Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Próbálom lebeszélni férfiú...

Próbálom lebeszélni férfiú ismerősömet az óvodapedagógusi pálya latolgatásáról. :) Szegénynek esélye sem lesz a felvételin a hangja miatt. :) Bár meséket felolvasni valóban átéléssel teszi, türelme is van hozzá szerintem.Hangszer még tanulható,de...?

Figyelt kérdés
De a tiszta éneklés képessége vagy megvan valakiben, vagy nincs. Ebben ő nagyon az utóbbit ütötte meg, ide az elszántság kevés.

2020. nov. 19. 14:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

#9 engem pl. nem érdekel mennyire énekel hamisan egy óvónő vagy óvóbácsi. Ha rossz a hangja tanítson verseket vagy mondókákat. Van másik óvónő vagy dadus, az egyik csak tud szépen énekelni, tehát kivédhető a rossz hang.

Engem jobban zavar, hogy azzal nem foglalkoznak, ami az óvoda fő feladata. Segítsenek szocializálódni a gyerekeknek. Figyelni kellene a klikkesedésre, ha egy gyerek visszahúzódó támogatni kéne és aki harsány, azt megtanítani, hogy a kevesebb néha több. És a visszahúzódó meg a harsányt megtanítani összedolgozni és a gyengeségüket erősíteni, az erősségüket érvényesülni.

Hiába mondogatja otthon a szülő, hogy mit csináljon az oviban, hogy jobb legyen. Nincs ott nem látja pontosan mi a szitu. Ráadásul sokszor otthon teljesen másképpen viselkedik a gyerek, mint a csoportban.

Hiába mondják az óvónők és a szülők dolgozzanak össze, ha az óvónők sem a társaságba való beilleszkedéssel foglalkoznak. Ráadásul ha a szülő kérdez valamit. 1) fogalma sincs róla 2) nem is érdekli

2020. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
93%

Jó tanács: NE az elte alkalmassági vizsgájára menjen! Ott nagyon szigorúan veszik. Akikkel beszéltem erről (hogy ott voltak először alkalmasságin) azokat mind megbuktatták. Egy ismerősömet (tanító bácsi) azért húzták meg, mert olvasásnál "valami furát" hallottak, de nem tudták megállapítani mi az. Van elte-re is járó ismerősöm, de a PTE alkalmasságijára ment el.


Amúgy gyakorlással minden hang fejleszthető. Én óvónőnek tanulok, nekem sincs érzékem a tiszta énekléshez, de 3 hétig gyakoroltam egy barátnőmmel, akibek van érzéke hozzá és a tanár is érezte, hogy fejlődtem.


Ne beszéld le a barátodat, ha ezt szeretné csinálni!

2020. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

Hát ezek a válaszok nagyon komolyak:D

Az ismerősöm ismerősének a kutyájától hallottam, hogy mindenkit felvesznek.

NEM

Engem is megbuktattak először, beszédhiba miatt.Elmentem logopédushoz,minden helyrekerült és felvettek másodjára.Nagyon sok embert megbuktatnak pont ezért, mert mintát kell adni a gyermekeknek. Szinte 10% zenei tudással mentem az egyetemre, de érezte a tanár, hogy fejleszthető vagyok és van érzékem hozzá. Később annyit foglalkoztak velünk pont a mintaadás miatt, hogy tisztán tudok már énekelni, és bátran nyúlok a kottához és a hangszerhez is.

Vannak srác szaktársaim, akiket imádnak a gyerekek és jártak mellette énektanárhoz, hogy tisztán tudjanak énekelni,és meg is látszik rajtuk a fejlődés.(vagyis hallatszódik na)

Olyat nem fognak felvenni, aki rossz példa lenne a gyerekek számára.

2021. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!