Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Másnak is ilyen nehéz volt az...

Másnak is ilyen nehéz volt az elválás?

Figyelt kérdés
Egy kis vigasztalásra lenne szükségem. Van egy és egy 3 éves ovisom, mennem kell vissza dolgozni és most teljesen bele vagyok betegedve, hogy az egész nyarat az oviban fogják tölteni emiatt, és ha betegek lesznek sem leszek ott (próba idő)
2021. máj. 29. 20:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Szóval egy 5 és egy 3 éves.
2021. máj. 29. 20:46
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj sajnos, de érthető persze hogy rossz elszakadni.


Ez egy korszak vége, meg kell sokaknak gyászolni. Kitartást!

2021. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó nehéz volt, az én fiam kiscsoportos, szeptemberben kezdte az ovit. Én részállásban mentem vissza dolgozni. Sokat beteg, úgyhogy sokszor van otthon (már egy kis orrfolyás miatt is hetekre otthon kell tartani a vírus miatt). Mostanság jutottunk el oda, hogy ha otthon van, hiányzik neki az ovi. Kezdetben nem szerette, nehezen viselte, sokat sírt - szóval engem is jobban megviselt és iszonyú lelkiismeret furdalást okozott hogy otthagyom az oviban. Most már jobb, úgyhogy neked is csak annyit tudok mondani (bár ez jelen pillanatodban nem vigasz), hogy meg kell szokni az új helyzetet.

Mi sokat beszélgettünk az oviról, megrendeltük az ovis jelét, belevarrogattuk az ovis rucikba, stb. Próbáltam kicsit felkészíteni őt és magamat, de még így is nehéz volt.

Kitartás.

2021. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Nekem szinte senki se vigyázott rá ha csak nem égetően muszáj volt és a férjem nem ért rá. Legtöbbször még orvoshoz is vittem magammal. Vagy a vigyázás úgy nézett ki, hogy anyám eljött velünk és addig ott volt vele míg bementem… Ha meg ugye a férjem vigyázott rá, az azt jelentette, hogy kettesben nem voltunk, szóval én azért éreztem magam szarul, mert óvodakezdéskor a legtöbb szülő zokog én meg úgy voltam vele, hogy halleluja. Őt se viselte meg, igaz mi előtte két hónapig jártunk játszani a gyerekekkel az udvarra (magán ovi) így szeptemberre már várta, hogy járhasson rendesen. Kitartás, ennyi idősen azért már készen állnak a közösségre tényleg, nem túl korán adod be őket. A délutánok és hétvégék meg ott lesznek.
2021. jún. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!