Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Minden óvodában van/volt...

Minden óvodában van/volt beszoktatás?

Figyelt kérdés
Csak magyarországi ovikba járt vagy járó gyerekek szüleinek a válasza érdekel.

2021. okt. 1. 08:35
A kérdező szavazást indított:
Nálunk volt, max. 2 nap
Nálunk volt, legalább 3 nap
Nálunk volt, több mint 5 nap
Nálunk egyáltalán nem volt
Egyéb, kifejtem
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt, igényre szabottan. Lányom majdnem 4 évesen kezdett, nem volt bölcsis, neki elég volt annyi, hogy első nap ebéd előtt elhoztam (nem voltam ott az épületben), második nap ebéd után, harmadik nap "bent aludt", bár nem aludt sosem.
2021. okt. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanabban a csoportban is változó.

A nagylányom volt bölcsis, neki nem kellett beszoktatás, első nap bevittem nyolcra, délben értementem, kb egy hét múlva ott is aludhatott.

A középsővel beültem 1-2 napra a csoportba, de mivel nem volt neki újdonság, ott is hagytam hamar.

A kicsi sokkal önállótlanabb volt, az óvónéni is észrevette, vele egy hétig ültem a homokozó szélén és vagy 2 hétig nem aludhatott bent.

2021. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es: köszi, engem az érdekelne, hogy a lehetőség megvolt-e rá :)
2021. okt. 1. 10:01
 4/6 A kérdező kommentje:
ezek szerint az ottalvást az ovi szabta/szabja meg, hogy mikor lehet? (nem vagyok képben, külföldön élünk, nem ismerek ovis korú gyerekes családot)
2021. okt. 1. 10:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2. Az óvónéni mondta, mikor vihetek ágyneműt. Mivel nekem nem volt sürgős, ráhagytam, nem tudom, hogy hagyta volna-e előbb, ha erősködöm.

És igen, mint látod, a mi ovinkban megvan a lehetőség a beszoktatásra, sőt, el is várják. Covid óta nem tudom, mi a helyzet, már a kicsi is iskolás azóta.

2021. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt és van, Covid alatt is volt, a gyerek igényei szerint. (Magán óvoda.) Nekem az óvónő szólt a másfél hét után, hogy érdemes lenne következő alkalommal elmennem egy rövid időre, ha meg tudom tenni (a gyerek már kész van rá, de a szülőnek is el kell engedni és elhinni, hogy jó helyen van és minden rendben lesz) Én ennek örültem is, mert már én is úgy láttam, hogy a jelenlétem hátráltatja a beszokását. Először másfél órát maradt, majd mivel mindig minden rendben volt utána mindennap egy kicsit később mentem érte és eljutottunk addig, hogy ebéd után vittem el pár napig. Ezután volt a következő lépcső a bent alvás.
2021. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!