Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beíratnátok oviba?

Beíratnátok oviba?

Figyelt kérdés

Kislányom augusztusban lesz 3 éves, vagyis a következő nevelési évben már óvodaköteles lesz. Jelenleg a szobatisztsággal sehogy nem állunk. Tudom, szeptemberig még nagyon sok az idő.

Azonban a nővére nagyon sokára lett szobatiszta, őt emiatt jegyzői felmentéssel nem is vittük oviba 4,5 éves koráig. Azonban akkor a felmentést ovikezdés előtt kértük.

Tavaly ismerősöm már azt a tájékoztatást kapta, hogy felmentést kérni kizárólag május végéig van lehetőség.

Vagyis, ha május végéig ezt nem kérvényezem, akkor a gyereknek mennie kell szeptemberben, holott arra nincs garancia, hogy szobatiszta is lesz addigra.

Ha azonban kérvényezem májusban, onnantól még van 3 hónapja, amikor akár szobatiszta is lehet, és nem szívesen tartanám otthon. Most bölcsis, szereti a közösséget.


2021. febr. 25. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Ez hülyeség, ha nem lesz szobatiszta, nem is veszik be. Akkor majd kérsz róla papírt hogy szobatiszta és engedélyezni fogják hogy ne menjen.
2021. febr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Mármint hogy nem szobatiszta.
2021. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2021. febr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
be
2021. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én beiratnám. Mindhárom gyermekem októberben kezdte az óvodát és mindannyian előtte nyáron lett szobatiszta. Egyébként május 25-ig kérheted a felmentést. De már nem a jegyzőnél kell, ugyanis ezt a jogkört elvették tőle. A felmentést engedélyező szerv a fővárosi és megyei kormányhivatal általános illetékességgel eljáró járási hivatala. Legegyszerűbb a lakóhelyed szerint illetékes kormányablaknál leadni a kérelmet, amit ők továbbítanak.



Idézet a Nemzeti köznevelésről szóló törvényből:


"A szülő - tárgyév május 25. napjáig benyújtott - kérelme alapján a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek a negyedik életévét betölti, a Kormány rendeletében kijelölt szerv (a továbbiakban: felmentést engedélyező szerv) felmentheti az óvodai foglalkozáson való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, sajátos helyzete indokolja. Ha az eljárásban szakértőt kell meghallgatni, csak az óvodavezető vagy a védőnő rendelhető ki."

2021. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Hagyjátok már ezt a májust, komolyan, agyrém. Ha csak ezen múlik akkor beiratom a nem szobatiszta gyerekem hogy nesze, pelenkás de be kell vennetek mert nem kértem időben felmentést. Nem, ez orvosi indok, marad bölcsiben ha pelenkás, akkor is ha nem kérsz májusban felmentést.
2021. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Persze,irassátok csak be,nyugodtan szenvedjen csak...szegény:(
2021. febr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
Megmondanátok hogy mi a francért pontoztok le? Én is beirattam a fiam, de elmúlt 3 éves, nem szobatiszta, majd akkor megy át oviba ha az lesz. Addig az orvos ír papírt. De csináljátok csak a felesleges problémát.
2021. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Beveszik oviba, akkor is, ha nem szobatiszta. A nagyot is bevették. A pelenka is rajta maradhatott. Ennek ellenére nem működött a dolog, amikor a negyedik napon üvöltve hoztam haza, mert a kaki, amiben ki tudja mióta ült, sebesre marta a fenekét. Őt akkor nem vittük többet, csak amikor már szobatiszta volt. De akkor még a jegyző intézte és nem májusig.

A bölcsiben nem maradhat, ha óvodaköteles. Ezt a bölcsiben mondták.

Szóval vagy ovi vagy itthon marad. És erről ovikezdés előtt három hónappal kell dönteni.

2021. febr. 25. 18:43
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Pelenkát nem cserélhetnek az oviban, mert ott a veszélyes hulladék, szeméttárolás már nem úgy működik. Csak átöltöztetik, ha beisil. Beveszik, ha nem szobatiszta és óvodaköteles, de sajnos ülnie kell a kakiban.
2021. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!