Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha beteg lesz a gyerek melyik...

Ha beteg lesz a gyerek melyik orvos ad táppénzes papírt?

Figyelt kérdés

Gyermekem óvodás lesz, szeretnék mindenre felkészülni.

Városban élünk, a kisfiam a körzet szerinti óvodába fog járni. Gyerekorvosa is a körzetben van.

Nekem viszont vidéken, eléggé messze.

Ha beteg lesz, nekem kell hazajönnöm a munkából, én hogy tudom igazolni azt az időszakot?

Betegszabira kell mennem? Azt a papírt az én háziorvosom adja vagy a gyerekorvosi papíron lesz?


Bocsi, sose láttam ilyeneket

Sose voltam betegszabin, nem tudom hogy működik a folyamat.


2022. máj. 3. 09:21
 1/10 A kérdező kommentje:

Van apja, de ő hirtelen nem tud hazaszaladni, az én munkahelyem rugalmasabb ilyen téren.

Na meg orvoshoz ne nélkülem menjen alapon is

2022. máj. 3. 09:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekorvos ad igazolást neked is.


Ettől függetlenül célszerűbb lenne, ha a te háziorvosod is a lakóhelyeden lenne. Te is lehetsz beteg, és betegen utazgatni más településre elég kellemetlen. Ha van a lakóhelyeden felnőtt háziorvos, és nem valami katasztrofális személy, akkor inkább legyen ő a háziorvosod.

2022. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megfontolom a tanácsod, szerencsére eddig nem volt szükségem itteni háziorvosra.

2022. máj. 3. 09:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
GYerekorvos vesz keresőképtelen állományba, de nincs betegszabadság gyermekápolás esetén, az első naptól táppénzre vagy jogosult.
2022. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A betegszabadság nem táppénz?

Bocsássatok meg, ilyeneket sose vettem igénybe, nem tudom a különbséget

Munkavállalásom óta a 8 évben kb 2x voltam beteg, annyira hogy orvoshoz se jutottam el. 1-1 nap sima szabadsággal és hétvégi pihenéssel rendbejöttem. Papír nem kellett

2022. máj. 3. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanaz a kettő.

Betegszabadság 15 nap jár egy évben, ha ezt kimaxoltad onnantól kezdve jön a táppénz.

2022. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha alkalmazott vagy, akkor észre sem veszed a különbséget a táppénz és a betegszabadság között. A munkáltatódnak lényeges ez.
2022. máj. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha alkalmazott vagy, akkor észre sem veszed a különbséget a táppénz és a betegszabadság között. A munkáltatódnak lényeges ez


Hát de. Azért van különbség az összegben.

2022. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na jó, vita ne legyen :)

Alkalmazott vagyok, nem értek a bérszámfejtéshez sajnos.


Tehát ha beteg lesz a gyermekem, elmegyek vele a gyerekorvoshoz, ő pedig kiír mindkettőnket? Ezt fogom elsősorban alkalmazni. Beteg gyerek mellett nem szeretnék háziorvoshoz járkálni ha nem muszáj.

Azt a papírt kell majd leadnom a munkahelyemen és ennyi?


Vagy mivel járok jobban?

2022. máj. 3. 13:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy mivel jársz jobban? A gyereked betegsége miatt te nem mehetsz saját jogon betegszabadságra, vagy táppénzre.

A gyerekorvos ír ki, gyermekápolási táppénz jár neked, a gyerekednek meg csak egy igazolás kell, amit visz az oviba.

2022. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!