Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónőnek joga van-e haza...

Óvónőnek joga van-e haza küldeni a gyereket az óvodából(hiszti, rossz viselkedés miatt)?

Figyelt kérdés

Az óvónő folyamatosan hazaküldi a gyereket az óvodából(nyílván úgy hogy minket szülőket hív érte). Először kezdődött azzal hogy azt mondta nem aludhat ott a gyerek mert néha nehezen alszik el és zavarja a többit. Most az a legújabb hogy 1-2 óra utan hív hogy a gyerek hisztizik nem tud vele mit csinálni menjünk érte. Ez így törvényes? Lassan teljesen rámegyünk magánélet munka is szabik már ellőve mert fél éve megy ez(mindketten dolgozunk).

Csak olyan válaszoljon aki ért is hozzá, köszi!



2021. szept. 15. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem, az óvoda kötelező
2021. szept. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem, mivel a gyerek tanköteles, ezáltal kötelezően részt kell vegyek az óvodai fejlesztéseken, programokon, ez alól nem menti fel a hiszti. Az óvónőnek pedig ez is munkakörébe tartozik, ha problémás a gyerek akkor vagy javasolni speciális óvodát ha valamilyen szellemi rendellenességet észlel vagy együtt a szülővel megoldani,hogy későbbiekben ez a problémás viselkedés megszűnjön. Én már az első ilyennél felkerestem volna az óvoda vezetőt és jeleztem volna neki.
2021. szept. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

22:54

Pont az óvoda vezető a "problémás" óvónő. Ha épp mással van a gyerek akkor érdekes nem hívnak nincs gond. Előtte a bölcsödében sem volt. Vannak dolgai a gyereknek tényleg de én pl 10x rosszabb voltam gyerekként és egyszer nem vitettek haza,az óvónőm megoldotta a helyzetet nem apámékat hívogatta hogy vigyenek el.

Én azt érzem hogy így könnyebb neki. Nekem is jó lenne melóba ha bármi problémás dolog van azt letolom magamról(sajnos nálunk nem így működik).

2021. szept. 15. 23:00
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Menj az önkormányzatra ebben az esetben!

Vagy mond meg az óvónőnek, hogy ki fognak rúgni, nem tudjàtok megoldani a hazavitelét.

Szerintem a gyermek már “direkt” csinálja, mert tudja, hogy hazaviszitek.. és azt is tudja kinél kell “hisztiznie”.

Beszélj a másik óvónővel is, kérdezd meg mi baj lehet a másik műszakos óvónővel, hogy nála ez van..?!??

2021. szept. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
3. Ja értem, hát ilyet akkor se csinálhat. Egyszerűen csak nem látja el a feladatát. Ha jól tudom akkor most úgy van az ovi rendszer, hogy egy egy vezetőség alá zartozik több ovi is és ott vannak az óvoda vezetők. Ha az óvoda vezető a problémás akkor azt jelentheted a központi vezetőségnek akik alá az adott ovi tartozik.
2021. szept. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Vagy igen az önkormányzatnak ahogy a 4es írja.

2,5 voltam

2021. szept. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mentek a zöld kezek. Valamit próbálok majd csinálni mert mondom ez nálunk már kb tarthatatlan magánélet és a munka miatt szabik ellőve stb...

Én is erre gondoltam hogy a gyereknek kötelessége járni óvodába. Engem se zavartak haza soha pedig sokkal rosszabb voltam...

2021. szept. 15. 23:08
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként nagyon sok óvoda megcsinálja, hogyha nem alszik a gyerkőc kirakják a fürdőszobába ággyal együtt, vagy szólnak a szülőnek, hogy vigye haza..

Nyilván akikkel “megtehetik”, azokkal megfogják tenni.. :/ ne hagyjátok magatokat!

Másrészt a bölcsiben pl ilyen nincs… óvodában azért más a helyzet, simán odamondják az óvónők a dolgokat…

2021. szept. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

Én nagyon egyszerűen intézném.

Amikor hív legközelebb akkor nemes egyszerűen közlöd nem fogsz menni a gyerekért, majd akkor mikor letelt a munkaidőd. Te dolgozol, férj dolgozik. Tegye ő is ezt.

Oldja meg. A gyerek ovi köteles.

Amennyiben hápog, közlöd panaszt fogsz tenni.

2021. szept. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Sok volt a Segítség, bajban vagyok...
2021. szept. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!