Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Falusi/kisvárosi óvodákba...

Falusi/kisvárosi óvodákba elhelyezkedett vmely ismerősöd óvónéni/óvóbácsiként, pedagógiai asszisztens (csupán technikumi) végzettséggel? Hiába van törvény hogy csak felsőfokú végzettséggel alkalmazhatnak óvodapedagógusként, én is tudok adott helyeken

Figyelt kérdés

...adott helyeken asszisztens végzettséggel munkát vállaló nem-pedagógus pedagógusokról. Magától értetődő, hogy ezt a kényszer szülte. Tetszik, vagy sem, adott helyeken ez van. Igaz, ha azt vesszük, még mindig jobb, hogy valaki, aki két évig pedagógus asszisztensnek tanult vigyáz a gyerekekre, mintha egy ebben a szakágban teljesen képzetlen ügyelne. Elég sovány vigasz tudom.

Nektek vannak ilyen ismerőseitek, akik így helyezkedtek el, nem hivatalosan?



2021. febr. 15. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Ha ez igaz,az nagyon gáz...
2021. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Olyan írjon, akinek vannak ilyen ismerősei. :)
2021. febr. 15. 18:57
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Falu, én olyanról tudok, hogy általános iskolai tanítóként. Most van folyamatban a képzése, de nem tanító vagy tanári szak, hanem csak sima pedagógia. Egyébként fogászati asszisztens volt a nő, de 2 gyerek mellől már nem tudta megoldani logisztikailag, hogy bejárjon a városba dolgozni. Benyalt, akiknek kellett, és lőn... Nem irigylem annyira, rengeteg a roma, de a munkanélküliségnél/utcasepregető közmunkásságnál egy fokkal talán ez is jobb. Egyébként fogalmam sincs, miként papírozták le.
2021. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem tudom, én debreceni vagyok, itt a városban és a környékbeli falvakban/településeken pont az a probléma, hogy protekció nélkül nem lehet ovónőként elhelyezkedni, mert túl sok a jelentkező egy-egy helyre...
2021. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sok a jelentkező?? Akkor én nagyon más helye(ke)n élek/járok, itt alig lehet óvodapedagógust találni, mert ezért az éhbérért és az állítólagos nagyfokú utóbbi évekig nem is igazán létező felesleges adminisztratív pluszfeladatokért nem nagyon kíván munkát vállalni szinte senki...
2021. febr. 15. 19:27
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, melyik országrészről van szó. A 3-as voltam, ahonnan én írok, az például az északi régió. Itt az óvoda is már csak egyetlen csoportból áll, 100% roma. Az iskolában még nem 100% az arány, bár a szeptemberben induló első osztályban már az lesz. Persze, hogy nem tolonganak a jelentkezők... Eleve nem is választják ezeket a szakokat az itt élő leendő egyetemisták, pont ezért.

Kérdező, ilyen helyeken tehát jók az esélyek. Más kérdés, hogy bírnád-e...

2021. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

4-es,vagyok, ogen, nem mindegy, melyik országrészről van szó. Én is ilyen kihalt, romalakta falvakban tudom elképzelni az ovónőhiányt vagy nyugaton, ahol sok a más munkalehetőség.


De itt a keleti régióban pont fordítva van, itt elhelyezkedni nehéz ebben a szakmában. Hiszen egyetemváros vagyunk, sokan mennek egyetemre, sok ovónő végez évente, miközben a gyerekek egyre fogynak....

2021. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Agglomerációban élünk, a húgom és én is a főiskola első évében kezdtünk dolgozni. Bejelentve ped. asszisztensként, de gyakorlatban rendesen volt nekem is csoportom és neki is.
2021. febr. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én faluban élek, ismerek olyat, aki végzettség és bármiféle tanulmányok nélkül dolgozik óvodában. Több olyan személyt is ismerek akik a tanulmányaik folytatása közben, vagy annak befejezése nélkül helyezkedett el óvodában.
2021. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Amíg állam bácsi carik az óvónők munkáját meg becsülni, addig bizony ped.asszisztensek fognak dolgozni óvónőként, szimpla érettségivel. Ilyen oviban dolgozom, nap mint nap szembesülünk ezzel a problémával.
2021. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!