Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis kérdés, valaki tud...

Ovis kérdés, valaki tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni!

Van egy kislányom, áprilisban tölti be a 4 évet. Tavaly októberben kezdte az ovit (úgy volt, hogy szeptemberben költözünk ki külföldre, de közbe jöttek dolgok, így maradtunk itthon, ezért kezdte el csak októberben)

Szóval elkezdtük a beszoktatást októberben. Az első 3 nap ott lehettem vele végig, első nap 10-12-ig voltunk ott, akkor haza sem akart jönni, tetszettek neki a játékok, de nem játszott senkivel. Második nap ugyanez volt akkor már le ülhetett ebédelni. Harmadik nap 9-re mentünk, 11-kor ott kellett hagynom,12-re mentem érte végig sírta azt az egy órát Negyedik nap már eljátszott nem nagyon sírt. Ötödik nap is elvolt. De mind az öt nap csak max 3 órát töltöttünk bent. Következő héten már reggel vittem akkor már rögtön ott kellett hagynom. Szépen játszott részt vett mindenben evett ivott stb. Minden nap ebéd után mentem érte. Tetszett neki, azutáni héten is szépen ment. Aztán jött az őszi szünet. Ugye végig velem volt rá jött mégis jobb anyával mint az oviba. Őszi szünet utáni első héten már sírt, nem akart enni inni, a következő héten ugyan ez volt, egyik nap mikor bementünk olyan sírás volt, sajnos muszáj voltam haza hozni. (lehet itt rontottam el, de ilyen sírást még nem hallottam tőle így inkább haza hoztam) Másnap már folyt az orra gondoltam lehet ezért volt nyűgös szóval azon a héten nem vittem. Utána szóltak az oviba aki teheti tartsa otthon a gyereket a vírus miatt (itthon vagyok jelenleg a 2 éves tesóval így itthon maradt ő is) Tavaly így már nem is járt többet. Január 11-én kezdtük újra az ovit, persze nagy sírás, de mondták vigyem minden féleképpen mert nem fogja megszokni. Azóta minden nap megy. De minden reggel pityergés van néha nagyobb sírás, de ez már ritkább. Viszont a nagyobb probléma az az hogy nem nagyon akar enni, inni, játszani a többiekkel. Elvan egyedül, az első héten még pisilni sem akart. Már eljutottunk odáig, hogy valamennyit iszik és elmegy pisilni is, enni max pár falat gyümölcsöt eszik. Esetleg ha az ebédhez fasírt van azt megeszi, esetleg a kenyeret.

Igazából már az evés témát kezdem elengedni, mert itthon reggelizik és ebéd után ha haza hozom eszik itthon. Az ivás téma már javuló félben van talán,mert már kis mennyiségben iszik. Viszont az, hogy egyedül van inkább és nem barátkozik, nem megy oda senkihez csak akkor játszik bárkivel ha oda mennek hozzá. Nem beszélget senkivel, max az óvónővel. Igazából nagyon félénk kislány, sajnos ha ezt lehet örökölni akkor tőlem örökölte. Nem tudom, hogy segítsek neki? Hagyjam rá? Minden nap kérdezem milyen az ovi, mit csinált. Nem bántja senki, szereti az ovit, a gyerekeket, az óvónőket.

Viszont sajnos azt veszem észre az óvónők nem igazán segítenek neki beilleszkedni. Valaki volt hasonló helyzetben? Remélem valaki tud valami tanácsot adni, hogy mit csináljak, hogy jobb legyen neki.



2021. jan. 29. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én ezen nem csodálkozom, hogy sír még, hiszen pár hete kezdte csak újra.

Szerintem csak adj neki időt, hiszen az alapján, amit leírsz, egyre javul a helyzet.

2021. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell neki idő, hogy feloldódjon.

Az én lányom az első fél évben nagyon visszahúzódó volt. Ha valaki oda ment hozzá, akkor játszott vele, de ő nem kezdeményezett. Az udvarra is csak úgy ment ki, hogy megvárta az óvónőt, az udvaron is csak az óvónő közelében tartózkodott.

Aztán lett egy kislány, akinek megnyílt. Összebarátkoztak és vele ő is felbátorodott.

De volt egy kislány, aki az első fél évben csak az ajtó mellett ült és néha pityergett, az udvaron is a kapu mellett ült, várta anyukáját. Utána ő is olyan ügyes lett, lettek barátai, felszabadultabb lett.

Nem mindenkinek megy ez könnyen. Én is ilyen voltam. Egy barátnőm volt, meg egy kedvenc óvónénim és ennyi. Ha valamelyik nem volt ott, nem maradtam ott az oviban😁

Ez a második évük és mindenki beilleszkedett, mindenkinek lett legalább egy barátja. A bátrabbak viszik magukkal a félénkebbeket. Majd kialakul nálatok is, szerintem ne idegeskedj ezen. Még szinte alig járt oviba.

2021. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a lányom szeptembertől decemberig sírt reggel,akkor is csak akkor hagyta abba mikor megbeszéltük,hogy fél napos lesz,elhozom ebéd után. Ma már azért sír ha beteg és nem mehet :) Adj neki időt,te is azt írtad elhozod ebédkor,ez csak pár óra,amit meg fog szokni és szeretni. Sajnos neki kell közelednie a többihez,nálunk 28 fős csoport van,nem érnek rá külön foglalkozni velük. Azzal segítheted,ha párszor áthívsz 1-1 gyereket a csoportból,és otthon eljátszanak ott oviba már könnyebb lesz.
2021. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok! :)

Tudom persze, hogy idő kell neki!

Tudom valószínűleg túl reagálom. De annyira tudom sajnálni amikor sír reggel, vagy meséli ovi után, hogy nem játszott senkivel stb

Na de nem adjuk fel.

Lesz ez jobb is! :)

2021. jan. 29. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Keményítsd meg magad egy kicsit :)

Tudom, hogy nehéz ott hagyni amikor sír, de légy határozottabb olyankor. Röviden búcsúzz, mindig mond el neki, hogy jössz érte, hiszen mindig jössz. Nyomj egy puszit a buksijára, add át az óvónőnek, és határozott léptekkel indulj kifelé ( ne kukucskálj vissza, ne integess).

Ha kiértél, már sajnálhatod (első napokban én is a könnyeimet nyeltem).


Az óvónőket pedig nyugodtan kérd meg, hogy segítsenek neki egy kicsit, mert aggódsz.


Kitartás, fog ő még állva hagyni téged az öltözőben, annyira siet majd a csoportba ;)

2021. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szóról szóra leírtad a történetünket azon kívül, hogy nekem fiam van. Még az áprilisi szülinap is stimmel. Én pont tegnap néztem egy TSMT torna videót ahol elmondják, hogy a zárkózott gyerekeken mennyit segít. Mi 4 évesen elkezdjük. Ártani nem árthat. Ezen kívül, én rájöttem, hogy minnél jobban kérdezgetem mi volt, kivel játszott, megette e a kaját annál rosszab.
2021. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!