Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Úgy érzem, elutasít a 3 éves...

Úgy érzem, elutasít a 3 éves kislányom, legalábbis nem szeretetteljes a kapcsolatunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
9 hónapos volt, amikor vissza kellett mennem dolgozni, azóta is rengeteget dolgozom (apukának azóta 6 munkahelye volt), attól félek sérült a kapcsolatunk a bölcsőde miatt. Nehezen illeszkedik be az óvodában (az óvó szerint nem tud barátkozni). Mit tehetnék?

#szülő kapcsolat
2020. nov. 5. 20:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Az az idő amit együtt tudtok tölteni az legyen minőségi. Nagyjából ennyit tudsz tenni.

A bölcsőde egy szükséges rossz, de alapvetően azért nem sérül miatta egy gyerek sem, ha aztan otthon figyelnek az igényeire, kellően sok testi kontakt, közös játék stb.

2020. nov. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%
Hát azért ha 9 hósan beadták bölcsibe igenis sérülhet. Másokkal töltötte szinte az egész napját pici kora óta.. Szeresd nagyon, tölts vele sok időt. Biztos jó lesz idővel a kapcsolatotok.
2020. nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Sokszor vagyok nagyon fáradt, nagy felelősséggel járó munkám van. Úgy érzem az a kevés idő amit együtt töltöttünk, az sem volt elég mély. Épp most mentem be hozzá esti puszit adni, nem engedi az ölelést, eltart magától. Nagyon szeretném megölelni, de ő ne szereti, így nem erősködök. Nem tudom van-e még innen út egy normális kapcsolatba, borzasztóak félek, hogy sérül.
2020. nov. 5. 20:58
 4/22 A kérdező kommentje:
9 és 13 hónapos kora között az anyósom és az anyám vigyáztak rá. Utána került bölcsibe, ahonnan nem érkeztek olyan visszajelzések, hogy ne tudna beilleszkedni. Most az oviban sajnos már vannak gondok az óvónők meg azt mondják, hogy 20 gyerek mellett nem tudnak ezzel mit kezdeni.
2020. nov. 5. 21:00
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok, persze, hogy van. Egyébként keresi a társaságod, szeret veled lenni? Vannak gyerekek, akik nem annyira bújósak.
2020. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Rengeteget van az apjával, inkább az ő társaságát keresi. Az ő kapcsolatuk szeretetteljes. Az vígasztal valamennyire, hogy ha én el is szúrtam a dolgokat, van egy csodás apja, akivel össze vannak nőve. Köszönöm, hogy meghallgattok, nekem már ez is segítség.
2020. nov. 5. 21:06
 7/22 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos ez van akkor amikor a karrier sokkal fontosabb. Ezt ne bántásnak vagy ítéletnek vedd. Az ügyvéd barátnőm is hasonlóképpen van, csak ő már a baba 6 hónapos korától dolgozik. Remélem minden rendbejön!
2020. nov. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Szó sincs karrierről. Lakáshitelünk van, a férjem egyik munkáját vesztette el a másik után. Ha rajtam múlik, 3 évig otthon maradok vele, de sajnos az én igényeim nem számítottak. Nem veszem ítélkezésnek, én ugyanezen a véleményen vagyok.
2020. nov. 5. 21:11
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Értem, sajnálom. Hétvégente nem tudtok kettesben csajos napokat tartani?
2020. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hétvégente - ha nem kell dolgoznom - családi napokat tartunk együtt vagy kiegészülve anyósomékkal. Kipróbálhatjuk a lányos napokat, jó ötlet.
2020. nov. 5. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!