Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Eddig milyen programok voltak...

Eddig milyen programok voltak a gyermeketek ovijában?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lett ovis a kisfiunk és nagyon elégedettek vagyunk a férjemmel az intézménnyel, de nincs összehasonlítási alapunk. Eddig volt pónilovaglás, színház, rétes- és pitesütés, fotózás, mozgássérült gyermekek fogadásával érzékenyítés; rendőrnő látogatott el hozzájuk. A helyi állatmentők is tartottak bemutatót (pl. vadászsolymot reptettek). Emellett (fizetős) különórákat is leszerveznek: úszás, judo, foci, kézi, jazzbalett.

És közben tematikus témákkal is foglalkoznak, a múlt héten a házi állatok voltak porondon, minden nap hozott valami kis alkotást a kisfiam.



2021. okt. 18. 22:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem túl sok ez egy kicsit? Mikor játszanak szerencsétlen gyerekek csak úgy, szabadon?
2021. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Ilyenek nem voltak és én nem is szeretnék, ehelyett játszanak, sokat kézmüveskednek. Lehet túl régimódi vagyok, de számomra ilyen a jó óvoda, egyszerű, gyerektársaság van, ez a lényeg. Nem szeretnék egy ilyen túlstimulált környezetet, hétvégén visszük programokra, nem az óvoda dolga ez. Az is eszembe jutott, hogy ha újabb covid, vagy más virushelyzet beüt, bezár az óvoda, mit csinál akkor szegény gyerek, akinek eddig napi 4 szervezett programja volt?
2021. okt. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

7 hét alatt 7 db 0.5 órás program soknak számít? (A mi fiunk a különórák egyikére sem jár. És volt olyan program, ami vagy csak a kicsiknek vagy csak a nagyoknak volt.)

8.30-9.30-ig tízórai és csoportszobai szabadjáték van (heti kétszer tornateremben).

9.30 után lehet szerintem az irányított (felkínált?) játék, amikor feldolgoznak egy témát és énekelnek, mesélnek, alkotnak róla valamit azok, akik becsatlakoznak.

10.00-11.30-ig az udvaron vannak.

2021. okt. 18. 23:07
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Az komoly, napi két óra szabad játék.
2021. okt. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez hű de szuper csak az marad ki, hogy a gyerek, gyerek legyen. Én nem szeretném, hogy a gyerekem ennyire korlátozva legyen.

Fiam ovijában is vannak programok, tematikus hetek. Ilyen a szüretelés, pogácsa sütés. Őszi ételek, szokások programok. Hetente egy nap van amikor mennek programra. Ezen kívül rengeteget játszanak. Nekünk fontos volt, hogy a gyereknek meglegyen a saját ideje játszani a barátokkal.

2021. okt. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tartom ezt soknak. Mi ovinkban eddig volt (igaz októberben kezdte) bábszínház, terápiás kutya és gesztenye nap. Mindet nagyon élvezte a lányom, örömmel mesélt róla és a képeken is látszott, hogy minden gyerek mennyire felszabadult, jól érzi magát. Ez még nem jelenti, hogy nem játszhatnak, maguk a programok is játékosak. Ma fát és virágot ültettek, gyerek nyakig földes, fülig érő szájjal😅 mi ezekben a rossz?
2021. okt. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szüreti hét (hétfőn elmentek szőlőt szedni, kedden sütöttek pogit, szerdán szőlőt tapostak, csüt. mustot ittak, pénteken néptáncosok jöttek) és mókusbúcsúztatás, ilyenkor elmennek a közeli botanikus kertbe, visznek a mókusoknak télire diót, mogyorót, elbúcsúznak a téli álom előtt. 😊 Megvolt a karácsonyi fotózás is, de azt nem mondanám programnak… Szerintem bőven elég ennyi.
2021. okt. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Első olvasásra sok.Főleg hogy járvány miatt lehetnének az óvodában is óvatosabbak.Na de nálunk pld volt őszünnep,pónik hozzánk is jöttek,de volt éppen 6db gyerek a többi betegség miatt hiányzott.Lesz majd bábszínház.Viszont nincs különóra kiscsoportos gyerekeknek,amit nem bánok,ill kiscsoportos gyerekeket nem visznek ovin kívülre aminek örülök.Azert sok amit írtál mert gondolom ebben benne van a középső és nagycsoportos gyerekek programja is,ami kiscsoportban nagyon nem érdekes.Én az óvónőkkel vagyok elégedett, nagyon kedvesek, szeretettel bánnak a gyerekemmel,meg a többivel is.Érzékenyíteni ezt a korosztályt szerintem nem kell,ők még mindent képesek elfogadni úgy ahogy van,a másság bármilyen formáját csak később romlik el náluk ez a dolog a környezetüknek és a mai világnak hála.
2021. okt. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fele ovi beteg, tegnap is 4-en voltak a csoportban. Úgyhogy a programok fele ugrik.
2021. okt. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Teljesen elfogadom mindenkinek a véleményét, köszönöm!

4-es: 3 óra hosszú időintervallumot írtam le, abból min. 2 óra szabadjáték szerintem nem kevés. A korábban érkezett gyerekeknek és a délután ott alvósoknak még több szabadjáték van. A nagycsoportosokat pedig valamikor csak kell (játékosan) tanítani és bekapcsolódhatnak a kisebbek is.

6-os: az én kisfiam is mindig nyakig koszos, hozza haza a fél udvart a ruhájában 😍

8-as: nálunk is úgy van, hogy minden különóra 4 éves kortól van hirdetve és az óvónők mondták is, hogy szerintük a kiscsoportosoknak bőven elég a rendszert megszokniuk. Csak szerintem ez is szuper, hogy pl uszodába buszozást is koordinálja az ovi.

Még annyi jutott eszembe, hogy talán 2 dolog miatt tolták meg ennyire a programokat. Az egyik, hogy vannak gyerekek, akik máskülönben sosem látnának ilyen dolgokat. A másik, hogy tartanak a bezárástól és még most kihasználják a lehetőségeket.

2021. okt. 19. 07:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!