Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis gyerekek mikor kezdenek...

Ovis gyerekek mikor kezdenek egymással barátkozni?

Figyelt kérdés

Kislányom nemrég kezdte az ovit, és szegényem minden nap úgy jön haza, hogy nem játszott vele senki.

Amúgy is kissé érzékeny, nehezebben oldódó gyerek.

Hogyan tudnék neki segíteni?

Úgy sajnálom szegényemet, egyedül sétálgat az ovi udvarán.


2020. szept. 22. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiscsoportban még inkább csak egymás mellett játszanak, de nem egymással.

Magában nem játszogat el?

2020. szept. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Próbáljon ő kezdeményezni.
2020. szept. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

2: micsoda jótanács egy kiscsoportosnak! :)

Sajnálom szegényt, ha szomorú emiatt, de ne aggódj nagyon. Próbáld meg többet közösségbe vinni (bár így covid idején ez sem egyszerű). A baráti körben vannak kisgyerekek? Szerintem sokat segít, ha minél többet van más emberek között.

Egyébként pedig én is ilyen voltam óvodás koromban. Kicsit kívülállónak éreztem magam, ami egyébként megmaradt a mai napig, de nem maradtam magányos, vannak barátaim. Ő ha talál majd barátot, sokkal jobban megbecsüli, mint mások, és őt is jobban fogják szeretni azok, akik megismerik.

2020. szept. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

3!


Nyilvánvalóan nem azt kell mondani neki, hohy Zsuzsika, próbálj te kezdeményezni.... Nem gondoltam hogy óvodás szinten kell kifejteni, hiszen elvégre szülők adnak tanácsot egymásnak, akik nyilván elmúltak már 3 évesek, de ezek szerint túl sok értelmet feltételeztem....


Kérdező!

Mondd neki, hogy Zsuzsika, menj oda te hozzájuk játszani.

2020. szept. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Igen, és a nehezen oldódó, érzékeny Zsuzsika ettől egycsapásra felbátorodik, és a társaság középpontja lesz.

Értem a jószándékot, de szerintem te is tudod, hogy ez nem ennyire egyszerű.

Azt nem tudom, hogy divat-e még oviban, hogy amikor valakinek valamije (szülinapja, névnapja van), visz sütit, amivel megkínálja a többieket. Vagy lehet-e olyat, ami nálunk volt oviban, hogy néha elment az egész csoport valakihez, akihez alkalmas volt óvodás csoportot vinni. Pl az egyik gyerek szülei kertészkedéssel foglalkoztak, és elmentünk megnézni a kertet, zöldségeket, stb. És akkor az adott gyerek, akikhez mentünk, mindig nagyon menő lett hirtelen. Vagy ha van szimpatikus szülő-gyerek, barátkozz velük te is, szervezzetek óvodán kívüli közös programot. Elég lehet egy közös séta, játszótér, fagyi, bármi. Szűkebb közegben a gyerek jobban tud érvényesülni, és legközelebb már úgy menne az oviba, hogy volt közös élménye legalább egy másik gyerekkel, akivel talán jobban fognak majd kötődni. Nem tudom, mennyire kivitelezhetőek ezek, csak mondom, ami eszembe jutott.

2020. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

"Igen, és a nehezen oldódó, érzékeny Zsuzsika ettől egycsapásra felbátorodik, és a társaság középpontja lesz."


Írtam ilyet? Nem. Zsuzsikának el kell magyarázni az ő szintjén, hohy más gyerek is pont ugyanúgy szeretne játszani, mint ő és lehet hogy az a másik még jobban fél a nyitástól.


"Értem a jószándékot, de szerintem te is tudod, hogy ez nem ennyire egyszerű."


De, lehet ennyire egyszerű is, ha a szulo batoritja a gyerekét. Pl meg lehet otthon kérdezni, kivel játszana szívesen.Másnap amikor viszed az oviba, kerni, mutassa meg ki az és szépen oda lehet küldeni hozza, hogy mutassa meg neki az uj babajat/kérdezze meg meg akar e orvososat jatszani/ akármi.

2020. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ebben is igazad van, hogy lehet ilyen egyszerű is. De tudom, hogy nem így van a legtöbb esetben. Mindegy, én felpontozlak, az én válaszom pedig ha abszolút nem volt hasznos, akkor elgondolkozom magamon.
2020. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!