Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg túllépi a hatáskörét...

Tényleg túllépi a hatáskörét az óvónő vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Régebben is szeretett beleszólni olyan dolgokba,amikhez véleményem szerint nincs köze.

3éve,amikor átmentem egy nagy multihoz dolgozni és fél 5 után értem a lányomért(elvileg 18 óráig lehet menni!)kedélyeskedve beszólt:"Mi van,anyuka eltévedt?"vagy "Miért nem maradt a Burger Kingben,hamarabb itt lenne a gyerékért!".

Az ügyeletről nem is beszélve,sajnos nem tudtuk máshogy megoldani,főleg az elején,utána törekedtem arra,hogy ha csak 1-2napról volt szó,akkor azokra kértem a pihenö napom,szabadságom stb.

Viszont a nyarakat,csak ügyelettel tudtuk megoldani,persze ez sem tetszett neki,néha nagyon durva hangnemben reagálta le,hogy bizony megy ügyeletbe(sajnos a kereskdelemben nincsen 2,5 szabadság,sem tavaszi-téli szünet stb.).Nem tetszett ha 6 óra után vittem,hogy akkor 4 óra után ott vagyok.Nem tetszett ha később jártam,akkor viszont 5 óránál előbb nem értem oda.

Viszont,most elvesztettem a munkámat,az a részleg bezárt,éjszakázni meg nem tudtam volna.

Ez sem tetszik neki.."Mivel anyuka nem dolgozik..!"Elfelejtette ezek szerint,hogy 2-3éve miket mondott..

Szerintem nincs olyan munkahely,ahol a szünetekben otthon lehet a gyerekkel egy szülő(max oktatási intézményben,de kérdés nyáron kapnak-e bért),időben 4óráig odaér érte stb.

Igen,nem dolgozom,pedig keresek munkát,de kisgyermekesként nincs egyszerű dolgom,de nem adom fel,erre fel,jön egy ilyen nő és belém gázol..Ha bátorságot merítek,megkérdem tőle,mégis mit kellene dolgoznom,hogy neki(k) is megfeleljek?Ha 4 órás vagyok,nem elég az a pénz és akkor szememre hányják,hogy párom tart el,ha sokat,akkor az óvoda ítélkezik.

Szerintem jelentősen túllépi ezzel a viselkedésével azt a bizonyos határt,mivel amíg egészségesen,tisztán,megfelelő ruházatban viszem a lányomat az óvodába,szerintem a magánéletemhez semmi köze.

Nektek volt hasonló nézeteltérésetek az óvodában,iskolában?



2020. okt. 7. 12:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%

Oltsd le a pics.be,

es tegyel panaszt az ovoda vezetojenel IRASBAN, ennyi.

2020. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
16%
Most konkrétan mivel gázolt beléd? A "mivel anyuka nem dolgozik...." al? Folytatás?
2020. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
Sose volt ilyen gondom, nekem normális pedagógusok jutottak. Küldd már el a bánatba egyszer, mit képzel!
2020. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%
Ez hülye, frusztrált a saját szar élete miatt és rajtad vezeti le. Csatlakozom az 1-eshez, bár a bekesség kedvéért először futnék vele egy barátságosabb kört, de ha nincs változás (jó esély van rá) akkor tényleg tegyél panaszt.
2020. okt. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyenek addig szólnak be amíg hagyod. Amíg te vagy a sz@r a gazban, addig semmibe fognak nézni (bocsi:/).
2020. okt. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
95%

Honnét tudja, hogy nem dolgozol?

Amúgy a korábbi beszólásai miatt már helyre kellett volna rakni.

Férjed nincs? Néha vihetné ő a gyereket. Egyrészt szerintem neki nem merne ilyeneket mondani, másrészt ő akár azért is helyre rakhatná, amiket korábban mondott neked. Egyszer kell az ilyennel emelt hangon beszélni, hogy minden óvodás és szülő döbbenten nézzen titeket. Utána visszavenne az arcából.

2020. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%
Az első, max. a második beszólásnál írásban panaszt kellett volna tenned. Ha nem megfelelő a válasz, akkor írni tovább a felettes szervhez. Ezt kellene mindenkinek csinálni, akkor lenne előrelépés, addig is le vagyunk ragadva a sötét középkorban, minden téren. Lehet, hogy eleinte csodálkoznak, nem tudnak mit kezdeni az ilyen panaszokkal, de mikor rendszer lesz belőle, akkor nem lehet félretolni, meg nem törődni velük. Lehet itt hápogni, hogy "feljelentegtés" meg ilyenek, de igen, ez a módja. Én külföldről hoztam haza ezt a mentalitást, ott olyan dolgokért a feletteshez/hivatalos szervekhez fordulnak, amiért itthon csak néznének. Nem vagyok rest, panszt teszek mindenért, amiért úgy gondolom és kivétel nélkül mindig mindenek van eredménye! Hogy aztán ki mit gondol, az hol érdekel? Tessék, mint a mellékelt ábra mutatja, így sincs egy szemmel se jobb véleménnyel rólad, csak így még úgy is mer veled beszélni, mint akit a seggéből húzott elő, mintha ő a te feljebb valód lenne. Hát beszélgessen csak el vele az ő feljebb valója, aztán majd meglátjuk. Az, hogy panaszt teszel, az nem egyenlő azzal, mint mikor a primitív emberek kapálóznak, hogy dikk nekem jogom van meg így meg úgy, hanem mint egy teljesen normális, értelmes ember felismered, hogy ez így nem jó, senkivel sem szabad úgy beszélni vélt vagy valós hatalom birtokában, mintha a seggéből rángatta volna elő.
2020. okt. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk ugyanez volt amikor 3 műszakban dolgoztam.Ha délelőttös voltam a férjem korán kellett hogy vigye a gyereket,mert ő is dolgozni sietett,délutánosban szintén a férjem ment kb 17 körül az oviba.Egyedül éjszakás héten tudtam hozni vinni a kicsit.Állandó volt a szövegelés a vagy túl korai,vagy túl késői távozás miatt.Alaposan összevesztünk rajta a drága óvónővel,utána nem szólogatott már be.Semmi köze a magánéletedhez,ne hagyd rá ezt a viselkedést.
2020. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Amíg 18-ig van nyitva az óvoda, neki meg kell várni 18-ig az utolsó szülőt is. Ha tetszik a kényelmes popójának, ha nem. Neki is van munkaideje, ki kell tölteni. Mit mondanának a vásárlók, ha én azt mondom 16-ig intézzék el a vásárlást mert hiába van nyit a 18-ig a bolt én haza akarok menni?
2020. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy valamilyen szinten egyetértek goldmunddal, azonban azt hiszem, hogy ennek a fejlettebb és civilizáltabb módja, ha panaszt teszel. Ha elkezded emelgetni a hangodat, akkor egy szemmel se vagy különb. Mégse vagyunk állatok és jó ha tudja, hogy a viselkedése nem elfogadható, és kap róla egy kis memót fentről, hogy ilyet nem csinál, így nem beszél, SENKIVEL. Az átalános, hogy hogyan is kéne neki viselkedni, nem az, hogy na jó, te beugattál, akkor lehet neked nem szól be, de majd elkezd másokat csesztetni (esetlen nem elkezdi, hanem folytatja).
2020. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!