Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek lenne igény...

Szerintetek lenne igény vidéki nagyvárosokban, megyeszékhelyeken (konkrétan pl. Pécsen) Autista gyermekeknek fenntartott magánovira?

Figyelt kérdés
Rentábilis lehetne? (állami jelenleg egy db van Pécsen...)

#autizmus #autizmus spektrumzavar #magánovi Pécs #magánóvoda Pécs
2022. jan. 9. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Az a gond, hogy nem diagnosztizálják időben, így ilyenformán akinek szüksége lenne rá, az se tudja, amíg kb. vége nincs az ovinak és hallgatták évekig, hogy a gyerek "rossz".
2022. jan. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Pécsett nem tudom, de szerintem igen. Még ha nem is kifejezetten csak auti-dg-vel vennék be a gyereket, de kis csoportlétszámú óvodákra mindenképp nagy szükség lenne, a problémás gyerekek számára pláne, ha ráadásként nem csak gyerekmegőrzőként működne, az meg már tényleg kifejezetten szuper lenne.

A 2-nek annyit mondanék, hogy azért nem diagnosztizálják őket ovis korban, mert nagyon kevés óvoda integrál autikat is.

2022. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Előző, az autizmus egy spektrumzavar, fokozatai vannak. Enyhe fokán ("aspergeres") még csak intergálásról sincs szó, pláne nem óvodáskorban, mert az átlagosakkal együtt nevelhető bármely magyarországi oviban.


Három éves korig egyébként is életkori autizmusról beszélünk MINDEN gyermek esetén, ami normális! Ennél fogva egy átlagos 3 éves fejlettsége hasonlít az enyhe autistákéhoz, bár utóbbiak általában átlag feletti képességűek valamilyen téren, míg más téren átlag alattiak, viszont egészében véve nagy az átfedés egy "aspie" 3 éves és egy átlag 3 éves között.


Tehát nagyon nem mindegy, az autizmus melyik fokáról beszélünk. Az enyhe fokát nem kell integrálni, intergálásról középsúlyos fogyaték esetén beszélünk. Egy óvodapedagógus ért az enyhe fogyatékkal élők neveléséhez is.


Enyhe fogyaték pl a magatartás zavar, és bizonyos értelemben az autizmus enyhe foka is.


A kérdező számára evvel félig meg is vbálaszoltam a kérdését.

A válaszom másik fel pedig: nyilván a középsúlyos autistáknak (akik között viszont már értelmi fogyatékosok is vannak) jó, ha mind több speciális (és egyben kis csoportlétszámú) óvoda is nyílna.

2022. jan. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5%
:) Autista a lányom, szóval képben vagyok. Viszont nagyon nem értek veled egyet, kb.semmiben sem. De nem is ez volt a kérdés. Igény lenne rá, az fix.
2022. jan. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző,

hiába vagy képben a lányodról. Ne csak belőle indulj ki.


Ad 1: ahány autista, annyiféle, főleg az enyhe fokán (Asperger).


Ad 2: szakmai tapasztalatból írok, igaz, nem pszichológus vagyok, de sokféle gyerekről megtapasztaltam, mi nem autizmus, mi esélyesen az, és hogy MILYEN SOKFÉLÉK az autisták. Alig van közös pont.

2022. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!