Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Stréber anyukák miért erőlteti...

Stréber anyukák miért erőltetik, hogy minden alkalomra valami porfogót kelljen venni az ovónőknek/tanároknak különböző alkalmakra?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is az volt a divat, hogy a szülői munkalözösség stréber anyukái folyton kitalálták, hogy az osztály vegyen valami porfogót karácsonyra, szülinapra, pedagógudnapra, névnapok, satöbbire. Még csak nem is valami ehetőt, hanem sokadik vázát, képet, abroszt, lakásdekorációt vagy gagyi kézzel készült dolgokat. A legstréberebb anyukák természetesen külön is beküldték a porfogó ajándékaikat a ovónőknek meg tanároknak.


Most úgy látom, ez még mindig divat az oviban... de ezek a stréber anyukák nem gondolnak bele, hogy a pedagógusoknak már a töle kívan a 20 év alatt kapott vázákkal még kávéscsészékkel, amikhez még jópofát is kell várni?



2020. dec. 15. 18:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Ezzel akarnak kitűnni.
2020. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Ahhoz, hogy privibe ki, mit kuld be semmi kozod. Ha kozosen akarjatok adni, elmondod a velemenyedet, ha meg mindig azt akarjak nem szallsz bele. Vagy viszel kulon vagy nem viszel semmit. Gond megoldva.
2020. dec. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Igen ez megy a mai vilàgban.

Suliban már joformàn veszekedés is van abbol hogy ki akar ezt azt bevinni meg másolni meg segíteni a suliban, vagy filceket biztosítani, stb.

Verseny megy meg egymás könyöklése hogy ki nyújt többet a suliba.


Mert azt a világot éljük, hogy a gyerekek vannak ez alapjàn minősítve.

Akinek nem segítenek a szülei, annak a gyereke jár pórul.


Nekem is már röhejes, hogy veszekednek versengenek, hogy ki visz be x papirt, de komolyan ez megy.

2020. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
anyám tanító, kapja minden évben a porfogókat, úgyhogy ő nem szorgalmazott semmi ilyesmit az osztályfőnökeimnek. amúgy én egyik osztályfőnököm szülinapját se tudtam soha
2020. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Én tanár vagyok, első nap megmondtam a gyerekeknek is meg a szülőknek is, hogy ne adjanak ajándékot semmilyen alkalomra, mert nem fogadom el. Majd érettségire egy csokor virágot, mert az a szokás, az bőven elég lesz. Nekem is kínos ez az ajándékozgatás, jobb elejét venni. Szülő is vagyok, engem is idegesít ez, amit leírtál, sajnos ez egy szokás.
2020. dec. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
99%
Nálunk nincs ilyen. Karacsonykor és évvégen vásárlási uralványt és csokit kapnak.
2020. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsiben nálunk is hasonlót találtak ki, csak nálunk pólót, gondoltam is, hogy biztos "örülni" fognak ennek a bölcsis nénik, főleg ha nem is az ő ízlésük lesz.


A lányom most oviba jár, és 14 családdal egész szép értékben összeraktunk egy olyan utalványt, amit 150 üzletben (H&M, DM, stb...) használhatnak fel korlátlan ideig. Ennek több értelmét látom, hiszen nem tudhatjuk, mire van igazán szükségük, pláne karácsony idején. Végre senki nem erőltette a porfogókat.

2020. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a bölcsiben egy anyuka plüss macit adott a gondozóknak aminek a pulcsiján a kisfia fényképe van. 🤦‍♀️🤷‍♀️ Szerintem nagyon gáz
2020. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó, ezen jót nevettem :DDDDDD
2020. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Rám mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy stréber vagyok. Porfogót nem is, de olyat, amit felhasználnak vagy tovább ajándékozhatnak, szoktam adni. Ha már állami szinten nincsenek megbecsülve, nekem viszont szimpi a hozzáállásuk, akkor valami aprósággal miért ne lehetne meglepni?
2020. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!