Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerettetek óvodába járni?...

Szerettetek óvodába járni? Miért? Miért nem?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 02:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Én sehova sem szerettem járni. Kisebbségi komplexusos pánikbeteg vagyok antiszociális berögződéssel. Ez az itthonülős vírusos időszak nekem maga a mennyország. Sajnos teljesen kiábrándultam a világból, tele van rohadékokkal, emberi szennyekkel.
2021. ápr. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodára nem kifejezetten emlékszem, a pár emlék ami van az nem rossz. Viszont abból kiindulva hogy már általános iskola alsóba se szerettem járni és nem a tanulás hanem a társaság miatt lehet hogy az óvoda se volt jó. Arra emlékszek ami rossz emlék hogy utáltam hogy játszani kellett amikor semmi kedvem nem volt, a kötelező foglalkozásokat se szerettem, a kaja szar volt és soha nem tudtam aludni délután. Az emberekkel való kapcsolatomra nem nagyon emlékszem, akkor még lehet normális voltam. Általános iskola felsőtől egyre jobban úgy érzem hogy egyszerűen nem illek bele a társaságba és szeretnék én is olyan átlagos (normális) lenni mint a többiek. Ezzel nem azt mondom hogy különleges vagyok sőt szerintem van valami problémám ami nem lett diagnosztizálva kisebb koromban de őszintén én se tudom mi ez. Kicsit eltérés a témától de pl 6.-os koromban annyira szorongtam az iskolában az emberektől hogy a stressz miatt akármit ettem hányingerem volt és volt hogy ki is hánytam az ételt és ez több mint fél évig így ment. Ezekből kiindulva szerintem oviban is hasonló lehettem max nem emlékszek rá.
2021. ápr. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Igen


Szerettem a közösséget, a gyerekeket.

Szerettem a feladatokat.

2021. ápr. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Magamra nem emlékszem. A fiam most óvodás. Ő nem szeret járni. Mindig csak a piszkálódás megy ott is, azt mondja.
2021. ápr. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán szerettem járni... Megyeszékhelyen lakom, szüleim az új lakótelepre költöztek. Ahol sajnos nem volt elég óvodai férőhely, így sok gyereket busszal vittek/hoztak a város másik felén lévő oviba. Köztük engem is. Nagyon utáltam. Ráadásul tesóm is nem sokkal az előtt született.


Anya mesélte, hogy nagyon hisztis, akaratos lettem azon az őszön.


Egyébként magát az oviban létet szerintem szerettem, de az utazást nagyon utáltam.

2021. ápr. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Imádtam. Amikor iskolás lettem és elmentünk az ovim mellett,mindig mondogattam anyának,hogy visszavágyom.

Bölcsis ia voltam,azt is szerettem. Akkor még nem voltam antiszoc,ma már annál inkább..

2021. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem járni, emlékszem azóta is néhány emberre akik oviban barátaim voltak.

Kisfiam imádja. Mindig mesél, hogy éppen mit csináltak aznap. Ő is szeret járni. Senki nem bántja, mindenki kedves vele. Amúgy falusi óvoda, nem város.

2021. ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 petra.kathleen ***** válasza:
88%
Igen és nem. Szerettem ott játszani, jól elvoltam, de a szabályok betartása nem volt erős oldalam, úgy éreztem, itt bármit akár csinálni egy gyerek, az tuti tilos. A délutáni alvást meg már kiscsoportban is utáltam, sosem aludtam, csak néztem a plafont és halálosan unatkoztam.
2021. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én nagyon utáltam. Úgy éreztem, hogy anyukám cserbenhagyott azzal, hogy lepasszolt abba a pisiszagú unalmas gyerekbörtönbe. Otthon sokkal jobb volt. Egyáltalán nem illeszkedtem be, nem oldódtam fel, szorongtam az első naptól az utolsóig, három éven át, az óvónőket meg nem érdekelte, ki hogy érzi magát ott. Ahelyett, hogy játszhattam volna a testvéremmel, arra voltam kényszerítve, hogy inkább idegen gyerekekkel legyek együtt. Alsóban pedig viselkedési problémáim voltak, csak harmadikos koromban kezdtem lenyugodni és barátkozni kezdeni valamennyire. Szerintem ha csak simán otthon lehettem volna óvoda helyett, sokkal kiegyensúlyozottabb gyerekként lépek az iskolába elsőben. A mai napig nem szeretem az embereket, nem jövök ki senkivel, és szerintem ezt a gyerekbörtön alapozta meg.
2021. ápr. 8. 09:39
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra emlékszem az oviból, hogy volt egy lego kalózhajó amilyet én is nagyon szerettem volna, semmi másra! Szóval ki tudja...
2021. ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!