Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha a gyerek nem óvodaköteles,...

Ha a gyerek nem óvodaköteles, nem szobatiszta, de van hivatalos döntés a felvételről, úgy vihetem oviba, vagy vissza utasíthatnak a döntés ellenére?

Figyelt kérdés

Tavasszal a hivatalos jelentkezési időszakban vették fel, mivel október végén lesz 3 éves és van hely, nem szeretnénk még egy évet várni,

bölcsi nincs a közelben. Most egy szakmabeli mondta, hogy ha van döntés, akkor nem utasíthatnak vissza a szobatisztaság miatt. Én eddig úgy tudtam, hogy aki nem óvodaköteles, annál feltétel a szobatisztaság.



2021. okt. 20. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

De hogy gondolod?

Felveszik és pelenkàzzák? Nem fogják.

Vagy viszel tíz váltóruhát és szeretnéd, hogy megalázó helyzetbe kerüljön a gyereked?

(Nekem az óvodaköteles gyerekem nem lett annó szobatiszta kezdésre -megkésett fejlődésű-, halasztást kértünk. Nem tettem volna ki ennek.)

2021. okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, én nem viszem, meg se próbáltam, mert úgy tudom, ez probléma, de pont egy szakmabeli mondta és hajtja az igazát, hogy vigyem, ha más nem, csak fél napra.
2021. okt. 20. 18:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

És ő mit mond erről? Pisiljen be a gyerek mindenki előtt naponta húszszor? Ha nem szobatiszta, akkor a délelőttöt se fogja kibírni.

Illetve mi értelme? Ha csak délelőtt megy, nem igazán lehet dolgozni mellette.

Egyébként meg lehet beszélni azt az óvodával, hogy tartsák a helyet valameddig. Nekünk tartották. Megegyezés szerint legkésőbb januárban csatlakozhatott volna. Nem ment, mert februárban lett szobatiszta.

2021. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
3 mondjuk egy delelottot kibír egy pelus váltás nélkül. Persze ha bekakil akkor gáz van. De lehet így gondolta az illető.
2021. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom februárban lesz 3 éves de felvették mini csoportba, mert kevés a gyerek. Nem szobatiszta, eleinte nem is volt ez gond, de az óvónő azt mondta, hogy októberig van türelmi idő, ha addig nem válik szobatisztává, akkor ki kell vennem. Ez nem következett be, de lehet, csak azért, mert sokat hiányzott betegség miatt. Amúgy amióta ovis, raül a vécére, ott viszik őket rendszeresen, had szokják, volt hogy ott pisilt a vécébe. Lehet, hogy látják jelét a pelenka elhagyására, azért maradhat. De sajnos benne van a pakliban, ha rendszeresen, hiányzások nélkül tud járni, és nem lesz szobatiszta, nem maradhat.
2021. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Ezt konkrétan velük beszéld meg, óvodafüggő. Nálunk (vidéki kisváros), ha felveszik a nem óvodaköteles gyereket, akkor mehet akkor is, ha nem kerül le a pelenka. Bugyipelenkalát kértek, ennyi. Aztán maximálisan támogatták a pelus lekerülését.


Mindhárom gyerekem téli, ez ovikezdés szempontjából pont nem igazán jó, mert bölcsibe már nagyocskák, oviba picikék voltak szeptemberben. De az ovi mellett döntöttünk, egyeztetve az óvodavezetővel, pedagógusokkal. Voltak balesetek, kiscsoportban ez előfordul, nem csak velünk, másokkal is. Szerintem alaptalan az a félelem, hogy "ilyen helyzetbe hozod a gyereket". A három év körüliek még nem csúfolták egymást ilyenért.🤷


Szóval egyeztess az oviban, ezt csak ők tudják megmondani.

2021. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

"mert bölcsibe már nagyocskák, oviba picikék voltak szeptemberben"

Ugyan már! Egyáltalán nem lettek volna "nagyocskák" 2,5 évesen a bölcsiben. Sokan kezdenek akkor.

Egyébként de, az ovis korosztály még kendőzetlenül őszinte és pont ezért nagyon bántóak tudnak lenni. Ha valaki bepisil, megjegyzik, elmondják otthon is.

2021. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Az én kislányom szeptemberben kezdett, de nem volt szobatiszta. Augusztusban töltötte a hármat, így neki kötelező volt. Mivel a jegyzőnél májusig kellett kérvényezni, hogy egy évvel később kezdjen, így erről is lecsúsztunk. Kérdeztem első nap az ovit, hogy ilyenkor mi van. Azt mondták próbáljuk meg, vigyek sok váltóruhát és ők úgyis viszik őket sűrűn wc-re. Én pedig ebéd után hazahoztam. Eleinte volt néhány baleset (napi egynél nem több). Közben egy hetet beteg is volt, de szeptember végére teljesen szobatiszta lett nappalra. Éjjelre adok rá pelust, de már akkor sem fogok, mert több mint egy hete teljesen száraz reggelre.
2021. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!