Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodapedagógusnak v. tanítónak...

Óvodapedagógusnak v. tanítónak tanulni segédmunkásság mellett mennyire kivitelezhető, mennyire bírható? Egyáltalán maradna-e erre idő és energia H-P-ig tartó napi 9 óra (fizikai) munka mellett? (Emiatt marad a levelező, nem tudom az ér-e valamit...?)

Figyelt kérdés

Viszonylag könnyű ez a fizikai munka, nem kőműves mellett dolgozom, emellett értettségivel és két nyelvvizsgával rendelkezem. De pár éve kijöttem a gyakorlatból, vagyis nem tudom tudja-e majd befogadni (úgy, ahogy az majd elvárható) az agyam az új ismeretanyagokat? Mindenkét szak esetében (igaz lehet rosszul tudom/láttam) elég sok a száraz tananyag, csúnya szóval élve: temérdek a magolni való... Nehéznek mondják a pszichológia részt és valakinek a fejlődéslélektan is száraz (volt).


Tényleg nem tudok semmi bizonyosat, még ismereteket gyűjtök csupán, de az már fix, hogy pályát tévesztettem - azonban (még) van/lenne időm ezt korrigálni. Kérdés, hogy ilyen munka mellett sikerül(het)-e?



2021. okt. 10. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sikerülhet, de van alkalmassági felvételi is.
2021. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Beszéd + testnevelés kettősével nem lenne gondom (így vélekedem), inkább az ének ami a felvételin még okozhat (nem túl pozitív) meglepetést. :(
2021. okt. 10. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én tanítót végeztem levelezőn, de érettségi után kihagytam 4 évet. Az volt a legnehezebb az elején, hogy egy helyben üljek kb.10-12 órán keresztül, és hallgassam a sok okosságot. Kb.az első félévben végig úgy mentem haza, hogy szétrobbant a fejem, pedig addig egyáltalán nem voltam fejfájós. Ja, és előtte bemelegítettem egy továbbképzésen, de az se segített.

Én könnyen és gyorsan tanulok, ilyen gondom nem volt.

2021. okt. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen.

Én 3 műszakos gyári meló mellett csináltam az óvodapedagógus képzést levelezőn. Lemondtam az alvásról sokszor, de valamit valamiért.🙂

2021. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsiben dolgoztam óvodapedagógus szak mellett, nem volt vészes és a házasságomban sem okozott károkat. 😊
2021. okt. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után 12 évvel kezdtem az ovpedet. Az első félév kicsit húzós volt.
2021. okt. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kéthetente pénteket szabaddá kell tenni. Jellemzően kéthetente p-sz van tanítás. Meg 1-1 kötelező gyakorlat (óralátogatás) hétközben és félévről félévre egyre hosszabb szakmai gyakorlat. 5-15-30-45 órásak. Végül 8 hetes összefüggő (tanítón).

Nem feltétlen a fizikai munka után nehéz, hanem a munkáltatóval ezeket lebizniszelni, hogy kell ennyi szabadság.


17 évvel az érettségi után kezdtem. Igaz, irodában dolgozom mellette.

Én első perctől imádom, feltölt.

2021. okt. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a hozzászólásokat és egyben a jól eső bátorítást! :)
2021. okt. 11. 10:43
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jó az énekhangod ne az Eltére jelentkezz, ott elég szigorúan veszik, hogy a hangok a helyükön legyenek éneklésnél.:) sok sikert!
2021. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!