Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy tehetnek ilyet óvodaban?

Hogy tehetnek ilyet óvodaban?

Figyelt kérdés

Szóval a kislányunkat most kellett óvodába járatni szokatni. Elõzõlegesen 4 óvodábol kellett választani mi random kivalasztottuk a hozzánk közelebb lévöt. Különben egyik óvodárol se mondtak semmit csak hohy sima óvoda. Most 4. Napja szokatjuk és észrevettük hogy maga az ovi létszéma nagyon alacsony, kis csoportokban vannak, és minden gyerek szinte mind szerényebb értelmi képességü, beszélgették hogy külön foglalkoznak gyerekekkel mert egyesuly zavarosak meg minden van valami problémája. Külön pelenkázó van!! Jó párat még pelenkáznak az ovónõk! Mi kérdeztünk, tagadták hogy kisegítõ jellegū lenne.

Most nem akarok fényezni a gyerekem de most olvasni tanitgatom mert érdekli az olvasás, értelmes, tisztán összetetten kifejezõen illedelmesen beszél, ott meg beszélni se tudnak rendesen. Kérdem én bekerūl egy ilyen közegbe hogy tudják fejleszteni a gyereket ha az összes többi nincs azon a szinten sajnos? Hogy tud barátkozni? Hogy tudja kezelni a többi gyereket? Számomra ez felháborító hogy csak hogy meg legyen az ovoda létszáma ilyeneket tesznek hogy nem szólnak.

Ti mit csinálnátok?



2021. szept. 10. 20:05
A kérdező szavazást indított:
Kivennéd a gyereked
Hagynád hogy oda járjon
68 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Ez Magyarországon van? Mit mond az óvoda alapító okirata?
2021. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg Te voltál az aki nem járt pontosan utána a dolgoknak.

Ne az ovit hibáztasd, te választottad a legközelebbit kényelmi szempontból.

2021. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Az nem lenne baj, ha vannak a csoportban sérült gyerekek, de hogy csak az van.

Vinném onnan és nem a gyerekek miatt, de a lányoddal alig foglalkoznak majd mert ő ügyes, és a többiekre elmenne minden figyelem.

2021. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Nekem van auti gyerekem, de ő is úgy járt anno integráló oviba, hogy volt mellette még két sni-s, de a többiek mind átlagos gyerekek voltak. Amit te írsz az konkrétan szegregáló ovinak tűnik, ahová csak valamilyen diagnózissal szoktak menni a gyerekek. Nagyon érdekelne melyik ez az ovi, akár privát üzenetben is.
2021. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Meg sem nézted a lehetséges ovikat előzetesen? Ez számomra felfoghatatlan. Alap, hogy tájékozódom, megnézem, elbeszélgetek a leendő óvónőkkel.

Persze, vedd ki a gyerekedet még most, a többiek érdekében is. De ne az óvodát hibáztasd, te készültél fel kellőképpen.

2021. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utánna jártam, emailben irtam az óvónõnek hogy milyen tipusu az óvoda? Azt írta idézem NORMÁL! Erre full sérült gyerekkel van tele, és az óvónõk se mondják ki hogy milyen modern meg miden gyerekre speciális figyelmet fordítnak és hogy hetente jár ki szakember a gyerekekhez. Igenis ez nám mis mint hazugság. Hazudozott az óvoda meg az óvónõk. Hál Isten meg van a válaszlevél amit irt az óvónéni hogy ez egy szimpla normál óvóda.
2021. szept. 10. 20:25
 7/24 A kérdező kommentje:
Én az apuka vagyok. Kérdezem a feleségem azt mondja õ utánna járt, sõt azt mondja hogy az óvónõ biztatta hogy ide járassa mert a legmodernebb "elit" óvoda.
2021. szept. 10. 20:28
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
És mi értelme van a full sérült gyerekek közé berakni orvul egy szem kiemelkedő képességű gyereket?
2021. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hogy a többi szimpla tömeg ovoda meg sok a roma ne vigyūk a másik 3 helyre. Jelzem nem volt szempont hogy van e ott roma vagy sem. Csak ha ennyire ajánlja az óvónô meg közel is volt ezt jelöltük elsõnek.
2021. szept. 10. 20:30
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

Óvodát, iskolát NEM levelezés útján választ az ember a gyerekének, hanem ODAMEGY és megnézi, és SZEMÉLYESEN beszélget el a pedagógusokkal.

3 gyerekkel csináltam végig, ráadásul mindhárom ugyanoda ment, de akkor is folyamatosan figyeltem, hogy miként alakul. Ha számunkra nem megfelelő változást tapasztaltam volna, akkor nem vittem volna oda eleve a gyereket. Ennyi!

2021. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!