Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy vigyem be az óvodába a...

Hogy vigyem be az óvodába a toporzékoló, ordító gyereket, aki feszíti ki magát a kezemből?

Figyelt kérdés

Már itthon elkezdte nem akart felöltözni, alig tudtuk a kocsiba kivinni, majd be végig az ovibe az ölembe vittem, de kapálózott, feszítette magát ki....bent a csoportnál alig tudtam átöltöztetni...☹

Ez volt még csak a 3.napja nélkülem ott, mert eddig beteg volt, csak pár napokat ment beszokatásra.

Eddig csak bent elváláskor sírt de ez hogy alig tudok bevinni, a rémálmom volt. Rrttegek a holnaptól 😢😢😭😭



2021. okt. 6. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Mit mondanak az óvónők?
2021. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Probáld pozitivitással kezelni.

Legyen indulás előtt 10perc ami csak róla szól és azt csináltok amit ő szeretne (ésszerű keretek között), és mikor otthon van mindig mondd neki, hogy milyen jó ott az oviban neki a sok gyerekkel, játszhat szórakozhat, neked pedig milyen rossz mert dolgozni kell (vagy ha otthon vagy akkor az)

Ne érezze rajtad hogy stresszelsz már előre, mert átveszi

Csak nyugodtan. Öleld meg és biztosítsd hogy mész érte

Előbb utóbb sikeres lesz:)

2021. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Derjaderja ***** válasza:
41%

Végső esetben adj neki jutalmat kis egységekre bontva. Tudom, nem okos pl édességgel jutalmazni, de nálunk a motiváló ereje hatalmas. A piacon szoktam ilyen kis drazsèkat venni (pl csokiba mártott áfonya vagy színes cukorba mártott étcsoki), abból pár szem is jóval kevesebb, mint egy "rendes" csoki.

Lehet dozírozni és a gyereknél világos az ok-okozat pl szépen felöltözik, az 1.

Nekünk vannak jó játékaink pl stipistop (mindig kitaláljuk, mire stoppolunk pl sárga autó, madár, kuka, őszi fa), de ez ilyen hisztis transzállapotban nem hiszem, hogy működik.

Esetleg próbàljatok a plüssökkel óviba menőst játszani vagy lerajzolni. Keress neki óvis mesekönyveket pl Lea vagy a Babócában is van egy óvis mese.

Tudom, gáz a csoki, de jobb mint az az állapot, amit leírtál.

2021. okt. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Derjaderja ***** válasza:
85%

2. Én nem tartom jó ötletnek, ezt a "milyen rossz, hogy dolgozni kell". Ne haragudj, a többi ötleted tök jó, de mi a munkát igyekszünk mindig pozitívnak és szükségesnek beállítani (akár otthoni akár munkahelyi).

A gyerekben reményt ébreszthet az ilyen érvelés, hogy ha meggyőzi anyát, hogy nem jó neki az óviban, akkor esetleg meg lehet úszni a dolgot.

Másrészt meg ha nem érzi jól magát ott, akkor azt vissza kelk igazolni és elfogadni szerintem. Lehet hogy nem örül a rengeteg hangos gyereknek, én pl kiakadnék, ha 30 másik emberrel bezárnának egy legtérbe, hiába mondanák, milyen jó, ha egyszer nem szeretem.

2021. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
3-as jó tippet ír, engem anno úgy szoktattak be, hogy "elmegyek túró rudiért, várj meg itt". Állítólag 3 évesen nem nagyon van időérzéke a gyereknek, szóval működött. Nem lettem se túlsúlyos, se cukorbeteg.
2021. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Óvónők szerint nincs gond bent, jól el van, néha picit pityereg, kerdezi hol vagyok, és mondogatja hogy anya jön mindjárt. Amiket írtatok szinte mind csináljuk, sokat és pozitívan beszelünk az oviról,rendeltem ilyen könyveket, mesét is nezünk ilyet. Kicsi csokival jutalmaztam ma is hogy ügyes volt.

Az elindulás és az oviba bemenetel lett katasztrófa, megmondom őszíntén kellemetlen volt h minket néztek ahogy cipeltem be beüvöltve, vergődve🙄😒

2021. okt. 6. 13:56
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

1.vagyok


Tuti lepontoztok, de nàlunk van indulás előtt 10 perc mese


Feltétele:

Nincs vinnyogás

Mindenki felöltözésben partner

Ha vége, akkor hisztentesen cipő-kabát indulás


Bevált

Abban a 10 percben eszem, fogatmosok, sminkelek egyébként


( van egy 1,5 éves is az ovikezdő mellé)


1.

2021. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Szia. Változott azóta màr a helyzet?
2021. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, csak picit pityergett masnap, aztan 3.nap nem sírt. Szerencsere nagyon szereti az egyik óvónőt, hozzá húz, ölebe megy, babusgatják. Elmondtásuk szerinte napról napra jobb, nem baj vele bent.

Most ugye hétvége ami nem túl jó mert mire szokná szünet🙄😄 szóval igzatottan várom mi lesz hetfőn

2021. okt. 9. 09:08
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Mit történt azóta?
2021. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!