Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Azok a gyerekek, akik augusztu...

Azok a gyerekek, akik augusztus 31 után töltik a 3. életévüket mikor kezdhetik az óvodát?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy csak azoknak a gyerekeknek kötelező az óvoda, akik ezelőtt betöltötték a 3. évet. Viszont mi a helyzet az évvesztesekkel? Ők csak jövő év szeptemberében kezdhetnek? Addig mit csinál az anyuka, aki nem tud vigyázni rájuk, mert dolgozik?

2021. febr. 14. 17:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont így volt, októberi a lányom csak jövőre közel 4 évesen mehet oviba. Bölcsibe jár addig.
2021. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely, akkor felveszik az évveszteseket is ( ha szobatiszták) amikor betöltik a 3-t, van ahol a kisebbeket is. Nálunk csak az augusztus 31-ig születetteket tudják felvenni, annyira nincs hely, hogy mit csinál az Anyuka? Vagy beíratja hamarabb bölcsibe és ott marad a gyerek addig amíg nem tud menni oviba, vagy keresnek neki olyan ovit, ahol van hely és felveszik.
2021. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Akkor kötelező az óvoda, ha betöltötte a gyerek a 3 évet a, következő szeptembertől. Tehát aki pl csak decemberben lesz 3 éves, annak kötelezően következő szeptembertől kell oviba járnia.

Ez nem jelenti azt, hogy előbb nem kezdhet, csak azt, hogy akkor muszáj kezdenie.


Általában úgy szokott lenni, hogy annak a nevelési évnek a beiratkozási időszakában kéred a felvételt, amikor tölti a hármat, ekkor a születésnapja után fog elkezdeni járni, év közben kezd.

Egyébként 2,5 éves kortól lehet óvodába járni, ha megfelel a felvételi követelményeknek (hülyén hangzik, arra gondolok, hogy szobatiszta, tud egyedül enni, kommunikál úgy ahogy), ezt beiratkozáskor tudod jelezni. Pl decemberi gyerek kezdhet szeptember elején, nem tilos.

2021. febr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
azért azzal jó ha tisztában vagytok, hogy az óvodakezdésnek NEM feltétele a szobatisztaság. tehát emiatt nem mondhatja azt az ovi, hogy nem mehet a gyerek, erre van törvény. az más kérdés, hogy az oviban nincs pelenkázó, pelenkázásra lehetőség (legalábbis az itteniekben), és azzal "oldják meg", hogy bizony leveszik a gyerekről a pelenkát. ha napi 5x pisil be, akkor napi 5x öltözik. ha 3x bekakil, akkor még plusz 3x öltöztetik át. az alvás alatti bepisilésesdit nem tudom hogy oldják meg. de ami pozitívum az egészben: ilyenkor viszonylag rövid időn belül szobatiszták lesznek a gyerekek.
2021. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az óvoda hivatalosan nem tárolhat veszélyes hulladékot azaz használt pelenkát. Nincs engedélyük rá. Persze ezt meg lehet oldani, de a fő profil nem a pelenkázás. Fel is jelenthetnék őket emiatt. :/

A fiam decemberi, költözés miatt tavasszal jelentkeztünk az oviba 3 éves kora után. Szerencsére tudtak neki helyet csinálni, de meg kellett várnunk a szobatisztaságot. Aztán jött a covid és igen, végül szeptemberben kezdte el, közel 4 évesen, szobatisztán. Én addig home officeban dolgoztam. Másképp keresni kellett volna családi napközit vagy valamit amit az oviig fizetünk.....

2021. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2021. febr. 14. 19:16
 7/16 anonim ***** válasza:
17%

Szept. 2-án született a lányom, pár nappal a 3. szülinapja után ment is oviba.

(2,5 éves kortól mehetnek ha szobatiszták)

2021. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem szobatiszta még a fiam, most múlt 2 éves, de késő tavasztól elkezdem rászoktatni a bilire, hogy nyáron már menjen neki. Habár nem tudom, hogy mennyi idő alatt tanulják meg a gyerekek. Ha most szeptembertől nem tudna menni oviba, akkor csak jövő szeptember, viszont nem bölcsis még. Addig viszont munkába kellene állnom.
2021. febr. 15. 09:14
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én is ebben a dilemmában vagyok,hogy most be kell e íratnom áprilisban vagy nem. Nálunk is most múlt 2 januárban, és ugye 2 év 8 hónapos lesz szeptemberben. A fiam szeptemberben kezdte az ovit, októberben lett 3. Neki is vannak olyan csoporttársai akik, most januárban töltötték a 3at. És ugye akkor ők is ennyi idősek voltak mikor kezdték.🤷
2021. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lányom szilveszteri, így csak 2010. szeptemberében kezdte az ovit, nem volt bölcsis, otthon voltam vele.

A szobatisztaság igenis feltétel, de leírták fentebb, hogy miért.

Mivel tavasszal kezditek a bilire szoktatást, szerintem tök jó, mert nyáron mintha könnyebb lenne. Az pedig, hogy mennyi idő, gyerekfüggő.

2021. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!