Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány évesen ment óvodába?

Hány évesen ment óvodába?

Figyelt kérdés
Kisfiam decemberben lesz 3 éves , külföldön élünk és jövőre március környékén tervezzük hogy költözünk haza. Itt eddig nem járt bölcsibe csak play groupokba voltunk,óvodába már most szeptemberben mehetett volna ,mivel szoba tiszta stb..bár itt nem feltétel ez,kicsit másképp vannak a dolgok....Nem akartam be adni,mivel úgyis költözünk haza és eleve 2 nyelvű a kisfiam.Apával Angoloul beszélünk de őt nem tanítjuk,szóval ezért sem szerettem volna be adni ,ne zavarja be a nyelv stb,mivel nem is érti. Igazából arra lennék kíváncsi ,hogy nem lesz késő ,ha jövőre kezdi az ovit szeptemberben 3,5 évesen? Csak mert kaptam már olyan beszólásokat,hogy igen🙄Nem tudom otthon hogyan működik ez az egész óvoda dolog. Nyilvan ,ha otthon élnénk már most ment volna .

2020. okt. 12. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha decemberben lesz 3, akkor a következő szeptembertől lesz óvodaköteles.
2020. okt. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
A decemberi gyerek következő szeptembertől óvodaköteles. Ha tele van az óvoda, lehet fel sem veszik 3 évesen. Semmi baja nem lesz tőle, ha 3 és fél évesen kezdi.
2020. okt. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Írasd be áprilisban majd aztán onnantól mehettek bármikor amikor úgy érzed. A kislányom is majdnem 3,5 évesen fogja kezdeni az ovit, nem bölcsis és szintén többnyelvű. Én úgy gondoltam, hogy arra az 1-2 hónapra ameddig a 3. szülinapja után bejárhatna a nyári szünet előtt már nem fogom küldeni, majd csak jövő szeptembertől.
2020. okt. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Egyáltalán nem biztos, hogy szeptember előtt felveszik.
2020. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
A fiam is 3,5 évesen kezdett, teljesen jó
2020. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

"Írasd be áprilisban majd aztán onnantól mehettek bármikor amikor úgy érzed"


Hol, hova? Ki mondta ezt neked? Az óvodák 1, nem kötelesek felvenni azt, aki nem óvodaköteles, 2, az adott nevelési évre az előző nevelési év tavaszán kell beíratkozni (áprilisban beíratkozol, szeptember előtt nem kezdhetsz. Évközi kezdéshez előbb kell beíratni),

3, év közi kezdésnél is max. januári kezdést szoktak engedni, későbbit nem

2020. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os a 3-as szerintem külföldön él ,mivel azt írta az ő gyermeke is többnyelvű és ezért írta amit írt ,mert külföldön szinte mindenütt ,ahol mi élünk is bármikor mehet a gyermek,nyilván itt is előre be kell íratni,de van olyan ahol nem ,mert pl.az én egyik barátom kisfia 2,5 éves volt anno és egyik nap elmentek egy oviba és rá másik héten kezdhetett és ez november volt.. viszont ha ezért írta amit írt ,akkor nem olvasta el figyelmesen ,hogy én nem külföldön szeretném,hanem itthon óvodába adni a gyermekem .
2020. okt. 12. 22:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Biztos nem azért írta. Az áprilisi beíratás elég árulkodó. Mo-n is lehet kétnyelvű.
2020. okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jól van ... külföldön is lehet áprilisban be íratni,de mèg novemberben is :) igazából nem is ez volt a kérdés,hanem , hogy ha 3,5 évesen kezdi az ovit az normális e?Mivel itt külföldön arra a pár hónapra nem szeretném és mivel március környékén tervezzük a hazaköltözèt ,így úgy gondoltam szeptemberétől kezdene
2020. okt. 13. 00:10
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Választ kaptál. Mo-n az is normális, ha 3 év 11 hónaposan kezdi, mert ha nem tölti be előző év aug. 31-ig a 3 évet, akkor nem is kötelesek felvenni.

Ugyanakkor papíron betöltött 2,5 évtől is felvehetik (aug. 31-ig kell 2,5-nek lennie), de ez csak kevésbé zsúfolt helyeken működik.

Itthon nincs évközi beíratás (csak költözés esetén. Évközi kezdés pedig csak a nem oviköteleseknél lehet).

Január, február környékén vannak nyílt napok, nálunk februárban kell jelentkezni, áprilisig jeleznek vissza, hogy felvették-e (több helyre kell egyidőben beadni, mert túljelentkezés van), áprilisban beíratni oda, ahova felvették.

2020. okt. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!