Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyivel és miből kell több...

Mennyivel és miből kell több ruha oviba, mintha csak otthon lenne a gyerek?

Figyelt kérdés
Ősszel készülünk oviba. Jelenleg szerintem nem használunk sok ruhát, csak a pólókból kell sok, amin hamar látszódik a használat.

2021. febr. 28. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ez engem is erdekelne. Meg az is, hogy oviba mennyire "játszós", vagy mennyire inkabb a szep ruhakat veszik fel a gyerekek. Csak azert mert azt latom, hogy sokszor a jatszoteren is szinte divatbemutatoznak a gyerekek es a legszebb ruhakban hozzak el a szulok. Pl. en a jatszoterre inkabb melegito szeru ruhait adom a gyerekre, illetve azt a nadragjat, ami amugy is bolyhos, hiszen csuszik maszik a homokban. Ez gaz? Vannak szep ruhai is rengeteg, de azokat inkabb orvoshoz, vedonohoz, vendegsegbe stb. adom ra. Oviba szerintem az a lenyeg, hogy kenyelmes legyen, nem kell sok. Max pluaz benti cipo kell, agynemu stb.
2021. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Te is mész a gyerekkel? Ugyanazokat a ruhákat használjátok....? Mi ez a királyi többes? Te megszűntél létezni?

😅

2021. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Tesi felszerelés, valamint legalább egy plusz garnitúra nappali ruha, egy pizsi, ünneplő, és ha nem teljesen szobatiszta, akkor plusz fehérneműk és nadrágok. Cipőből kell benti, kinti, tornacipő (tehát plusz két pár), én ünnepi cipőt nem voltam hajlandó venni.
2021. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Semmivel nem kell több.

Én is belefutottam ebbe. Mindenhol azt írták, hogy több kell (egyébként nem sok ruhája volt), hát szinte alig hordva nőtte ki a cuccait.

Kényelmes legyen és (amikor bemegy) tiszta.

Nálunk a kislányok is simán hordanak melegítőt az udvarra (itt az oldalon olvastam, hogy másoknál ciki - itt nálunk megyei jogú város belvárosi "elit" ovijában nincs divatbemutató).

Nálunk tornához csak egy fehér pólót kértek és bármilyen (megmosott talpú) tornacipőt.

Pizsibe nem öltöznek át.

Külön ünneplő se kell. Egy-egy csinosabb ruha, szoknya doszt elég arra az 1-2 alkalomra.

1-1 váltó kell a zsákba. Lányomnál jellemzően a póló esik el, mert leissza/leeszi vagy simán lelocsolják egymást a csapnál, de itthon se volt másként.

Benti cipő a nyár végi szandál (megmosva) a legtöbb gyereknél. Csak ha épp kinőtte, akkor plusz költség.

2021. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk kizárólag fehér talpú tornacipő (a parkettát megfogja a többi), bármilyen póló és nadrág a tesi cucc.
2021. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk kértek egy teljes szettet, ha baleset lenne. Ezen kívül volt 3db benti nadrág, amit váltogattunk, egy benti cipő, és egy tornafelszereles. Felső az maradt rajta, amiben mentünk. Tehát nem kellett sok extra ruha.
2021. márc. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

En itthon siman raadom azt a melegitot ami kicsit kopott, picit bolyhos, esetleg kicsit mar rovidebb. Kint a kertbe tokeletes es bentre is.

DE, oviba csak makulatlan ruhaba viszem. Ami mar egy kicsit viseltes, visszaminosul itthoni jatszosnak.

Szoval nekunk tobb ruha kellett joval, mert a pl. a terde a nadragnak hamar kikopott.

2021. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazabol semmibol nem kell tobb szerintem. Az en gyerekeimnek (ikrek) sincs tul sok ruhajuk, en surun is mosok.


Nalunk az a lenyeg, hogy egy garnitura valtas legyen mindenbol (bepisil, leonti, nagyon megizzad, udvaron tul koszos lett...)

En vittem be alapbol pluszt olyan esetekre, ha ovi utan mennunk kell valahova arra is alkalmas legyen vagy ha valami oknal fogva kellett a valtas legyen mihez nyulni.

Van olyan kisgyerek is a csoportban, akinek siman van bent 4-5 polo, tobb nadrag. Nekik igy kenyelmes, a szekreny is eleg nagy, elfer.

Illetve javasoljak, hogy pulcsi legyen pluszban, napkozben is valtozhat az idojaras a reggelihez kepest, huvosebb esetekre hasznos.

Osszel ovono kerte, hogy legyen gumicsizma es javasolt az esokabat is.


Nalunk pl telen is rovid ujjuban vannak bent, olyan meleg van.

Valtocipo az kell pluszban. En ezt nem szoktam varialni, egesz evben ez van.


Nalunk nem oltoztetik at alvashoz, kiveve ha nagyon koszos a ruha.

Kisfiam, kislanyom kozepsos, nalunk torna csak jovore lesz, igy arra nem kell meg plusz ruha.


En nem bolyhos, foltos ruhaban viszem, igazabol nincsenek is olyan elnyutt darabok. Amit reggel raadok, abban is hozom, csak cipo csere van, udvarra abban mennek, amiben viszem (de valakinek erre is van direkt valtas)


Nagyon fontos, hogy kenyelmes legyen ruha, valamint praktikus, ne kelljen bibelodni vele wc-zesnel, ne csusszon le a nadrag, dereka ne legyen kint orokke. Ezt az ovonok sem szeretik.

2021. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!