Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy kellene viselkednem,...

Hogy kellene viselkednem, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés
Adott egy 4 éves sni kislány. Az ovi egy falusi nagyletszamu de sni befogadó! elméletileg családias ovi. Eddig, vagyis szeptembertől jár már, 2 hét mínusz mert beteg volt. 11ig jár csak, mert hogy beszoktatas blabla. Ma megkerdeztem, hogy ugyan meddig óhajtja 11ig foglalkoztatni a kislányom, mert én mennék vissza dolgozni és amúgy is... Legalább ebédig szeretném ha maradna. Mire a válasz, ohh hát biztos nem lesz mostanában csak 11ig,26 fős a csoport és hogy ő nagyon 1 emberes, kevés az óvónő, én értsek meg mindent és kB szokjak hozzá, hogy így lesz. A bibi csak az, hogy a nagyobbik lányom is oda jár aki ott ebédel, igaz ő problemamentes középsős de így hagyjan hogy dolgozni se tudok de 11kor elhozom a kicsit és fél 1re megyek vissza. Állandóan az ovi és az otthon közt toporgok. Mit kellene tennem, hogy előre jussak és a kisebbik is egyenlő legyen a többiekkel. Zárójelben csak annyit, hogy a csoportban nem diagnosztizalt rosszabb gyerekek is vannak akik simán ebédig vagy tovább vannak. El vagyok kenődve, látom hogy a lányom szívja meg teljesen. Ékezet hiány és egyéb miatt elnézést, ha érdemben segítesz, köszönöm

2021. okt. 12. 12:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%

Húha, hát ez elég nehéz ügy.

Nem opció másik ovi? Messze lenne a város?

Az én fiam is SNI-s, igaz, nekünk szerencsénk van, mert megyeszékhelyen lakunk, van miből válogatni. És sajnos valóban nem szerencsés SNI-s gyermeknek akár oviban, akár suliban 20 főnél több létszámban lenni.

Az ovi nálunk 16 fős volt, a suli 15. Egy nagyobb osztályban a gyermekem rég megbukott volna.

2021. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Másik ovi 20km,ami amúgy nem lenne gond de annyira kötve vagyok, mint írtam hogy a jogsim elkezdtem ugyan de az idén a kötelező 30ból is van még 6 óra. Hidd el nem béna vagyok csak annyira kötve vagyok, hogy hihetetlen.
2021. okt. 12. 13:07
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy nem tudod elhozni 11kor és kész.
2021. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy jól tudom e de a kötelező óra amit bent kell lenni az 4 óra?
2021. okt. 12. 13:55
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

Szintén SNI-s 5 évesem van, középsős. Tavaly kezdte az ovit. Idén már örülök, hogy 3/4 12-ig van bent és nem hivnak 3/4 10-kor, hogy menjek érte... Szintén 25 körüli csoportlétszám.

Ja és hogy dolgozok? Hát sehogy. :(

2021. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Van az oviban olyan szakember, akinek van SNI-s gyerekekhez képesítése? Ha igen, ő milyen beosztásban dolgozik? Nem lehet, hogy azért nem maradhat délutánra a gyerek, mert csak részidőben foglalkoztatják azt, akinek erre van képesítése? Ha nincs, akkor keress olyan ovit, ahol van szakember erre. Az SNI-s gyereknek is rossz, ha nem megfelelő helyen van, meg a többi gyereknek is, akármennyire is befogadásra törekszünk.
2021. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Szakember nincs, egyszerűen nem akarnak 3 óránál többet foglalkozni vele, de örülnék ha délig bent lenne, főleg ha a 4 óra kvázi kötelező. Ebéd sem kell, mert erre hajtok csak hogy hagy legyen gyerekek közt. Hivatalos papír még nincs is arról hogy sni. Csak a gyanú de így is csak 3 óra...
2021. okt. 12. 16:17
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem erre hajtok*
2021. okt. 12. 16:18
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ez nem arról szól, hogy nem akarnak foglalkozni vele. SNI-s gyerekekkel való foglalkozáshoz külön képesítés van. Ha nincs ilyen szakember, nem várhatod el az ovitól a plusz foglalkozást a többi, nem SNI-s gyerek kárára, akikkel szintén foglalkozniuk kell. Olyan helyre vidd a gyerekedet, ahol tudnak vele megfelelően foglalkozni, van ilyen szakember.

Ha csak SNI gyanú, akkor pedig vizsgáltasd ki, és ne te diagnosztizálj hasraütésre. Legyen papírod róla, ha az, viszont ha tényleg SNI-s, akkor pedig vedd komolyan a gyerek érdekében, és hozzáértő szakember foglalkozzon vele.

2021. okt. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A vizsgálatok folyamatban vannak de még csak szó volt róla, hogy lehetséges sni. De nincs hivatalos papír erről ez nem hasra csapás. Az óvoda is tudja, semmi nincs eltitkolva. Amíg csak gyanú van és papír nincs, addig igen is elvarom hogy foglalkozzanak vele, annyit amennyit kell, és nem annyit amennyit ők szeretnének.
2021. okt. 12. 16:36
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!