Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány gyerek és hány nevelő...

Hány gyerek és hány nevelő van a csoportotokban? Vegyesnél hány kicsi van?

Figyelt kérdés
Gyermekem idén kezdte az óvodát. Egy magán ovit választottunk neki végül különböző okok miatt, és most kicsit csodálkozok azon, hogy 25 fős csoportja van úgy, hogy két óvónő van (még, de október közepétől nem lesznek végig egyszerre ott egész nap, mert hogy addigra össze fognak a gyerekek úgyis rázódni állítólag) plusz egy dajka. Vegyes csoport, az én gyerekemen és egy másikon kívül, akik már 4 és majdnem négy évesek a többi 7 gyerek, aki kezdett épp csak 2.5 éves, több egyáltalán nem beszél, csak hadonászik és artikulálatlanul ordít fél délelőtt... A gyerek ki van az ordításuktól és a zajtól, azt mondja mindig, hogy ez a legrosszabb, de különben szeretné a dolgot. Ez mennyire normális egyébként? Meg fogja szokni (meg a kicsik és megszokják már végre és abbahagyják ezt?) vagy nézzünk olyan hely után, ahol ha vegyes is a csoport legalább nem ennyi kicsi van benne? Meg egyáltalán magán óvodában 25 gyerek? A másik csoportban meg 28(!) van... eddig államinál hallottam, hogy 25-30 fővel riogatnak, eddig az ebben a csoportban állítólag 20 gyerek volt, most meg tessék.
2021. szept. 16. 18:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezért biztosan nem fizetnék a helyedben, a miénk állami: 26 gyerek, tiszta középső csoport, minden gyerek 4 éves, 2 óvónő váltásban, 1 dajka.
2021. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Egy délelőttös, egy délutános óvónő van, plusz egy dajka egy normál óvodai csoportban. 25 gyerek teljesen átlagos, a vegyes csoport pedig pedagógus szempontból nehezebb, de a gyerekeknek sokkal jobb. Óvódapedagógus vagyok. 😊
2021. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%

A CSOK-os gyerekek első nemzedéke óvodaköteles lett.


Pest Megyei városban 6 önkormányzati óvoda van, egyikben 25 fős csoportok vannak, melyben minimum 8 3 éves van, de van olyan csoport, melyben 11. A többi óvodában 28-30 fősek a csoportok és ott is kb. egyharmada a kiscsoportos a létszámnak.


2 óvónő van (délelőtt-délután 1-1, átfedés 2,5 óra) és egy dajka, de az is úgy, hogy reggel és délután 2 csoportot lát el. 10-től 14-ig van csak a saját csoportjával.

2021. szept. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát az biztos, hogy csalódás ez a része. Az államinál így is többet nyújt hozzáállásban, kint töltött időben stb. (nagy a család, van jó pár infóm a helyi ovikról, télen nem járnak ki az udvarra szinte soha, tévét nézetnek velük, "vegyes szociokulturális" környezetből származó gyerekek járnak hozzánk és az óvónő nem veszi észre, ha a gyerek hátán ugrál a másik az udvaron stb.) de azért egyáltalán nem kellemes meglepetés, hogy nagyobb lett a csoport annál, mint amekkora eddig volt és amekkorára számítottunk, illetve, hogy ennyi kicsit vettek fel bele.
2021. szept. 16. 18:51
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Idén 21en vannak, vegyes csoport. 2 óvónő van váltásban, az egyiket nyugdíjból hívták vissza, +1 dajka - vagyis éppen nem tudom van-e bárki, mert ő a napokban ment nyugdíjba. 5 pici van éppen
2021. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Magánba járunk. Nálunk 15 fős a csoport. Direkt kevés létszámot szerettünk volna, mert a lányom nem szereti a túl sok embert. Itt könnyen feloldódott, és eddig könnyen ment minden. Nekem a 25 az sok, főleg magánba.
2021. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Kiscsoportban 19 gyerek volt három óvónővel. Most középsős, két óvónő van, 20 fős a csoportlétszám. A mi ovink is magán.


Kiscsoportban is volt ilyen kicsi gyerek, igazából látszott, hogy egyáltalán nem odavaló még. A közös dolgokban nem nagyon vett részt. Nem értettem, miért nem járt inkább bölcsibe, miért fizettek ki ezért ilyen sok pénzt, de nem az én dolgom volt, a többi gyereket nem zavarta.

2021. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
A kisfiam 15 fős csoportba jár. Két óvónő van váltva, plusz egy dajka és egy pedagógiai asszisztens (az ovi fogad autista gyereket, és a csoportban van egy, aki miatt így még egy felnőtt van a csoporttal). Állami ovi. Én kifejezetten olyan helyet kerestem, ahol 20 fő alatti létszám van egy csoportban. Nagyon nehezen tudom elképzelni,hogy 25-30 gyerekre normálisan lehet figyelni.
2021. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Állami ovi, vegyes csoport, 25-en vannak, de ebből többen majd csak januárban fognak kezdeni.

Elvileg csoportonként 2 óvónő + 1 dadus lenne, de a mi csoportunkból pont elment 1 óvónő, és még nem sikerült pótolni; így 1, nagyon rutinos óvónő van + 1 dadus + még egy dada, aki átjár, és besegít meghatározott időkben.

Életkor szerint a többség középsős. Van pár nagycsoportos, kiscsoportosok jelenleg 4-en vannak, és januárban csatlakozik majd még 4.

2021. szept. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Állami ovi.

2 csoport van, az egyik a középső/nagy egyben. Ők 27en vannak 1db óvónővel és egy ovodapedagógussal.


A másik a kiscsoport, 13gyerekkel, óvónő nincs, csak egy óvodapedagógus és egy dajka.

2021. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!