Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai év végén szoktak adni...

Óvodai év végén szoktak adni valamit az óvónőknek, gondozóknak?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a szokás, hogy illik?

Valami ajándékcsomagot adnak a szülők év végén esetleg utalványt? Vagy csak ha “elballag” a gyerkőc?


Ismerősöm anyukája óvónő, ő mondta hogy mindig egy halom ajándékkal jön haza az anyukája, gondolom nincs minden évben új csoportja? (Vagy hogy van ez)


2022. máj. 11. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Azt gondolom, esetleg közösen illik valami apróságot, csak ugye minden csoportban van pár nyalis, buzgómócsing anyuka, aki viszi a privát kis occsó ajándékàt (pl.kávéscsésze), mert azt hiszi, ez plusz pont.


De tudod, ezek visznek névnapra, karácsonyra, húsvétra(!), mindenre :D

2022. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
maximálisan egyetértek az #1. válaszolóval. nyalizás netovábbja. roppant gáz
2022. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Eddig azt gondoltam ballagáskor kapnak valamit, amiért 3-4 évig foglalkoztak a gyerekkel, szép gesztus így elbúcsúzni stb


Engem is meglepett, hogy mindig kap valamit ismerősöm anyukája, (van hogy több ezres utalványt is, nem csak egy merci csokit)

Szóval itt veszítettem el a fonalat, hogy akkor most mi az illem

Közös ajándékban benne lennék ha az értelmes és hasznos, nem egy nyolcadik készlet, de nem tudom kell-e ez minden egyes évben?? Hiszen ez a munkájuk, én se kapok csak úgy ráadást a munkahelyemen, értsétek jól… viszont kilógni se akarok, mégiscsak a gyerekemet hagyom rájuk amíg dolgozni megyek…

2022. máj. 11. 13:40
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem sem kell, de sokaknak ezt úgyse tudod megmagyarázni.
2022. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk össznépileg intéz ajándékot az SZMK, ebbe mindenki adott bele x ezer forintot, külön nem adunk, majd csak ha elballag a csoportból.
2022. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Minden év végén adunk, közösen!

Az szmk össze gyűjti a pénzt és általában egy ajándékutalványt, mellé egy kisebb virágot kapnak az óvónők és a dadusok. Kaptak már kertészetbe szólót, könyvutalványt, dechatlon utalványt stb. Mindig figyelembe vesszük, hogy az adott óvónő melyiket tudná felhasználni. Ezen kívül egyénileg nálunk senki nem szokott adni.

Ballagásra kapnak valami “komolyabbat”, olyankor nincs utalványozás, de azt is mindig közösen adjuk! Tavaly az egyik óvónő pl ezüst nyakláncot kapott ballagásra.

2022. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egy szál virág szép gesztus, de ez a max. a véleményem szerint.
2022. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Mi mindig adunk.

Decsak egy rajzot,egy képet,valami kreatívat ami semmibe nem kerül,a gyerek csinálja a 2 kezével.

Kb a fele csoport ad.

2022. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

"Decsak egy rajzot,egy képet,valami kreatívat ami semmibe nem kerül,a gyerek csinálja a 2 kezével"


Biztos k*rvára örül az óvonő minden évben egy halom ilyen kacatnak. Nem gondoltatok még rá, hogy kellemetlen lehet neki eljátszani az örömöt, miközben tudja, hogy hazamegy és dobja a kukába őket, mert nem fogja 40 év rajzait meg kézzel készült vackait gyűjtögetni?

2022. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

Vegyes csoportban minden évben van ballagás, biztos azért megy haza minden évben egy halom ajándékkal.

De ilyenkor a ballagó gyerekek szülei közösen vesznek ajándékot, nem egyenként.

Ami egyéni szokott lenni, az a szülinap, névnap, pedagógus nap, nőnap, anyáknapja, karácsony, ilyenkor szoktak adni valami kis apróságot az óvónőnek, dajka néninek.

Ha nem ballag a gyerek, akkor év végén nem szoktak adni semmit.

2022. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!