Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy óvódában a pedagógusnak,...

Egy óvódában a pedagógusnak, ha van mellette egy dajka, mennyi ideje jut egyénileg foglalkozni a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát percek. Nem egyénekkel foglalkozik, hanem a csoporttal. Egyénileg legfeljebb néhány másodpercig egyszerre.
2021. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyénileg semennyi sajnos. 28-30 gyerek jár egy csoportba. Ha egyénileg is foglalkozol valakivel, akkor sem tudsz csak rá figyelni.
2021. okt. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 flora08 ***** válasza:
89%

Ez sajnos így van. Egy 27-28 fős csoportban kb. luxus, hogy egyszerre egy gyerekkel foglalkozzunk. Nem tudom, máshol hogy van, de nálunk nem igazán van olyan, hogy a dajka játszik a gyerekekkel (amíg én "fejlesztek"), mert nincs rá ideje: tízórait/uzsonnát készít, fertőtlenít, ceruzát hegyez, a mosdóban segít, vagy épp átöltözteti a gyerekeket, ha kell. (Ja, a Covid-helyzet alatt meg rohant, ha megszólalt a csengő, mert ő vette át a kapuban a gyerekeket. Varázslatos időszak volt.)


Vegyes csoportom van, örülök, ha azt meg tudom valósítani, hogy a tanköteles korúakkal leüljek nekik való, anyanyelvi-, matematikai játékot játszani, de természetesen foglalkoztassam a kicsiket és a középsősöket is (ének-zenei készségfejlesztés, mindennapos mozgás, mese (szintén minden nap), verstanulás, vizuális tevékenység (festés, ragasztás, hajtogatás stb.) A délelőtt pedig hihetetlen gyorsan eltelik, ezért próbálok minél több dolgot megvalósítani: pl. festés közben énekelünk, verset tanulunk.


Az egyéni fejlesztést igazából úgy tudom megvalósítani, ha összehívok mondjuk 2-3 gyereket, akiknél ugyanaz a fejlesztési terület, (pl. finommotorika fejlesztés vagy tájékozódás síkban) és ennek megfelelően választok játékot. Ezt sajnos a gyógypedagógusok sem tudják másként megoldani, logopédiára és egyéb fejlesztésre is többen mennek egyszerre, kivétel az SNI-sek.


Minden hétre megvan a fejlesztési terület és cél minden korosztálynak, kiválasztom a tevékenységet, majd az életkoruknak megfelelően differenciálok. Erről tudnék sokat írni, de nem ez a kérdés.

2021. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

A dajka sajnos nem azért van ott, hogy a gyerekeket lefoglalja. Segít a vécézésben, öltöztetésben, ebédeltetésben, de a gyerekekkel játszani nincs alkalma, mert amúgy a konyhán van. Legfeljebb pár percre van bent, amíg mondjuk az óvónő kiszalad a mosdóba.

Amire te gondolsz, az a pedasszisztens lenne, de ilyen meg jó ha egy-kettő van egy oviban, és pont fordítva működik: lefoglalja a problémás gyerekeket, hogy addig az óvónő tudjon csoportfoglalkozást tartani. Ezt ezer százalékra mondom, én is dolgoztam pedasszisztensként.

2021. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!