Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovonoket beavatnatok?

Ovonoket beavatnatok?

Figyelt kérdés

Panik beteg vagyok. Neha sulyos szorongasos tunettel jar egyutt. Volt egy idoszak ,amikor a gyerek az ovodat kezdte,hogy minden nap szorongtam. Gyerek miatt, hogy fog neki menni a beilleszkedes,tetszeni fog e neki.....es azon is izgultam hogy rolam mit gondolnak,ki fogok e jonni a tobbi szulovel,ovonokkel. Tulizgultam es ez lehet latszott rajtam kivulrol es azt gondoljak h vmi nincs rendben.

Vannak olyan szulok akik meg koszonesre sem meltatnak...mar lekuzdottem ezt de nagyon zavar h kerulnek mint egy leprast. nincs a kornyezetunkben ilyen idos kisgyerekkel senki es nagyon szeretnem ha a gyermekemnek lennenek kisbaratai de nem ugy latszik h az ovibol lenne. tudom h nem mindenki van joban a masikkal de akkor is ...ti szolnatok az ovonoknek? ugy el vagyok keseredve,kerlek segitsetek egy tanaccsal!



2020. okt. 16. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%

Ez nem az óvónők feladata megoldani.

Nekem semmi bajom, mégsincs ovis barátom. Nem múlik ezen semmi. A gyerek az oviban biztosan barátkozik. Neki kell. Neked nem.

2020. okt. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem!


A te szorongásodnak mi köze van ahhoz, hogy a gyereknek vannak-e barátai?


Én 4 év alatt 2 anyukával váltottam a sziánál több szót, (de nem sokkal) mégis vannak a lányomnak barátnői, a fiamnak is barátai

2020. okt. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ovisokat nem érdekli a másik gyerek szülője. Ha barátkozni akarnak, akkor fognak, és akkor ovin kívül is akarnak majd talizni egy idő után. Ehhez neked semmi közöd. Az már más kérdés, hogy a szorongásodat átveheti a gyereked, és ő is szorongani fog. Kezeltesd magad, és ezt csupa jóindulattal mondom.
2020. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves (milyen csoportos) a gyereked?

Az én kisfiam majdnem 4 évig járt óvodába. És bizony az első két évben egyáltalán nem volt barátja. Aztán nagy nehezen lett, de csak egy gyerek, és érezhetően a fiamnak volt fontosabb ez a barátság. Aztán nagycsoportban már több is lett. Iskolába pedig 5 fiú (tehát ő és 4 társa) ment ugyanabba az osztályba ebből a csoportból. Ebből a 4 fiúból gyakorlatilag mindegyikkel jóban van.

Szóval, én biztatnálak, hogy később még lehet barátja. Hidd el, az óvoda második-harmadik évében sokszor volt olyan, hogy az egyetlen barátja beteg volt, és senki más nem játszott vele. Sokat szomorkodott emiatt. Aztán egy év múlva meg már volt több játszópajtása is.


A betegségednek meg semmi köze ehhez, és nem tartozik se az óvónőre, sem a többi ovistárs szülőjére.

2020. okt. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
es mi van akkor ha esetleg a gyereket nem fogjak engedi baratkozni ovin kivul,mondjuk miattam?
2020. okt. 16. 09:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet nem tudok elképzelni.

Egy szülő azt nézi, a gyerekére milyen hatással van a másik gyerek. Ha a gyereked nem agresszív, nem beszél csúnyán, nem viszi bele a rosszba a másikat, nem közvetít olyan viselkedést, amit a másik szülő rossz példának tartana, akkor nem fogja tiltani.

De ettől függetlenül nem célszerű mások orrára kötnöd, milyen bajaid vannak.

2020. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon extrém lenne ha a gyerekétől eltiltana egy másik gyereket, mert az anyja unszimpi.


Ez a paranoiád lesz, ne hagyd hogy ez irányítsa az életed. A gyerekedbe se vetítsd bele, mert lehet azért félszeg mert ilyeneket lát az anyjától.

2020. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A gyerekemmel nincs semmi baj. Nem felenk.feltalalja magat ,nagy dumas,baratkozo,nem beszel csunyan,segito kesz. nincs semmi baj az ovodaban vele.

A problemam itt az, hogy esetleg ovin kivul nem lesz semki mert mar mondtam h engem kerulnek.

Vagy ovin kivul nem is kell meg nagyon bandazni nekik? Persze nem mindig,neha -neha gondolok ilyesmire h jatszoter vagy vmi...

2020. okt. 16. 10:50
 9/15 A kérdező kommentje:
egyebkent koszonom a valaszokat...
2020. okt. 16. 10:52
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha óvodában lesznek barátai, akkor lehet, hogy mondják, hogy "gyere el egyszer hozzánk játszani". Akkor a szülők egyeztethetnek időpontot. Akkor természetesen a szülők is beszélnek egymással, de ha visszafogott vagy, akkor elképzelni nem tudom, hogy bajuk legyen veled - ha egyébként a gyerekek jól eljátszanak.

De te is mondhatod a gyerekednek, hogy mondjuk szombat délutánra meghívhatja egyik kis barátját. Nem kell nagy felhajtás, a lényeg, hogy ne legyen olyan kosz, amin a másik szülő fönnakadhat, meg játsszanak együtt aranyosan.

De ha közel laktok, játszótéren is összetalálkozhatnak a gyerekek. Vagy ha valamelyik gyerek szülinapi zsúrt rendez (akár otthon, akár játszóházban), és hívja a másik gyereket, akkor is elmélyülhet a kapcsolatuk.

2020. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!