Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónők!Tényleg nem fognak...

Óvónők!Tényleg nem fognak oviba foglalkozni a kislányoknak, ha még nem önálló egy két dologban?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lesz 2 éves és jövőre oviba kell iratnom. Az utóbbi időben nem akar az asztalához leülni enni és csak mesenézés vagy max játék közben (futkozva utána) hajlandó enni de az is fél óra sokszor mire megeszi. 1 éves kora előtt mindig az etetőszékbe etettük, de utána szét kellett szedni mert mindig ki akart mászni belőle. Pár percre néha sikerül leultetnem, de de mindig elmászkál így sajnos egyedül se tud még enni. Igazából tudna mert sokszor megfogja szépen a kanalat villát de mindig azt akarja én etessem. Nehéz rávenni hogy a falatokat vegye el vagy fogja meg a kanalat villát. Bilire már szépen ráül elvileg már szobatiszta lenne ha többet ültettem volna rá de eddig mégcsak 3szor sikerült pisilnie. Kakit mindig mondja h kaka bii de nem sikerült még belekakilnia. A beszéde főként babanyelven beszél szóval megérteti magát de még csak a cicát, apát, papát mondja ki szépen. Az anyára is csak azt mondja a. Mit tegyek hogy elérjem ovira hogy egyedül egyen igyon? A beszéd be fog indulni nála vagy meddig fog babanyelven beszélni? Oviba mit csinálnak ilyen gyerekkel aki így evett eddig?
2022. máj. 8. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van még egy éve. Az rengeteg idő. Simán behozhatja a "lemaradást".


Majd jövő ilyenkor, ha ugyan ez lesz, akkor aggódj.

2022. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Hazaküldik. Tényleg nem foglalkoznak a problémásabb gyerekekkel.
2022. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Dolgoztam oviba pedasszisztensként. Soha, egyetlen gyerek sem evett rohangálva. Egyetlen percig sem. Ugyanis olyan nincs, hogy "csak így tud." Tud ő máshogy is, csak otthon ezt szokta meg. Olyan is volt minden csoportban egy-kettő, aki anyuka szerint nem volt képes evőeszközzel önállóan enni, az oviban pedig csodák csodája mégis ment neki azonnal.

Egyébként nem kell aggódni, még van egy éve, rengeteget fog fejlődni. Nem egész 2 évesen még bőven nem kell szobatisztának lenni (igazából az a ritka, aki ennyi idősen már az), beszélni sem muszáj, bár azt azért a lányok már szoktak, védőnőnek majd a státuszon említsd meg.

2022. máj. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy te otthon bohóckodsz vele, meg mindent úgy csinál ahogy akar, az otthon van így. Az óvodában teljesen máshogy viselkednek, mert látják, hogy nem ugrál körülöttük anya. Beszéd nem kell az ovikezdéshez, enyém se beszélt.
2022. máj. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Én inkább azon aggodnek, ahogy eteted. Tudsz elsősegélyt nyujtani?
2022. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Több mint egy évvel előre ne aggódj már ennyire!

Nem, nem fogják megetetni és mesét sem kapcsolnak neki, de ha valóban éhes, enni fog. Ha pedig nem, majd eszik otthon. Lányom se otthon, se az oviban nem eszik. Ősztől megy a testvére is oviba. Rajta meg amiatt fognak szörnyűlködni, hogy piszok jó étvágya van, mégse vastag.

Szobatisztaság miatt leghamarabb az ovi előtti nyáron izgulj. Kicsi még. Jobb kivárni, mint hónapokig takarítani, mert folyton balesetezik.

A beszéddel kapcsolatban egy hallásvizsgálat sose árt. 2 éves korra nem kell tisztán és folyékonyan beszélni, de pár szókezdemény azért kevés. Izgulni nem kell, de odafigyelést kíván.

2022. máj. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem engedtem soha futkosni a gyereket evés közben. Vagy eszünk, vagy játszunk, a kettő együtt nem működik. Legyen konkrét időpontja a reggeli - tízórai - ebéd - uzsi - vacsinak. Ültesd az asztalhoz, nincs mesézés, játék, és ne futkoss utána, ha elmegy onnan, akkor majd csak a következő étkezésnél kapjon ételt. Ha éhes, akkor hidd el, hogy neki fog állni enni, egyedül is, nem kell etetned. De egyébként oviba ügyes lesz úgy is, ott teljesen másképp viselkednek a gyerekek. A beszéd nem fő probléma, be fog illeszkedni úgy is, de addig még sok időtök van, ezen ne aggódj, addigra biztos el fog kezdeni szépen beszélni.

A pelus elhagyására pedig meg kell érni. Nekem a fiam (2 éves 4 hónapos) most szeptemberben kezdi az ovit, de még ő sem szobatiszta. Eddig hallani sem akart a wc-ről, most már sokat beszélgetek vele róla, és az utóbbi pár napban elkezdett ügyeskedni, és szól, hogy kell kakilni, vagy ha pisil. Szóval egyik pillanatról a másikra változnak a dolgok. Bár nekem annyi a szerencsém, hogy a mi ovink beveszi a pelusos gyerekeket is, de én azért nem szeretném, ha ez is az óvónők gondja lenne.

De azt tanácsolom, ne aggódd túl, bőven van még időtök mindenre! 😊

2022. máj. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!