Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodások tényleg ilyen...

Az óvodások tényleg ilyen sűrűn betegek?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben kezdte a lányom az óvodát, de kapásból két hetet itthon volt, mert mandula gyulladása lett. Ment egy hetet, most meg kötőhártya gyulladása van, megint nem mehet a héten. Ez most tényleg ilyen lesz? Itthon vagyok a kistesóval, de hát így hogyan fogja megszokni? Arról nem is beszélve, hogy attól kell félni, nehogy megint végig fertőzze a családot. Már előre félek, ha a kicsi bölcsibe megy, akkor mi lesz, ha vissza megyek dolgozni... Amíg nem került óvodába, addig semmilyen betegsége nem volt, most meg minden nyavalyát el fog kapni? Ti hogyan viseltétek, viselitek ezt?

2021. szept. 27. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos az esetek 90%-ában ez van az óvoda/bölcsőde első évében. Nálunk az első gyereknél két évig tartott ez az időszak, azt hittem, más sose lesz vége. A kisebbik közben szerencsére megedződött, így vele azért nem volt olyan vészes.

Nagyszülők pedig állandó készenlétben voltak, amikor már dolgozott a feleségem.

Nehéz ügy, teljesen igazad van.

2021. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Az én lányom nagycsoportos. Eddig 1 hetet ment, 2 hetet itthon maradt.

Utána ment 1 hetet.

Ma reggel elvittem, már 9re menni kellett érte, mert rosszul lett (hányás-hasmenés).


És ez így megy kiscsoport óta.


De ő eleve gyenge.

Egy egészséges gyereknél nem tudom, mennyi betegség a "normális".

2021. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Igen sajnos.
2021. szept. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Bölcsi és ovi során összesen kb. 5-6 alkalommal kellett otthon maradnom a gyerekkel betegség miatt. Nem mindenki egyforma.
2021. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Legnagyobb lányom 6.5 éves (most visszatartott) ő gyakorlatilag többet volt itthon mint oviban. Ősztől tavaszig gyakorlatilag folyamatosan beteg.

A középső 3.5 éves, ez a 2.éve az oviban. 1 fokkal jobb mint a nővére.

Most mióta elkezdődött az ovi már 2x betegek.

Csak most a legkisebb is elkapta, így 3 vírusos gyerek tolja itthon.

2021. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Most kezdte a kislányom az ovit, eddig egyetlen napot hiányzott mert minimálisan folyt az orra és a biztonság kedvéért itthon tartottam, de amúgy az is elmúlt a hétvége alatt, úgyhogy utána ment megint. Viszont nálunk is hiányzik a fél csoport folyamatosan, lekopogom, de a mi gyerekünket egyelőre elkerülik ezek, pedig a buli lelke aki folyton társaságban van, nem az a sarokban egyedül játszik egész nap alkat.
2021. szept. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem minden óvodás beteges.
2021. szept. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Ikrekkel csináltuk végig a bölcsit, most kezdtük az ovit. Bölcsi elején pár hónapig volt egy betegeskedős időszak, aztán nem volt jellemző. Most oviban egy lightos köhögős orrfolyós nyavaját elkapott az egyikük, nem tartott tovább pár napnál. Ne aggódj nem lesz olyan vészes hosszútávon mint amilyen borongósnak most látod a helyzetet. Kitartást!
2021. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bízom benne, hogy ez nem marad ilyen rossz. De amúgy a csoportból is rengetegen hiányoztak, és ma is sokan nem mentek. És ez jellemző az egész óvodára, a városban több oktatási intézményre. Bárkivel, akivel beszélek, beteg volt a gyereke, akár óvodás, akár bölcsis.
2021. szept. 27. 17:25
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Az ősz eleje mindig húzós.

Fiam is már a 2. hetet itthon töltötte (nagycsoportos). Semmi extra, de köhögött és taknyos volt, nem akartam úgy vinni. Viszont nyilván elkapta tőle a 15 hónapos húga is, ő belázasodott, torokgyulladása lett. Férjem is krákogott másfél hétig, én érdekes módon kimaradtam...

De amúgy nem beteges. Még 2 évesen, amikor bölcsibe ment, akkor játszottuk kb fél évig ezt a többet-van-itthon-mint-bölcsiben dolgot, azóta talán évente 2x nyal be valamit, általában szeptemberben meg február-március környékén. És hálisten nem is szokott durva lenni neki, már idejét nem tudom, hogy pl lázas mikor volt utoljára.

A kicsi meg, hát...most nem fogom azt írni, hogy remélem elkap majd minden sz.rt a nagytól, ami rajta akár ki sem jön, a kicsit meg ledönti, mert nyilván nem szeretném ezt, de hosszú távon nem feltétlenül rossz, ha picit megedződik, mire bölcsibe megy.

Én egyébként ősszel-télen sokszor adok mézes teát a fiamnak, amibe citrom helyett aszkorbinsavat (C-vitamin) teszek. Akkor is, ha nem beteg, mert szereti, szokta kérni. Ezen kívül napi 1 Vibovit gumivitamint is elrágcsál, ez 4 éves kortól adható. De nem tudom, hogy ezek számítanak-e bármit, vagy nélkülük is ugyanígy lenne minden.

2021. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!