Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan kellett volna reagálnom?

Hogyan kellett volna reagálnom?

Figyelt kérdés
A lányom most kezdte az óvodát, de mini csoportban, még csak 2,5 éves múlt. Volt pár nap beszoktatás, s egyik nap, amikor éppen apukával volt, összeveszett egy másik kislánnyal, aki hozott otthonról egy saját játékot, s el akarta tőle venni. Ő persze nem engedte és a lányom megkarmolta az arcát. Természetesen apuka jól ki is oktatta, az óvonéni is beszélt vele, bocsánatot kért, szembesítve lett az esettel. Alapjáraton nincs gond vele, könnyen beszokott. Ma reggel én vittem oviba és összefutottam az anyukával, akinek a kislányát karmolta meg. Mutatta, hogy még mennyire látszik a helye. Mondtam, hogy sajnáljuk, ami történt, és hogy mindig mondjuk neki, hogy mit szabad, mit nem, hogy csúnya dolog mást bántani stb. De úgy tűnt, hogy ez nem elég az anyukának, nem mondott semmit, de az jött le, mintha legszívesebben azt mondaná, hogy "sokra megyünk evvel". Mégis hogyan kellett volna erre reagálnom? Mit kellett volna mondanom vagy tennem? Amúgy elég bunkó volt, kissé lenéző, gondolom, haragszik. De mégis mi a jó viselkedés egy ilyen szituációban?

2021. szept. 22. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell erre többet reagálni. Mégis mit tehetnél térdepeltesd nyilvánosan kukoricára, vagy fizess pénzbirságot az anyukának? Bölcsis korúak, ott előfordul az ilyen, rá lett szólva, az fontos, de ennél több nem kell. Anyukát se értem miért állít meg téged, nekem ehhez nem lenne pofám.
2021. szept. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Semmit nem kell reagálnod. De ha belegondolsz, fordított esetben szerintem te is nehezen tennéd túl magad azon, ha a gyerekekdet valaki úgy megkarmolja, hogy hosszabb idö után is látszik.
2021. szept. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Ennél többet semmit. Viszont a körmeinek a hosszára figyeljetek jobban, inkább többször vágjátok, hogy mindig rövid legyen.
2021. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Ennél nem tehetsz többet minthogy szégyelled magad és bocsánatot kérsz, ha ez anyukának nem elég akkor ha a fejeden pörögsz az sem lenne az. Vágjátok tényleg a kislányotok körmét gyakran, beszélgessetek vele sokat játékosan arról, hogy ezt nem szabad és legközelebb (reméljük nem lesz) ilyen esetben javasolj vagy adj nekik Curiosa krémet, a gyerekemet is nemrég megkarmolta egy kisfiú véletlenül, az arcán keresztbe lett egy vörös csík, este bekentük, másnap nyoma sem volt, de minden sérülés sokkal gyorsabban és szebben gyógyul vele.
2021. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Bölcsiben nálunk nem, de oviban első évben kakaskodtak a fiúk. Első fél évben voltak hasonló szituk. Mi is kaptunk, más is, fiam is adott. Lemeccselték az erőviszonyokat, megtanulták, hogy nem szabad ütni, harapni, karmolni. Azóta nincs ilyen. Nagycsoportos ok. Óvónő is mondta nálunk, hogy 1 1 eset elő fog fordulni, a legnagyobb figyelem mellett is. A gond az, ha rendszeres, nem múlik, nem tanul az esetből.


Anyukát se értem, ezt tudnia kellene mindenkinek aki közösségbe adja a gyerekét. A sokadik esetet szóvá tenném én is, de 2,5 évesen még picik. Van aki ekkor beszélni se tud. Dackorszak eleje. Stb. Pont ezekből az esetekbol tanulnak. 1-2x előfordul és akkor van lehetőség elmagyarázni hogy nem szabad.

2021. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%

Én odamondtam volna neki kedvesen, jókedvűeskevde, hogy jaj igen hallottam, a gyerekek már csak ilyenek, mi is mindig verekedtünk oviban egy egy játékért😏


És mi van ha megkarmolta egy másik gyerek... ennél sokkal nagyobb baja is fog esni még a kis hercegkisasszonykának...

