Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Felháborítónak tartanád,ha...

Felháborítónak tartanád,ha egy szülő ezért menne be az óvodába,iskolába panaszkodni?

Figyelt kérdés

Mostanában elég felkapott téma lett a Meseország mindenkié meseköny,amit óvodai és iskolai használatra is szántak (pedagógiai útmutató is készült hozzá).


T

együk fel,hogy óvodában, iskolában a tanárok ezt a könyvet használnák és szülő(k) be is mennének panaszkodni emiatt. Persze ezt kúlturáltan tennék meg


Mi a véleményed?



2020. okt. 16. 14:27
A kérdező szavazást indított:
Felháborító,hogy szülők ezért mennek be panaszkodni.
Nem felháborító,de nem is üdvözölném,hogy emiatt panaszkodni/nem érdekel
Szerintem egyáltalán nem felháborító,sőt szerintem jogos is lenne.
116 szavazat
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
54%
Én a mesekönyv oldalán állok. Kötelező tárggyá emelném az érzékenyítést és az EQ fejlesztését, a hülye kifogásokat pedig emelt óraszámú biosszal tisztáznám.
2020. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
64%
Megmondanám, hogy majd akkor se sírjon a szájuk, ha a gyereküket valamiért szekálják, kiközösítik. Hisz elfogadásra, toleranciára nevelni luxus, liberális fertő. Nyugodtan tönkre lehet tenni valakit lelkileg, csupán mert amputált, fogyatékos, nem teljesen magyar, nem az álkeresztény magyar társadalom által elvárt kapcsolatban élnek a szülei, stb.
2020. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
63%

Én sosem tartom jónak, ha magán véleményt bevisznek az óvodába\iskolába.

És a politika, vallás, rasszizmus, homoszexualitás stb. mind olyan dolog, amit nem szabadna családon kívül megbeszélni. Ugyanis nehéz pártatlanul beszélni.

2020. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
45%
Primitív intoleráns bunkónak tartanám őket. Ha keresztény létére ilyen, akkor különösen nagy szégyen. Jézus tanítása nem a gyűlölködés volt.
2020. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

"Primitív intoleráns bunkónak tartanám őket. "

Miért? Mert nem egyezik az ő véleményük a tiéddel?

"Jézus tanítása nem a gyűlölködés volt."

Nem is gyűlölködnének. Nem tudom,hogy ezt te hoyg szűrted le. Mert ha úgy mennének be,hogy "Hülye bzik",akkor megértenélek,de nem.

KULTÚRÁLTAN mondanák el a véleményüket.

2020. okt. 16. 14:50
 6/42 anonim ***** válasza:
64%
Szerencsére nem Magyarorszagon élek: itt nálunk teljesen elfogadott a homoszexualitás, a házasságkötésük és a gyermekvállalásuk is, így nem fordulna elő olyan, hogy a szülő ilyen miatt bemenne az iksolaba.
2020. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
45%

"KULTÚRÁLTAN mondanák el a véleményüket."


Konkrétan mi a kulturált vélemény erről?

2020. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam a könyvet, de szerintem nem kell ez a könyv ahhoz, hogy toleranciát, elfogadást, megértést tanítsanak a gyerekeknek.

Régen rossz, ha külön ki kell emelni dolgokat.

2020. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
77%
Fejlettebb országokban teljesen normális, hogy vannak olyan könyvek, amik kisebbségekkel foglalkozik pl: fejlődési rendellenességgel születettekkel, kisebbségbe tartozó gyermekekkel, más nemzetiségű személyekkel, mozgásukban korlátozott gyerekekről stb. Ez a könyv nem a homoszexualitásról szól, hanem arról, hogy vannak olyan személyek, gyerekek, akik másabbak, mint a "normál", megszokott, de amiatt nem szabad bántani őket, mert mindenk ember egy értékes ember.
2020. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
71%

Nehéz kérdés. Mivel alapvetően elfogadó vagyok, nem zavarna a könyv, de előtte szóljanak nekem róla, hogy jövőhéttől ez lesz, mert azt szeretném, hogy a gyerekem az én véleményem hallja először, na meg megkérdezném a hivatalos állásfoglalásukat a témában, mert "a kisbabák testébe rossz lélek került, ezért érzi magát lánynak a fiú" nem hivatalos álláspont.


Viszont kirekesztés ellenes vagyok, tehát ha megtudnám pár szülőről, hogy homofób vagy lmbtq ellenes, tartanám a két lépés távolságot és nem hoznám fel a témát, de nyilván normálisan viselkednék velük, és a gyerekeink játszhatnának együtt..


Nehéz kérdés, mert lelkiismeretfurdalásom lenne, amiért nem ítélem el nyíltan a kirekesztést. Kicsit olyan, mintha nem fordulnék el, mint a 12 dühös emberben a rasszista tagtól az emberek, ott összetartottak a kirekesztő magatartás ellen, és szuper, megható jelenet volt.. Nem tudom.

Illetve tudom, mit csinálnék, amit leírtam, de rosszul érezném magam amiatt, hogy nem teszek többet az elfogadásért.

2020. okt. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!