszégyenítésként képzeld el. Tényleg nem. :) Óvónők nem foglalkoztak vele, hogy pelusos, egyszer kicserélték egy nap, aztán ennyi (ez amúgy elég volt bőven abban a pár órában, amit először ott töltött).


Még a gyerekek sem csúfolták, csak épp ugye mentek WC-re együtt, és látta, hogy senkinek nincs már gumibugyija. Pár nap múlva azzal jött haza, hogy akkor neki sem kell, mert másnak sincs, meg mert a többi lánynak aranyos, mintás bugyija van, és ő is olyat akar. Tényleg két hét volt körülbelül a dolog, de addig senki nem csinált belőle gondot. Nem tudom, ha tovább tartott volna, mondták volna-e egy idő után, hogy már probléma... Valószínű igen.

2020. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!