Borzalmas, hogy ennyire burokban akarja tartani az anyuka a gyerekét.. amúgy meg te is mondhatnád h nevelje meg a poronytát, hogy ne lopja el másik gyerek játékát...


Ennyi idősen amúgy még nem sok hosszútávú foganatja van az elbeszélgetésnek, legfeljebb ott akkor megijed ezért bólogat. Ilyen piciben még nem képes a perspektíva váltásra, még nem képes átérezni a másik fájdalmát.

A gyerekek verekednek, harapnak, karmolnak. Ez van, ha ezen besértődik valaki, az nagyon nincs képben a gyerekek természetével. Nem lehet egy 2,5 évest megtanítani otthon arra h ne bántsa majd az oviban a másikat ha valami nem tetszik neki.

2021. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, te vagy a bullyngozó gyerekek melegágya.

Ja csak gyerek, majd az élet megneveli, a nagy l.faszt.

A szülőnek, illetve az óvónőnek kell helyreraknia a gyerekét, és egy lassan három éves már igen is felfogja a dolgokat. Nem szabad annyival elintézni a szülőnek ,hogy ejnye-bejnye Marika, ilyet nem csinálunk. Ezért tart ott az intézményen belüli bántalmazások száma ahol tart, mert a szülők és a pedagógusok elintézik annyival, hogy "gyerekek..". Az ilyet csírájában elfolytani, és zéró toleranciát kell mutatni, bármiféle erőszakkal szemben.

2021. szept. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, még sajnos kicsik, hogy normálisan kommunikáljanak, és még megy a harc a játékért ebben a korosztályban. Evvel nyilván az anyukának is tisztában kellene lennie. Csak akkor is én érzem kellemetlenül magamat ebben a helyzeten. Sokkal jobban oda figyelünk a köröm vágásra, beszélünk is vele mindig. Ennél többet én is úgy érzem, nem tehetünk. Ha fordítva történt volna sem bunkóznék az anyukával, mert tudnám, hogy sajnos gyerekek között ez megtörténhet. Volt olyan, hogy a lányom egyik vele egykorú kis barátja ellökte, megkarmolta, megütötte, de sosem okoltam a szülőket, ők is mindig rászóltak a gyerekre.
2021. szept. 22. 09:23
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

Anyuka helyében nem lett volna képem ilyet tenni. Nyilván, ha sorozatos lenne a dolog, komolyabb lépéseket tennék, de alkalmanként az ilyen előfordul. A lányomat a bölcsiben megharapták, mégsem szedtem le anyuka fejét. Az oviban az egyik kisfiú gyakran odavágott a lányomnak, volt, hogy kék zöld foltos volt a homloka, de látszott, hogy az anyja is rosszul érzi magát, amiért problémás a gyereke, most minek tetéztem volna tovább a bajait. A lányom ettől függetlenül kedveli a kisfiút, játszik is vele. Annyit mondtam mindig a lányomnak, hogy vannak olyan gyerekek, akiknek több idő kell kicsit a közösségbe való beszokáshoz, ettől a másik gyerek még nem lesz rossz, csak segíteni kell neki, hogy idővel ő is szépen tudjon viselkedni.


Ne érezd magad rosszul, nem minden anyuka ilyen. Sajnos kifogtál egy alacsony érzelmi intelligenciával megáldott típust, de ez legyen az ő és a családja problémája.

2021. szept. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

6-os kedves azon kívül, hogy elég gáz amit írsz, még figyelmetlenül is olvastad el a sztorit.


"amúgy meg te is mondhatnád h nevelje meg a poronytát, hogy ne lopja el másik gyerek játékát..."


A karmolós kislány akarta elvenni a másik kislány játékát...


"... egy másik kislánnyal, aki hozott otthonról egy saját játékot"


Tehát nem elég, hogy el akarta venni tőle a saját játékát, még meg is karmolta, amikor az ellenkezett.


Oké, ezek gyerekek, nem történt tragédia, de a te megnyilvánulásod tökéletes példája az áldozathibáztatásnak :D

És reméljük, hogy nem, nem fogja nagyobb baj érni a kislányt az életben, mint hogy megkarmolták az arcát, mert az nagyon nem lenne normális. Inkább nem minősítelek...

2021. szept. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!