Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akik GYES-en vannak vagy nem...

Akik GYES-en vannak vagy nem dolgoznak, azok miért hordják a jelenlegi helyzetben is óvodába a gyermeküket? És miért az óvoda nyitva tartásának utolsó percében jönnek érte?

Figyelt kérdés

2020. nov. 18. 20:24
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert valaki gyesen van, a gyerek meg oviban, még nem biztos, hogy anyuka a körmét reszelgeti egész nap.

Nyilván senkire nincs ráírva, de attól még dolgozhat otthon is, végezhet egyetemi tanulmányokat stb.

Amúgy nem is értem. A fiam 5 éves, tavasszal ugye 3 hónapot itt volt bezárva velem és a kistestvérével, apa dolgozott minden nap. A fiam a végére szabályosan kikészült, a kerítésen keresztül kiáltozott a szomszédnak, csak hogy végre más is beszéljen hozzá rajtunk kívül.

Én gyesen vagyok (5 éves, 2.5 éves), de idén nyártól már én is dolgozom. Tanár vagyok. No, az online oktatás bejelentésének másnapján már finoman megkérdezték szülők és óvónők egyaránt, hogy viszem-e továbbra is a gyereket oviba, ha "anyuka úgyis otthon van..." És nem értették, hogy igen, viszem.

Mert

1. a gyereknek nem csak fizikai szükségletei vannak, hanem érzelmi-szociálisak is, és ezeket (ennyi idős korban) ha fene fenét eszik is, nem tudom egyedül kielégíteni (ráadásul nincsenek nagyon illúzióim, szerintem kb 2 hét és bezárják az ovikat is... mindem percet kihasználok addig)

2. dolgozom. Az online oktatás nálunk (gimnázium) rendes, valós idejű, számítógép előtt megtartott 45 perces órákat jelent, ahol kamerán/mikrofonon bejelentkezik egy komplett osztály, és haladunk az anyaggal, adminisztráljuk a hiányzókat, gyakorolunk, felelünk stb. És ezt normál színvonalon nem tudom megcsinálni, ha közben egy ovis meg egy bölcsis ugrál a hátamon.

Szóval az enyéim mennek, amíg csak lehet.

2020. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
72%

Mert kötelező.


Az én lányom most lett megint beteg (szeptember óta 3 hetente...) Holnap ballaghatunk a gyerekorvoshoz igazolásért!


Ugyanis anélkül nem lehet hiányozni.


Ma nem tudtam bevinni, mert másik városban volt dolgom. Személyesen plusz telefonon is be kellett szólnom. Ennyire komolyan veszik a hiányzást

..

2020. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
11%
Az olyan felelőtlen emberek miatt nő rohamosan a fertőzöttek száma, mint a 11-es. Eddig se tartottam sokra a “tanárokat”, erősíti az előítéletem. Nem körmöt reszelgetsz gyed alatt, hahahaha, mert “munka” alatt mit csinálsz? :)))))
2020. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
69%

Folytatom. Amíg be nem zár az ovi, addig a lányom járni fog.


Hogy miért?? Mert szocializálódnia kell. És az neki NAGYON nehezen megy. Autizmus gyanús, most kezdem kivizsgáltatni klinikai szakpszichológussal.

Neki nem jó itthon. Vagyis, de, jó. Túl jó. Itthon én tudom, mit akar már egy pillantásából is.

De a kapcsolódást a másik gyerekhez ÉN ITTHON NEM TUDOM MEGTANÍTANI. Arra neki kell rájönnie. Illetve mostmár kap majd szaksegítséget is.

2020. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%
12es és 14es választ írtam.
2020. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
51%

Ha van jobb ötletetek, írjátok meg nyugodtan. Megspórolnám azt a 8000Ft/alkalom pénzt, amit a pszichológusnál hagyok.


(Amúgy Müller Cecília is azt mondta, hogy a kisgyerekek nehezen fertőződnek, és nehezen fertőznek. Nem igazán terjesztik a kórságot).

2020. nov. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%
Mert épp ellátják a beteg nagymamát, aki egész napos ápolást igényel; otthonról dolgoznak; tanulnak; besegítenek a családi vállalkozásba; stb, csak te, mint random idegen ezekről nem tudsz, mert pont semmi közöd hozzá.
2020. nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
10es,es mit gondolsz, azt ki mondja meg, hogy mikortol nem kene vinni? Matol vagy mar mult heten sem kellett volna? Esetleg szeptember 2. hetetol? Ezt ki donti el? TE? Melyik esetben nem lusta dogoznel le valakit?
2020. nov. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
13%

Én csak azon röhögök, hogy tavasszal mennyire ment a szövegelés, hogy az emberélet így meg úgy mindennél fontosabb. Csomóan látványosan maszkoltak és otthonmaradtak, ostorozták azokat, akik elbagatellizálták a vírust.

Most, hogy nem csak egy hétig kéne felelősségteljes állampolgárnak lenni, akinek számít más emberek élete, hirtelen fontosabb lett, hogy "de Mucikának fontos a szocializáció" " de Benőke unatkozik a barátai nelkül..."

🤣

2020. nov. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
12%
Én sajnos nem tartom viccesnek. A mi óvónénik 60 éves, és Mancika társaságvágya miatt, ha meghal, az nagyon szomorú lesz.
2020. nov. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!