Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan írjam meg az igazolást?

Hogyan írjam meg az igazolást?

Figyelt kérdés
Kislányom nem ment pénteken óvodába, mert az óvónő kérte, maradjon itthon, mert nagyon náthás. Két napot volt itthon, orvoshoz nem vittem, nem tartottam indokoltnak. Viszont most nekem kell igazolnom ezt a két napot. Van erre vmi sablon, minta?

2021. okt. 12. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Kedves Kati néni! Zsuzsika pénteken családi okokból nem volt óvodában. Tisztelettel Kovácsné
2021. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 babyboom567 ***** válasza:
100%
Máskor nyugodtan hívd fel az orvost, mond hogy picit folyik az orra, nem lázas,nem bágyadt, jól eszik, jól iszik, jókedvű, az ovi kérésére nem vitted orrfolyással,és kérsz 2 napra igazolást.
2021. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Alulírott .... szülő, ..... nevű gyermekem (szül. hely és idő ....) óvodai neveléstől való távolmaradását ezennel igazolom.


Távolmaradás ideje: ....-től .... -ig; napok száma: .....


Aláírás.


Nálunk ez amúgy úgy néz ki, hogy úgy írjuk ezt meg, hogy engedélyt kérünk a távolmaradásra, de ugyanúgy a végén adjuk oda, csak egy a távolmaradás előtti napra dátumozva és úgy írja alá utólag a vezető, hogy előtte engedélyezte. Elég nevetséges egyébként.


De ebben a formában, amit fent írtam tökéletesen megfelel, nem kell magyarázkodni, családi okozni stb. Nem volt ott, ezennel igazolod, kész. Senkinek semmi köze miért nem volt.


De a gyerekorvos nem igazolja? Nálunk most főleg az van, hogy betelefonálsz, hogy taknyos a gyerek más baja nincs, de nem mehet és igazolást kérnek. Csak a dátumot kell bemondani, aztán mikor ráér az ember bemegy az igazolásért. Sok ilyen lesz még az év folyamán, szerintem ne lődd el a szülői napokat rá, abból nincs olyan sok.

2021. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésfeltevésből ítélve felteszem kiscsoportos, nálunk csak nagycsoportban van korlátozva, hány napot igazolhat a szülő. De nálunk a gyerekorvos már odáig jutott, hogy el is küldi az intézménynek az igazolást emailen, úgyhogy még azért sem kell odafáradni. Valahol persze nonszensz, hogy bemondásra a gyerekorvos hisz neked, az óvoda meg nem, neki kell az a papír, amit orvos bemondás alapján kiállít...
2021. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvossal mi is csak telefonon értekeztünk mostanában. Igazolást email- Ben küldi.

Amúgy van a mi ovinknak formanyomtatványa, azon kell igazolni a szülőnek.

2021. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a "családi ok" valahogy annyira kényelmetlen... Én ilyesmit szoktam írni:

Kedves/Tisztelt ...!

Kérem ... 10.10-11.-i hiányzását igazoltnak tekinteni.

Köszönettel, ....

2021. okt. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!