Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Meddig tart a rendkívüli...

Meddig tart a rendkívüli szünet az óvodában ha lett egy koronavirusos és honnan tudjuk, hogy mi elkaptuk e?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezem ahol már zárt be az ovi most ősszel ez miatt.

#Koronavírus, óvoda, covid,
2020. okt. 2. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ti onnan tudhatjátok ha teszteltetitek magatokat, máshonnan nem, mivel sokan tünetmentesen esnek át rajta, illetve sok esetben nem lehet megkülönböztetni egy sima légúti megbetegedéstől. Szóval teszt nélkül nem lehet biztosan tudni.

A rendkívüli szünet általában két hétig tart.

2020. okt. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk mondták már, hogy 2 hétre zárják be az óvodát ilyen esetben, de ha óvónők is megbetegszenek akkor csak akkor nyitják újra az ovit ha már van elég óvónő vagy jön helyettesítő más oviból.
2020. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem jönnek ki minden gyereket tesztelni csak ha tünet van szólunk? Még semmit se mondták csak, hogy ne menjünk ma és majd kapunk későbbiekben részletes tájékoztatást. Nem tudom aki dolgozik ezt már, hogy oldja meg, borzasztó ez már. Én még munkahely keresőben vagyok de egyáltalán így, hogy merjek bármit is elvállalni, nagyszülők is dolgoznak még, ki tudja hányszor lesz ilyen bezárás.
2020. okt. 2. 10:13
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Á, dehogy tesztelnek minden gyereket, max a nagyon szoros kontaktokat - anya, apa, de sok esetben még őket sem!

Az ovis csoport járványügyi megfigyelés alá kerül és ennyi. Ha valamelyik gyereknek tünete lesz akkor ugyanaz az eljárás mint egyébként - a háziorvost kell felhívni és majd ő eldönti h kér-e neki tesztet vagy sem.

2020. okt. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Óvónő lett pozitív, 14 nap múlva nyit az ovi ha addig nem lesz újabb pozitív eset.
2020. okt. 2. 13:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem fogják tesztelni az összes gyereket, egyszerűen nincs rá kapacitás.

Amúgy én is még otthon vagyok, és jövőre szeretnék munkát keresni, de most még kivárunk... a koronavirus és az egyéb betegségek miatt is amiket a lányom az első időszakban úgyis összeszed az oviban, biztos sokat lesz itthon, nincs segítségünk se a közelben.

2020. okt. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Október közepén nyit ki az ovi megint de még az sem biztos.. Október 23tól meg őszi szünet. 6 napot megy októberben ha megy egyáltalán. Nincs még munkám de jobb is mert így úgyis csak elküldenének. Nálunk még a nagyszülők is dolgoznak, senki se tudná elvállalni.
2020. okt. 7. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!