Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért fontos nyolcra beérni?

Miért fontos nyolcra beérni?

Figyelt kérdés

Kulturált beszélgetést szeretnék, ha lehet.

Az oviban már kiscsoport előtt arról szólt az első szülői, hogy hogyan készítik fel a gyerekeket az iskolára, és ettől rosszul voltam.

Azóta is ez megy, például kis csoportban f9-re, középsőben negyed kilencre, most pedig (nagycsoportos a fiam) nyolcra kellene beérni, mert “az iskolában is majd úgy lesz”.


Most nem azok a negyedorak számítanak (de), mégis:

- ha te egy ev múlva olyan munkahelyre kerülsz, ahol hatkor kell kelni, akkor elkezdesz gyakorolni rá egy evvel előtte?

- egyre több iskolában nem is nyolckor kezdődik az oktatás, hanem később.

- óvodások és nem iskolások!


Egyszerűen értelmetlennek tartom, és zavar.

Mit gondoltok erről? (Vagy egyéb, értelmetlen, erőltetett dolgokról?)

Nem veszekedést, hanem értelmes érvelést tudnék díjazni.

Előre is köszi.



2021. szept. 2. 22:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Ilyet nem is hallottam. Mit csinál az a szülő aki bevinné a gyerekét 7 órára mert dolgozni megy? 6-tól nyit az óvoda.
2021. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Óvodapedagógusként végeztem most. Gyerekotthonban dolgozok, így napi szinten viszünk gyerekeket oviba is. Ilyenről még életemben nem hallottam. De ha nem tetszik az ovi, akkor váltsatok. Ha itt ez a szabály és az óvoda erről tájékoztatott, akkor elfogadtátok.
2021. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
8%
Ez magánóvoda?
2021. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem tartom rossz ötletnek. Teljesen igazuk van abban, hogy az iskolában fix rendszer lesz, tehát célszerű szoktatni őket.

Egy felnőtt, dolgozó ember alkalmazkodóképességét hasonlítani egy óvodáséhoz/kisiskoláséhoz konkrétan balgaság. Ettől függetlenül én pl. 1,5 év munkanélküliség után találtam újra munkát, hirtelen kellett munkába állnom, egyik napról a másikra. Nem vagyok már kisgyerek, de így is megviselt, hogy hirtelen fixen mindennap korán kell kelni. Ha kicsit előbb tudom, hogy engem vesznek fel, akkor bizony elkezdtem volna szoktatni magam a koránkeléshez.

A már majdnem felnőtt középiskolás gyerekemnek is mondtam, hogy a digitális oktatás és a hosszú nyári szünet végén szépen kezdje szoktatni magát, hogy ne aludjon olyan sokáig, mert szenvedni fog, ha elkezdődik a suli. Pedig azért neki már sokkal nagyobb a tűrőképessége, mint egy 6-7 évesnek.


#1: Az a szülő nyilván beviszi. Nem azt mondták, hogy nem lehet előbb vinni, hanem azt, hogy 8-ra legkésőbb érjenek be. Ebbe belefér a 7 órára érkezés is.

2021. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem az oke hogy meg van szabva hányra kell max beérni csak azt tartom hülyeségnek hogy mindig negyed órával csökken. Amúgy nálunk fél 9 re kell beérni minden csoportnak. Itt nálunk a faluban a suli is akkor kezdődik.
2021. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen igazad van. Ez egy nagyon buta helyi szokás lehet. Ok., hogy szokjon hozzá a sulira, de ahhoz elég max.par hét a nyár végén, nem 1 év! Egyébként az is lehet, hogy addig még későbbre teszik a sulit is. Akkor fölöslegesen tréningezett 😂Na jó, nem, de gyakran van róla szó, hogy 8 óra korai, nem véletlen, hogy egy csomó más országban később kezdődik.
2021. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
55%
Tudom írtad, hogy normális kommentek, és nem is akarlak megbántani de ez vihar a biliben. Az előttem válaszolók már leirtak mindent, kb, hogy miért is nem hülyeség ez, és ha ennyire zavar válts óvodát. Egyébként ahova én jártam obiba mai napig úgy működik, hogy 8ra ott kell lenni, kiscsoporttól nagycsoportig mindenkinek, mert az iskolába is úgy kell majd menni.
2021. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%
Én sem találkoztam még ilyennel. Anno emlékszem hogy a helyi óvodában volt egy óvónő aki nem nézett éppen szép szemekkel azokra akik fél 9 után érkeztek, de neki csak valami berögződés volt ez. Amúgy ez az indok hogy az iskola is 8-kor kezdődik szerintem is teljesen butaság. Nagyon jól tudjuk hogy a biológiai óránk már akár egy átbulizott éjszaka vagy egy hosszabb repülőút után is képes teljesen felborulni, szóval ennek hogy hónapokkal előtte erre "készítsék" a gyerekeket semmi értelmét nem látom. Persze azt meg tudom érteni mikor augusztus utolsó napjaiban már hamarabb ágyba küldik a gyerekeket, de ez nagyon más.
2021. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%

4# Igaz, nem jól értelmeztem a posztot.

1-es vagyok

2021. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk nincs ilyen rendszer pedig vegyes csoportos és vannak nagycsoportosaink is, én azért viszem 8-ra, hogy a reggeli előtt még tudjon egy kicsit játszani és kiszórakozza magát, különben le sem hajlandó ülni az asztalhoz ha azzal kell kezdenie mert hirtelen minden más jobban érdekli.
2021. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!