Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért erőltetik még mindig a...

Miért erőltetik még mindig a délutáni alvást az ovikban?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy sok olyan kisgyerek van, főleg a kiscsoportosok között, akik még nagyon is igénylik. De rengeteg az olyan gyerek, akiknek már nincs rá szükségük, nem tudnak elaludni délután és vagy nyüglődnek órákig és halálra unják magukat, vagy a mellettük lévőket szórakoztatják. Vagy a másik kategória, amelyik gyerek elalszik ugyan, mert nem tud mit kezdeni magával, de utána cserébe otthon 10-ig, 11-ig nem lehet lelőni, hiába kel mondjuk reggel 6-kor. Több külföldi országban is vannak rokonaink, akiknek ovis gyerekeik vannak, és náluk nincs ilyen kötelező délutáni alvás. Amelyik gyerek álmos, az a legtöbb helyen lefekhet pihenni, aludni, de nincs ilyen napirendi pont, hogy ebéd után mindenkinek alvás.

Itthon miért tartja magát ennyire a délutáni alvás szokása az ovikban? Főleg, hogy manapság elég sokáig ovisok a gyerekek, sok olyan nagycsoportos van, aki az év második felében már a 7-et is betölti, sőt, már majdnem 8 éves akár némelyik.



2020. aug. 31. 14:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
51%

Mert akkor az óvónő is pihen és ha alszanak a gyerekek, addig sem kell velük foglalkozni.

Biztos jönnek a lepontozók, hogy mennyi dolga van az óvónőknek, ilyenkor azt csinálják stb. De a valóság, hogy ilyenkor kávéznak és csacsognak.

2020. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Én nem most voltam ovis, de mar akkor is ez volt. Sose aludtam.
2020. aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
76%
Én borzalmasan utáltam a délután csicskát...nem csoda,hogy el akartam szökni:D
2020. aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
39%
Kényelmesebb nekik. Addig sem kell velük foglalkozni. Szerinted miért?
2020. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%
Mert addig is nyugi van. Az esti altatás meg nem az ő problémájuk már.
2020. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
72%
Elavult módszer, nem megoldott a nem alvó gyerekek elhelyezése a legtöbb helyen úgy, hogy ne zavarják a pihenőket, felügyelet sem biztos, hogy lenne, mert ha van egy óvónő, akkor ő nem hagyhatná magára sem az alvókat, sem az ébren levőket. Jó időben még talán kiengedhetnék őket az udvarra (bár lehet, az is túl hangos lenne), de télen nagy hidegben vagy zuhogó esőben, agyig érő sárban mit csináljanak velük, ha nincs egy szabad terem?
2020. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
Az én gyerekem se alszik már délután, idén megy kiscsoportba.27 szülő közül én voltam az egyetlen, akinek kérdésként felmerült,főleg mert ennyi gyerek között csak az enyém nem alszik.Hát én nem várom el az óvodától, hogy az én gyerekem miatt változtassanak a szokásokon, meg a 26 gyerektől se, hogy ők azért legyenek fent mert az enyém elhagyta (ezt az amúgy fontos szokást, mert kellene neki és délután ez már látszik rajta)
2020. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
63%

Azért, mert a 6 éven aluli gyerekeknek erre élettanilag még szükségük van az egészséges fejlődésükhöz, és ahhoz, hogy kipihenjék magukat.

Mindig vannak kivételek persze, aki már nem alszik, de ez nem biztos h azt jelenti h nincs szüksége rá (legalább néha-néha, ha nem is minden nap), lehet h csak nem tud ellazulni, nem mindig elég fáradt, vagy egyszerűen csak otthon az anyjának nincs kedve bajlódni az altatásával.

Azért valljuk be az már nem teljesen normális ha egy 7,5 éves gyerek még ovis (ahogy a kérdező felhozta példának), ők már nyilván nem alszanak, de az ovi nem is nekik való már.

Nyilván nagycsoportban már egyre több olyan gyerek van aki már nem tud elaludni, ez normális, de addig legalább ők is pihennek, illetve fáradtabb napokon ők is el-elalszanak.

Ha egyáltalán nem lenne délutáni alvás az oviban, akkor a legtöbb gyerek hosszú távon fáradt és kezelhetetlen lenne délutánra, vagy túlpörögnének.

Az ovikban sajnos se szabad terem, se szabad óvónő nincs azokra a gyerekekre, akik már nem igénylik az alvást.

2020. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

“Az ovikban sajnos se szabad terem, se szabad óvónő nincs azokra a gyerekekre, akik már nem igénylik az alvást.“

Én is pontosan ezt írtam, erre okosan lepontoztak. Persze indok nincs, hogy pontosan mi is a hibás ebben a gondolatmenetben.

2020. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
44%

Jaj már, azért pontoznak le, mert nem értik a logikát.

Amúgy lehetne ám úgy is szervezni, hogy két csoportonként felügyelnek, így egyik az alvósokra ügyel a másik teremben meg csendben játszanak. Mert amikor kávézni, cigizni kell kimenni, akkor tudnak ám felváltva figyelni. Maradjunk annál, hogy így azért egyszerűbb is az élet. A nem alvó gyerekeknek attól még szar, de valahol megértem az óvónőket is.

2020. aug. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!