Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor fog kiderülni, hogy az...

Mikor fog kiderülni, hogy az ovis nagycsoportosok közül ki lesz évvesztes és ki megy suliba?

Figyelt kérdés
Tavalyról úgy emlékszem, hogy januárban, de lehet, hogy az volt a határidő, hogy benyújtsák a kételmet. Minket nem érint, csak mivel falun élünk, ugyanazokkal fog suliba járni, mint oviba, emiatt kérdeztem.
2020. okt. 15. 11:22
 1/7 A kérdező kommentje:
"Kérelmet" akart lenni.
2020. okt. 15. 11:22
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Februárban, márciusban szokták elvégezni az iskola érettségi vizsgálatokat akiknél kétes, hogy mehetnek, vagy sem. Marcius végére azért már mindenkinek eldől.
2020. okt. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ebben a korban annyira gyorsan fejlődnek még, hogy egészen tavaszig igyekszünk húzni a döntést. Nem egy olyan gyerekem volt, akinél szeptemberben még nevetséges volt az iskola gondolata is, februárban meg már nem volt kérdés, hogy mehet. Márciusban szokott lenni a beiratkozás oviba is, suliba is, mi ekkor szoktuk a végső döntést meghozni. Akinél egyértelmű, ott már januárban mondjuk a szülőknek.
2020. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

AZ utolsó válaszoló nem értem miről beszél, mivel minden gyerek automatikusan megy iskolába, akinek a szülője nem kérvényezi januárban az OH-nál hogy maradhasson.

Tehát itt nincs már márciusban vacilálás hogy mi legyen, aki addig nem adta be a papírt az megy.

Akik beadták a kérelmet, azoknak áprilisig dől el h maradhatnak-e.

2020. okt. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. okt. 15. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

2-3, nyugdíjba tetszett menni, vagy csak az elmúlt évet át tetszett aludni?


Január 1 és 15 között lehet kérvényezni a halasztást. 8 napon belül dönt az Oktatási Hivatal. Háromféle döntés születhet: elutasítás, elfogadás, vagy függő. Függő esetben tovább küldi a helyi szakszolgálatnak az ügyet.

Egyébként minden olyan gyerek iskolaköteles, aki következő év aug. 31-ig betölti a 6 évet. Aki nem, az marad veletek. Aki igen, azok közül pedig lesz, aki beadja a kérvényt.

2020. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, vannak páran itt nálunk az oviban, akik szeretnék, ha évvesztes lenne a lányuk. Ezért is kérdeztem, hogy mikor derül ki, mert örülnék, ha sikerülne nekik, akkor az én kislányommal járnának suliba, nem lenne egyedül lány. Mert az enyém még csak középsős. Majd akkor januárban megkérdezem a szülőket, hogy sikerült-e... amúgy van egy kislány, aki aug. 31-én született, kíváncsi leszek rá...
2020. okt. 17. 14:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!