Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Iskola érettségi vizsgálaton...

Iskola érettségi vizsgálaton oviba hány pontot kell elérni ahoz hogy azt mondják mehet iskolába?

Figyelt kérdés

2020. szept. 28. 06:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs fogyatékossága, akkor nem kell félni, hogy nem éri el.
2020. szept. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nincs fogyatékossága de én nem szeretném ha iskolába menne.

Azért kérdeztem mert kiváncsi lettem volna h hány pontot kell ahoz elérni a gyereknek hogy az oktatási hivatal azt mondja mehet suliba. Mi sztem keveset értünk el. Csak aggódok hogy ha majd beadom a papirokat hogy még maradhasson oviba azt mondják mehet,pedig nem érett még hozzá

2020. szept. 28. 06:34
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A miénkre nem írtak pontokat..


Olyanra hivatkoztak, hogy nincs feladattudata, nem marad a helyén, nyafog, lefekszik a földre, ha valamit nehéznek ítél meg vagy nem sikerül, nem tartja az egyenlő távolságot formarajzolásnál, sem az egyforma méretet a formáknak, még nem beszél tökéletesen, nyelvtani hibái is vannak meg amikor nem sikerült a sokszög, akkor hisztizett.


Írtak még, de akkor fogják jóváhagyni, ha nem marad a helyén és feltűnően viselkedik bármi miatt, vagy esetleg nagyon rosszul mennek neki a dolgok, de utóbbinál el tudom képzelni, hogy iqtesztet is fel akarnak venni..


Ha biztosra akarsz menni, keresd fel a nevtant, hogy mérjék fel(külön), és adjanak btmn státuszt valamilyen szerinted nem túl jó területre, részképességzavarra, így lesz esélyetek maradni, amúgy elkaszálják a kérelmet akkor is, ha nem nagyon mentek a logikai/figyelmi feladatok..

2020. szept. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatási. hivatal jelen állása szerint mindenki mehet iskolába, aki a 6-ot betölti aug. 31-ig.

Még az én augusztus 29-én oxigénhiánnyal született tartós beteg gyerekem is, aki le van maradva mint a borravaló. Nekünk kell bizonygatni, hogy ne menjen.

2020. szept. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Szerencsére nem kívánságműsor, hogy hány évesen akarod iskolába iratni.
2020. szept. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

5.

Miért szerencsére? Egy szemmel láthatóan nem iskolaérett gyerekkel elkezdeni a sulit, sokkal nagyobb kitolás a gyerekkel, mintha maradna egy évet.

2020. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Mi kaptunk egy papírt, hogy mehet iskolába és jónapot

Senki nem mondta hogy lett volna bármilyen vizsgálat

2020. szept. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Azért, mert nagyon sokan indokolatlanul visszafogják a gyereket olyan címszóval, hogy hadd játsszon még 1-2 évet. Egyre több a 8 évesen első osztályos, ami nem normális dolog. Akinek nem való az iskola, azt nem fogják úgysem engedni, mert nem megy át az iskolaérettségi vizsgálaton.
2020. szept. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi szabály szerint az óvodi felmérés semmiről nem dönt. Ez egy tájékozódó vizsgálat, hogy milyen területek fejlesztésére kell helyezni a hangsúlyt a továbbiakban.

Ha a gyereket az óvoda vizsgálatra küldi a Pedagógiai Szakszolgálathoz, a gyerek ott "beileszkedési,tanulási,magatartási nehézséggl küzd" minősítést kap és javasolják számár az iskolakezdés elhalasztását, akkor nem kell ősszel iskolába mennie, hiába lesz hat éves.

Ha ilyen szakvéleménye nem lesz, a szülő akkor is kérheti az Oktatási Hivatalnál a mentesítést (at hiszem januárban lesz erre két hét), és ehhez óvónői véleményt, orvosi javaslatot, bárhonnan beszerzett pszichológiai, pedagógiai véleményeket csatolhat. Akár a Szakszolgálatnál is kérheti, hogy nézzék meg a gyermeket, de akkor ez nem számít "szakértői vélemény"-nek.

2020. szept. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nálunk probléma hogy 2 kezes nem alakult ki még h most jobb v bal kezes lesz e,egyensúlya nyitott és csukott szemmel labilis,figyelme hamar elterelődik,van mikor az egyszerű feladatot pl szinezd ki a labdát meg se probálja mert ugyus kimegy a vonalból csunya lesz -meg se próbálja a dolgokat.
2020. szept. 28. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!