Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen igazolás kell az óvónőnek?

Milyen igazolás kell az óvónőnek?

Figyelt kérdés

hétfőn elkezdett folyni az orra, kedden és ma nem ment. Írtam az óvónőnek is hogy "ne várja" azt mondta ha nem múlik el csütörtökre szóljak mert akkor igazolást is kér ,ez a szabályzat.

Na már most a jelenlegi helyzetben az van ha tehetjük ne vigyük a gyereket orvoshoz mert nagyobb az esélye hogy elkap bármit, de ilyen esetben akkor elkell vigyem orvoshoz? Vagy hogyan működik ez???

Ma még picit szörcsögött legszivesebben nem vinném de ha az igazolás miatt elkell vinnem a gyerekorvoshoz akkor inkább beviszem...hozzáteszem az ovi kezdéskor az volt hogy nem kell orvosi igazolás hogy közösségbe mehet hanem csak szülői nyilatkozat.

Ha én most felelősségteljesen nem viszem a gyereket nehogy elkapja más gyerek ezt a kis náthát mert ez nem korona vírus!! Akkor elzavarnak minket dokihoz ahol állhatunk a beteg emberek között??


2020. szept. 16. 23:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Felhívod a gyerekorvost és konzultálsz vele. Lehet, hogy házhoz megy.

Ilyenkor én min dig kihívtam, hogy ne kapjon el a rendelőben még mást is,amikor a torokgyulladása miatt (pl.) amúgy is legyengült az immunitása.

2020. szept. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

A náthás, taknyos gyermekedtől a többiek elkapják, hat az immunitásukra.

Rendelet, hogy taknyos gyerek nem mehet közösségbe.

Meg is büntethetnek.

2020. szept. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2# látom nem érted!!!! Én itthon tartanám még a héten a gyereket hogy teljesen gyógyult legyen, csak ha én kivárom a gyógyulási időt igazolás kell, de milyen??? Menjünk a rendelőbe, a fertőbe ?? Mert itt csak az van, én tudom hogy hétfőig megfog gyógyulni, és vicc hogy ebben az időszakban még igazolassal nyagatják az embert. Nagyobb eséllyel kap el ott valamit...
2020. szept. 16. 23:59
 4/18 A kérdező kommentje:

házhoz nem jönnek ki, ez biztos. Sőt mikor mentünk ovis igazolásért hó elején kizavartak hogy menjünk ki mert most volt ott egy lázas gyerek, és van a városban koronás.

Egy közmunkástól kaptunk akkor igazolást hogy mehet a gyerek oviba csak töltsem ki....

2020. szept. 17. 00:01
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Mi is pont így vagyunk, ma felhívtam a háziorvost. Mondtam, hogy nem lázas, nem köhög, csak az orra folyik. Nem kellett bemennünk, irt igazolást neki erre a hétre, lefotózta és elküldte nekem Viberen. Ezt e-mailben elküldöm az ovinak, ott kinyomtatják és minden oké (az ovink ezt elfogadja így).
2020. szept. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Az óvodák az EMMI, valamint a fenntartók ajánlása, utasítása szerint járnak el. Ha 1-2 napot hiányzik a gyerek és úgy viszed vissza, többnyire elég a nyilatkozatod, hogy egészséges. Amennyiben több napot hiányzik, igen, akkor orvosi igazolás szükséges. (Akkor is így van, ha az oviból küldték haza tünetek miatt.) Hogy te azt hogyan intézed az orvosotokkal, az a te dolgod. De az óvónő nem teheti meg, hogy enélkül befogadja a gyereket.

Mondjuk elég érdekesen áll ehhez néhány szülő, úgy tesznek, mintha mekkora újdonság lenne ez a covid miatt, pedig ez mindig is így volt, hogy betegség után orvosi igazolással lehetett visszamenni.

2020. szept. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Orvosi igazolás kell, amiben az áll a gyerek egészséges, közösségbe mehet.
2020. szept. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk mindig is úgy működött, hogy ha észleltünk valamit a gyereken, de nem akartuk bevinni a rendelőbe, akkor egyből fel KELLett hívni az orvost és vele megbeszélni, mert csak így adott igazolást!

Pl nem egyszer volt, hogy pl este vagy éjszaka ment a hasa, de valószínű volt, hogy többet nem is lesz ilyen, akkor egyből reggel fel kellett hívni, hogy ez van, valószínűleg nem beteg, de azért ma itthon tartanám... erre monddja, hogy ok, ha jól vam a gyerek másnap menjek be igazolásért. De ha pl 3 napig otthon tartom és csak utólag szólnék, hogy itthon volt ezért és ezért, igazolja le, nem fogja megtenni - a rendszerük nem engedni utólag.

Nálunk pl a betegség végeztével vissza sem kell vinni a rendelőbe, (csak ha még nem múlt el) pont ezért, hogy ne kapjon el egyből semmit.

Szülői igazolást sem fogadnak el utólag.

2020. szept. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod ma a gyerekorvost. Jó eséllyel azt fogja mondani, hogy csak te ugorj be egy igazolásért, ha már szerinted meggyógyult és kiadja az asszisztens.
2020. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugy hogy a szulo ugrik be erte. Vicc az egesz amugy. Ha beteg a gyerek az orvos latni se akarja,mert fertoz,meg mi van ha korona. Ha meggyogyult meg mar minek vigyem. Ez a latatlanba igazolas kiadas meg .... Inkabb nem is mondok semmit .
2020. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!