Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő szerint a 3 éves...

Az óvónő szerint a 3 éves fiam nem tud kapcsolódni a többi gyerekhez az oviban, pedig szeretne. Én is azt látom, hogy egy kicsit esetlen. Hogyan segíthetek neki?

Figyelt kérdés
Aggódom, mert már mondta hogy nincsenek barátai és egyes játékokba nem veszik be a többiek. Egy kicsit vadabbnak is látom pl. a játszótéren (volt, hogy direkt szétrúgta más homokvárát). Elrontottam valamit? Jóvá lehet tenni? Nem szeretném, hogy ilyen elveszett legyen.

2020. nov. 5. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Mi volt a következménye annak, hogy szétrúgta más homokvárát?
2020. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kivittem a homokozó szélére, leguggoltam elé és elmondtam neki, hogy fájdalmat okozott a másik gyereknek. Mondtam neki, hogy ezt nem szabad, neki sem esne jól. Próbáltam kihúzni belőle, hogy ezt miért csinálta, de nem mondott semmit. Aztán megérkezett az apja és feltette ugyanezt a kérdést, kb. ugyanezzel a monológgal, de mintha nem is figyelt volna ránk.
2020. nov. 5. 19:36
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

1

Inkább az előzményt kéne boncolgatni. Az hogy neveletlen ma már alap dolog.

2020. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy neveletlen? Mi mindig visszajelzünk neki, rengeteget magyarázunk. Nem vagyunk problémás család, jó körülmények között, rendezetten élünk. Ott voltam mellette, mikor a játszótéri eset történt, nem volt előzménye. Ő homokozott, aztán abbahagyta és a tőle 2-3 méterre lévő homokvárat szándékosan szétrúgta.
2020. nov. 5. 19:42
 5/17 anonim ***** válasza:
27%

Mi van akkor, ha szétrombolta? Életkori sajátosság. El kell mondani, hogy csak a saját magunk várunkat romboljuk le és most építsük vissza a másik várát. Amikor építünk egy várat mindig ott sündörögnek lesben állva a kicsik. 😂

Az óvónő próbálta segíteni, hogy kapcsolódni tudjon? Elvileg azért kell oviba járni, hogy megtanuljon\megtanítsák szocializálódni.

2020. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

Mielőtt ovis lett jártál vele közösségbe? Szokta a gyerekek társaságát?

A homokozós sztorira már nem is haragudj, de nem egy kis ügyülü bügyülü jajj miért csináltad kellett volna. Én elmondtam volna, hogy ilyet nem szabad csinálni és mivel nem tud viselkedni megyünk haza

2020. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az óvónő azt mondja, hogy 20 gyerek között erre nincs idő. De igazából nem is tudta rendesen körbeírni, hogy pontosan mit lát, csak hogy nem tud szépen odamenni a gyerekekhez, nem tud bekapcsolódni a játékba és gyorsan szorongani kezd, ha a hevessége miatt elutasítják. Oldjuk meg.
2020. nov. 5. 21:07
 8/17 A kérdező kommentje:
6-os, 1,5 évet járt bölcsibe. Soha nem említették, hogy gond lenne vele,
2020. nov. 5. 21:08
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
És a bölcsin kívül? Nyilván ott se nagyon foglalkoztak vele ezek szerint.
2020. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Játszótér, játszóház, két baráti család gyerekei. Most is ők az ovin kívüli kapcsolatai, illetve a járványhelyzetben a két családdal hónapok óta nem találkoztunk (leköltöztek a Balatonhoz).
2020. nov. 5. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!